14

Oğlum yerinde çok rahat

Sitenin üzerindeki Lilypie takviminde bugün son 6 gün yazıyor ve ben hissiz bir şekilde beklemedeyim.
Bugün 9 ay 4 gün oldu sanırım 6 günümüz daha var. Beyimiz içeride rahat o bakımdan sonuna kadar değerlendirecek gibi duruyor son tahlilde: D
19 kilo ben 3,6 oğluş aldı tam 39 haftada. Umarım hayal ettiğim gibi normal doğum yaşayabilirim çünkü henüz düşmemiş olarak bekliyor. Kilosu da almış başını gitmiş. Bakalım hayırlısı ne ise o olacak.
Dün kontrolde NST ye bağlı geçen 20 dakika sonucunda bir türlü uyanmadı en sonunda Alpay gidip çikolata gofret türü gıdaları alarak beslenme saatine soktu beni ve ilk defa canımın bu kadar tatlı istemediği bir zamandı ama Alper Bey hareketlerini görmek durumunda olduğundan gerçekten çok ilginç “istemeden” çikolata yedim ve inanamadım: yedikten 1 dakika sonra öyle bir zıplamaya başladı ki bu sefer makine kayıt etmeyi bıraktı: D ee aylarca bir çikolata canavarı Gül ile karşı karşıya oturunca oğlumda “çikolatasız çıkmam abii” demeyi öğrendi. Dünyaya gelmek için ne talep edecek merak ediyorum.
Bu arada ben nötrleştim ve sanırım fazla heyecandan artık hissetmiyorum. Doğduktan sonra başlayacak sanırım tekrar heyecan. Vakit hızlıca akıp geçiyor gün nasıl bitiyor anlamıyorum. Aslında artık yapacak bir şeyde bulamıyorum çünkü doktorum “gezenti” halinden çıkmamı söyledi bu anlamda evden dışarı çıkmamak gerekiyor. Uzanıyorum, yemek yapıyorum, bilgisayarda işler yapıyorum. Vakit dolsun diye bekliyorum.

Paylaş :=)

Yorumlar (14)

 1. Yanıtla
  Pratik Anne :

  Due date gunune fazla takilma. Insallah yavru dogal yollardan gelecek. Due date gecerse panige veya umitsizlige de kapilma. Bunu diyen ben tabi Kipircan 1 hafta due date i gecince doktoru acaba induce etsek mi diye ikna etmeye calismistim. O da “sabirli ol, bekle. Simdiye kadar hicbir hamile kadin sonsuza kadar hamile kalmadi, hepsi dogurdu.” demisti. Bir tek due date yaklasip gecince devamli arayip herkesin dogurdun mu? dogurdun mu? hadi niye dogurmadin? demesi sinir bozuyor. “Dogurmuyorum iste, tutuyorum. innngggh! var mi diyeceginiz?” diyesim geliyordu.

 2. Yanıtla
  Ayça :

  🙂 hehe evet esas strese sokan gelen sorular galiba.. “doorrmıycaamm böle yaşıycamm” diye bağırası geliyor insanın:)
  Ama suni sancı için de sanırım haftaya karar verilecek . Paniğe kapılmıyorum ama çok tombişleşti bu tosuncukcan yahuu..

 3. Yanıtla
  Cico :

  Canım Benim 🙂

  Bende biraz önce sayfayı açarken önce yukarıdaki takvim çıkınca heyecana kapıldım. 6 gün mü kaldı nasııı yani diye 🙂 Artık is’te de olsam en geç 2 günde bir bakıyorum siteye. Mesela yarın ise gitmiyorum o yüzden hemen simdi bakıyım istedim var mı yeni haberler senden diye. Ayça biliyormusun çok güzel ve gercekten keyifli bir şey yaptın bu siteyi kurarak. Oğlun için bu site gerçekten çok değerli ve anlamlı bir arşiv niteliğinde olacak ne mutlu ona ki, o daha gelmeden hayatı’nın anlamını size yaşıtıyor olduğunu okuyabilecek. Umarım hep beraber daha güzel, daha mutlu günlerinizi ve anlarınızı da buradan duyurmaya devam edersiniz ! 🙂 Seninle bir süredir görüşememiş olsak da burada yazılanları okuyunca, sanki hergün görüşüyormuşuz hissine kapılıyorum… Bu da yüzümde çok keyifli bir gülümseme yayılmasına ve sanki karşılıklı kahve içiyormuşuz gibi yanında olduğum duygusu yaşatıyor bana ! Ki eminim seni ve sizi tanıyan herkes aynı hisleri yaşıyordur. Canım Ayca’cım ! Daha fazla tutmiim seni simdi buralada, çok çok öpüyorum, güzel, mutlu haberlerini izlemeye ve beklemeye devam ettiğimi bildirmek istiyorum Anaacııııım 🙂
  Seeeeygiler Çiço !

 4. Yanıtla
  Ayça :

  Çiço’m yahu .. ; yazdıklarını okurken fark etmeden senin ses tonunla ve heyecanınla okuduğumu farkedip ( çok kullandım bu kelimeyi 😀 ) gülmeye başladım . Yazında bile o heyecanını neşeni ve pozitiflliğini hissedebiliyor olmak çok süper biliyor musun ?
  Tıpkı kahve içtiğimiz günler gibi …. özlemiyorum dersem yalan olur valla oraları ( aramızda kalsın OK? ) 😀
  İzlemeye devam et anacım ..inşallah doğuracam .. kimsenin karnında kalmıyor değil mi bebeği.. bende elbet bugün yarın halledeceğim bu işi. Bu arada dipdibe oturuyp da görüşemiyor olmamız konusunda biraz düşünmek gerekiyor di mi di mi ??

 5. Yanıtla
  Anne ve Bebisi :

  Merhaba Ayça,
  Umarım en kısa zamanda oğluşun annesinin kucağında olmasının, karnında olmaktan daha zevkli ve güzel olduğunun farkına varıp gelmeye karar verir:)

 6. Yanıtla
  AyçA :

  🙂 selam .. bende aynı şekilde hissediyorum artık karnımın üzerinden değil avuçlarımın içinden hissetmek istiyorum ayaklarını.. ama zamanını o biliyor. Sitene normal doğumla ilgili atıp tutmuştum bakalım nasip olacak mı 🙂
  Ziyaretin için teşekkürler.

 7. Yanıtla
  Anne ve Bebisi :

  Estağfirulllah, ne demek atıp tutmuştum:) Umarım en doğal, en sağlıklı, en kolay şekilde olur doğumun. Her ne şekilde olursa olsun, ikiniz için de en sağlıklısı olsun:) Sevgiler.

 8. Yanıtla
  AyçA :

  😀 Teşekkür ederim..

 9. Yanıtla
  Anne ve Bebisi :

  Şimdi aklıma geldi, ananas doğum sancılarını başlatıyor. Ananas yiyip ertesi gün doğuma girenler var. Bulabilirsen yemeni tavsiye ederim. Bir de mail adresini göremedim blogta, rica etsem mail adresini alabilir miyim?

  annevebebisi@gmail.com
  Sevgiler.

 10. Yanıtla
  Hülya :

  Ben geldim Erincik, tamam artık sende gelebilirsin. Kulağım telefonda bekliyorum sancıları başlatmanı. hemen koşup gelicem tamam mı canım. Hadi gel artık görelim koklayalım seni 🙂

  Hülya halan

 11. Yanıtla
  Acalya :

  Ayca, oglan iceride ne kadar durursa o kadar onun icin iyi 🙂 neredeyse 4 kg olmus bicirik ha? wow! saglikli olsun, gerisi bos. Heyecanla bekliyoruz haberlerini.

 12. Yanıtla
  AyçA :

  Biliyorum içeride ne kadar kalırsa o kadar iyi ama biraz daha kilo alırsa doğuramamaktan endişe ediyorum 🙂
  Hoş kilosundan önce aşağıya inmesi lazım .. bakalım ..
  Bende heyecanlıyım..

 13. Yanıtla
  AyçA :

  Hoşgeldin Hülyaaa.. seni bekledik.. daha da bekleyebilirmişiz hatta 😀

 14. Yanıtla
  AyçA :

  Asyacım yaaa.. hoşuma gidiyor böyle takip ediyorsun ya.. bende geriye dönüp okuma fırsatı yakalıyorum..
  Hadi bakalım .. çoookk az kaldı o zaman….her sabah akılma ilk gelenler arasındasın .. en az senin kadar heyecanlıyım hoş senin heyecan artık durmuştur hele ki bu sıcaklarda allah yardımcın olsun..

Yorum bırak