7

Omo beni gör :D

İki gündür Erin’i banyoya sokup yıkamaktan canım çıktı.. değdi mi ?? değdi..O mutlu, biz mutlu.. rahatlamış.. eski günlerdekine yakın bir aktivite yapmış olarak haftasonunu bitirdik..
Cumartesi günü Şilede İSOFF’un organize ettiği yarışın bir etabını seyretmeye gittik.

Etrafta ufacık veletlerin altında ATV’ler bir de gururla ” Benim Türkiye şampiyonluklarım” var dolaşıyorlar.. birden ” oo may gaddd” diye haykırdı içim.. her motor gördüğünde “brrr” diye deliren Erin ile nasıl bir gelecek bekliyor bizi aceeebaa?? diye düşünmeden edemedim.. daha bacak kadar boyuyla üstüne binip gülücükler saçarken çok da fena durmuyordu hani .. ama !! neyse şimdilik konuyu kapatalım.. bulduğu bir iki arkadaş ile suyla karıştırılmış toprakta oyuncak arabalar ile off-road yapması şimdilik yeterli gibi göründü gözüme 😛 Bir de uzakta oturup keyifle arabaları seyretmesi..

isoff1

Hava güzel olunca karşıda kalıp biraz sahilde pazar keyfi yapalım dedik.. piknik sepetimizle “caddeboston”plajının oraya demir attık.. sıcak,kapalı,boğucu bir hava vardı aslında ama yine de Erin’in ilk kumla tanışmasını,denize bu sene ilk ayaklarını sokmasını engelleyemezdik.

Geçen sene farkında değildi denizin ne olduğunun ama bu sene farkında.. ve dalgalar ayağına çarpınca önce korkup sonra tekrar gitmek isteyip ama korkusundan kurtulamayan bir çocukla karşılaştım.Umarım yazın bu endişeli suratı yokedebiliriz 🙂 Kumla oynamayı sevdi neyse ki .. bir de son günlerde ” attığmm” diyerek “attım” fiilini kullanmaya başladı.. taşları “attığımm” da durdu 🙂 her geçen gün istediği birşeyi daha net ses ya da kelime ile anlattığını not etmem gerek.. özellikle sürekli etrafta” anne” diye geziyor ve ben keyiften deliriyorum..

sahil0q3

“Omo beni gör”kısmına gelince.. çamurlar,tırnak içi doldurmuş topraklar,kumlar,denizden üstümüze yapışan yosunlar,merdivenleri sürünerek çıkan bir bebeğin pantolonları.. günde bilmem kaç kere değişen kıyafetler.. “kirlenmek güzeldir!!”

Paylaş :=)

Yorumlar (7)

 1. Yanıtla
  Umar :

  Temizlenmekte güzeldir 🙂 Ne güzel bir şey çocuk dünyasını yetişkin gözüyle yeniden yaşamak.Biz hiç büyümesek ve kirlenmese dünya keşke.Yeşillik içinde uzanmış resmi çok beğendim.

 2. Yanıtla
  BÜŞRA ARSLAN :

  😎 Evet evet kirlenmek güzeldir ama bebişler için.Biz de Ankara’da havaların ısınmasıyla birlikte parklara koştuk.Günde iki sefer yakınımızdaki parka gidiyoruz.Giderken oyuncaklar,toplar,küre vs.derken bir hengameyle gidiyoruz.Dönerken herşey pislik içinde,en çok da kafasının içi toz dolu olan Ada ile dönüyoruz.Banyo yapmayı çok seviyoruz da zorlanmadan hemen hallediyoruz.Ada keyifli ben keyifli günümüzü tamamlıyoruz.Daha güzel ne olabilir ki…

  Büşra & Ad

 3. Yanıtla
  pinarbk :

  Belli ki çok eğlenmiş. Yıkanınca herşey bitiyor nasılsa kirlenmeyi boşver. sadece yedek kıyafet taşımak gerekiyor böyle durumlar için. Arabaya binemeyecek ve kucağa alınamayacak hale geliyorlar bazen.
  Duru’yu parkta diğer çocukların arasında yere saldım geçenlerde. Üstü, elleri simsiyah oldu. Bir de burnu aktı, tam çingene çocuklarına benzedi. Ama o kadar çok eğlendi ki. O’nu öyle görmek herşeye değer.

 4. Yanıtla
  askin :

  cok seker görünüyo! bide traktöre binse tamam:) Ben en son 8 veleti traktörun arkasina atip gezdirmistim, cok eglenceli;)
  Bu fotolarin üstüne tiklayinca eskiden büyüyodu, simdi olmuyor. Ben mi yapamiyorum acep?
  Erine mucccuk

 5. Yanıtla
  HülyArda :

  büyüdükçe herşey daha keyifli olmaya başlıyor değil mi?
  onlar keyif aldıkça biz daha mutlu oluyoruz, havaların da ısınmasıyla çok daha keyifli olmaya başladı hayat. ben de hafta sonunun tamamının park ve bahçelerde geçirdim diyebilirim. çimlerde oynadık, kumlarda yuvarlandık oğlumla beraber. aslında bir gün bir park etkinliği yapsak bütün çocukları kum ve çimenlere bıraksak beraber oynasalar nasıl olur hep birlikte kafaları gözleri toprakla doldursalar. hafta sonu olsun ama mümkünse cumartesi.

  sevgiler…

 6. Yanıtla
  AyçA :

  Aşkın inşallah baharın sonu yaza doğru traköre de biner.. 🙂 fotoğraflar büyüyor ama flash desteğin mi yok bilgisayarında/explorerda/firefox ta ??
  Hülya haftasonları benim katılmam pek mümkün olmuyor yani artık bahar geldi biz pek durmayız buralarda..ama denk gelirse tabii 🙂 sevinirim ..keşke gelebilse Arda da ya da getiren biri olsa geçen hafta Emirganda oynadılar koruda .. bu hafta yıldız parkına gidecekler inşallah..

 7. Yanıtla
  askin :

  Hee, biseyde bise yokmus; ben ilgilenemedim allahtan mehmet geldi -ilgisayar ve internett uzmani yaa:))-halletti, yani simdi fotolar büyüyo;) danke.
  Umarim traktörle ben gezdiririm Erincik i; artik traktör ehliyetimde var nasilsa:))

Yorum bırak