7

Pastırma Yazı

citlembik.jpg

Kışa girmeden sonbahardan bir gün daha çaldık dün.. kızaran çitlembiklerin üzerine vuran sımsıcak güneş içimizi de ısıttı….bugün biraz yorgun ve de havanın karanlık olmasıyla içim de karanlık olsa bile dünün hafifliğini ağır bastırmaya çalışarak pazar günümüzü Alpay’a daha az zehir etmek için ciddi bir çaba harcıyorum..bu PMS in pre-si post-u falan yok..sendrom sendromdur!! yapacak onca ütü,yağmurdan kir içerisinde kalmış pencerelerin çerçeveleri-off Allah’ım ne zaman silebileceğim -banyo dolaplarının montesi-evet evet banyo dolapları aldık.. ne muhteşem olacak artık 🙂 -,yemek,nedense bugün uyku saatleri şaşarak uyumayan şimdi de gece uykusunu kimbilir kaçta yapacağını bilmediğim henüz uyanmadığı bir uykuda olan oğlum Erin-ruhumun en yüksek vatlı ışığı-.. nedense bunca kalabalık içerisinde kendimi oldukça yalnız hissetmem..suçlusu doğanın dengesi PMS diyorum başkada birşey değil.. hep hamile olsak ?? olmaz mıydı ??


Yemekte bir bardak şarap alır mıydınız??
İyi geliyor.. hele ki uzun süredir içmeyince arada azıcık damlatmak yumuşatıveriyor gözleri.. uyumak mı?? kafamı koysam minişim uyanır..
Alt kata yeni taşınan komşularımızın apartmanda yaşamayı son derece kuralları ile  biliyor olmasına !! kafayı takmam da cabası….
Ne diyordum??
Dün güzel bir gündü..

ctesi.jpg

Esas amaç Ethem Kocabaşın vereceği Zihnin Şifresi seminerine gitmekti.. bir güzel sabah kahvaltısını annemde yapıp sonra kendimizi caddeye attık..iki babanın ellerinde bebek arabasıyla dolaştığı ilginç görüntüler -yurdum babası için değişik sonuç itibari ile- içerisinde güneşi içimize çeke çeke dolandık öyle ki “seminere gitmesem mi ??”sorusu birden ağır bastı.. ama Erine’e sorumluluğum daha ağır..
Birer kahve içip gezimizi bu seferlik kısa tuttuk.. belki bir daha bu aralar pastırma yazı yaşarız…ben seminere gittim annem ve Erin eve..

kucaktauyku.jpg
Piniğim anneannesinin kucağında akşamüzeri uykusuna daldığında!!

kardesimm.jpg
Piniğim el kol hareketi çekmeyi de becerdi….

recelerin.jpg
Piniğim Reçeli severken.. artık hiç korkmuyor ..

bardak.jpg
Piniğim bardaktan içmeyi öğrenirken…


Paylaş :=)

Yorumlar (7)

 1. Yanıtla
  Açalya :

  Ben merak ettim semineri şimdi, birgün otur yaz valla ben annnamam.
  Erin’in tek kişilik dev orkestrasına bayıldım hahahahha. Nasıl da eğleniyor!
  Kışa ruhen erken giriyorsun Ayça valla, daha bunun karı var kara kışı var ıyyyyy.
  Annen çok genç maşallah! Resimdeki kızkardeşin mi? yoksa saçların mı uzadı? ay ne yapayım küçük resim yaaaaa

 2. Yanıtla
  AyçA :

  Ya yazim de biraz böyle kuantum fiziğine falan girdi olay :S
  anlamak yeterince karışıktı :)) bir de yazmak !!! ama sitesine bakabilirsin ya da ben bir gücüm olduğunda azıcık yazarım ..once kitabını okuyayım o zaman daha da toparlanır kafamda sanırım
  http://www.egitimatolyesi.net
  aynı zamanda
  http://bebekvecocuk.milliyet.com.tr/Bebek/Default.aspx?aType=AuthorDetail&ARTICLEID=1457&AUTHORID=28
  bu adreste de yazıları var..
  ya kar gelsin be nböyle iki arada bir derede havaları sevmiyorum bir gün güneş içim, ısıtıyor ertesi gün kapkara.. depresyona sürüklüyor insanı ya hep güneş ya hep kar olsun yaaa:)) ne olduğunu bilelim ..
  fotoğrafın üzerine tıklayınca büyüyor ama yine de anlaşılmıyor belki.. o kardeşim henüz o kadar maalesef uzamadı saçlarım ..

 3. Yanıtla
  pınar :

  Hep hamile kalsak cümleni okuyunca tüylerim diken diken oldu birden. Sonunda o minnoşlara kavuşuyor olmasak, hamilelik hiç çekilmez bence. Dünyanın en sıkıcı şeyi olduğunu düşünüyorum. Doğuma koşarak gitmiştim, yaşasın artık bitiyor diyerek:))) Hele ameliyat masasına yattığımda ne kadar mutlu lduğumu anlatamam, aylar sonra ilk kez sırt üstü yattım:)))

 4. Yanıtla
  AyçA :

  :)) benim hamileliğm çok rahat ve eğlenceli geçti tabii ki sonunda Erin’e kavuşmak en güzeliydi ama hani regl olmadığın için çok rahat ediyorsun ya 🙂 kadınsal durumlar yani.. tamam hadi olacağız da şöyle 6 ay değilde temizinden bir iki sene olmasak ?? insanın kollarında derman ruhunda güç kalmıyor bebecikle oynarken ..sinirler tepede.. o bakımdan demiştim :))
  ama yine de ben bilsem ki bakabileceğim 10 kere hamilelik yaşardım :))

 5. Yanıtla
  köşenin delisi :

  olmaaaaaz hep hamile kalamayız sonra nasıl mıncıklarız bu kuzuları :)) Ama yeme-içme kısmı güzeldi cidden yaw

 6. Yanıtla
  pastacirapunsel :

  erin’in reçel’e bakışı ve teması çok hoş:)
  dengesiz havalara gelince sana hak vermemek mümkün değil, insanı yaşamdan soğutuyor bir güneş bir yağmur. o güzel havada ban de caddedeydim ama demek ki aynı zamanlarda değilmiş. bir kahve keyfi de ben yaptım:))
  sevgiler………..

 7. Yanıtla
  pastirma :

  Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş sizi tebrik ederim.

Yorum bırak