6

Bu bayram

Biz yayıyoruz kendimizi ..
Dinleniyoruz.. kültür karmaşasında kayboluyoruz 😀
Bir tiyatro Erin’e bir sinema bize .. bir kitap bize bir dergi Erin’e şeklinde yavaş seyrediyoruz..

Küçük kara balık.. İranlı ünlü yazar Samed Behrengi’nin oyunu …30 mayıs’a kadar ücretsiz olarak
Profilo Alışveriş Merkezinde her cumartesi, pazar saat 11:15 te oynuyor..
kostümler renkli renkli.. müzikler canlı canlı .. biraz uzatmışlar konuyu 45 dakikada bitebilirdi bence 1 saat sürmesi gereksizdi yine de Erin sonuna kadar izledi, çıkışta bir daha istedi:=) tiyatro aktvitelerini arttırmak gerek..

Önümüzdeki cumartesi (13 Aralık) Aksanat Taksimde Masal içinde Masal diye bir oyun var ona gideceğiz.. bayramda İstanbulda kalanlara aktvite olarak bildirmek istedim. Saat 11:00 de, 3 YTl gibi cüzi bir rakam..

Ne üzücü ki Küçük kara balık ücretsiz olmasına rağmen salon dolu değildi..

Bizim sinemamız ise A.R.O.G .. fazla yorum yapmak istemiyorum zira film boyunca çok sıkıldım .Issız Adam’dan bile daha keyifle çıkmıştım. G.O.R.A çıkışta bir kere daha hemen seyretme hissiyatı verirken bu bir an önce çıkma arzusunu uyandırdı.. CeM.YilMZ’ın hayal ettiği kadar büyük olmamış.. giriş ve final sahneleri başarılı ama konu sadece tek bir kişi üzerinde dönmüş, taş devri olması ise kısır bırakmış diyalogları.. neyse başarısızdı bence..

tiyatro ücretsiz olmasına rağmen boştu, A.R.O.G herhangi bir kampanya olmamasına rağmen bayramın birinci günü çoluk cocuk, Küçük Kara balıkta olması gereken çocuklar ile doluydu!!..

Filmin içerisinde belden aşağıya espri olmamasına rağmen maymun-viagra esprisi  o kadar çirkindi ki arkamda kalan sırada sıra olmuş çocukların adına ben utandım..

Üç film kaldı görmek istediğim:

Haut et Court (Sınıf)
Paris ve Bi-Mong (Rüya) Bu filmin alt yazısı henüz yok bende korece bilmiyorum aslında Kim Kİ Duk filmlerinde pek replik olmaz 🙂 ama yinede olanı anlamak isterim..Bir Kim Ki Duk hastası olarak bu filmini sinemada seyretmemiş olduğum için üzülüyorum..


Biraz da Melih Cevdet Anday okuyoruz 🙂
” buyuuk kipat” okuyoruz..
anne-babanın kütüphanesinin önüne park ediyoruz..

Herkese iyi bayramlar..

Bayram sonuna kadar dinlenmedeyiz..

Paylaş :=)

Yorumlar (6)

 1. Yanıtla
  annevebebisi :

  Aycacim cok guzel kultur sanat haberleri veriyorsun:) Istanbul’da olup da katilmamak imkansiz:)

  Erin’in vintage kiyafetlerine de bayiliyorum:) Dikiyor mu annen bunlari? :)) Cok orjinaller:)

 2. Yanıtla
  AyçA :

  Esracım keşke burada olsanız da beraber katılabilsek diyeceğim 🙂 Kıyafetleri ( bu iki fotodakiler aslına bakarsan pazardan 🙂 ama P.OP marka.. sizin oralarda da var burada ihraç fazlaları düşüyor pazara ve pek tabii sizin oradakiler çok daha pahalı. İngiltereden bir arkadaşım bu markayı alıyor (http://www.polarnopyret.se/) ama cidden buradakilere göre çok pahalı bir kere ben web sitesinden seçip finlandiyadan gelen arkadaşıma ısmarlamıştım oı zaman euro fiyatlarını da yazmamışlar :)) heheh tuzlu geldi ama burada da webde gördüklerimin hepsi yok ve cidden çok kaliteliler kumaş olarak yıka yıka birşey olmuyor denir ya hep aynen öyle.. bu aralar pazara getiren adam da sezon öldürüyormuş alamıyorum 🙁 neyse çok uzattım yine 🙂

 3. Yanıtla
  burcu :

  Ayça, hangi pazar bu 🙂 ben de bayıldım üzerindekilere

 4. Yanıtla
  pinarbk :

  Ayça’cığım, gruba yazacak mısın cumartesi günkü tiyatroyu? Biz de gelebiliriz belki…

 5. Yanıtla
  aslı budak :

  İyi bayramlar ola:)) biz Erin’i gördük televizyonda, TV8’de bir bayram programının içinde şimdi hangisi olduğunu çkaramadığım bir videounuzu/fotoğrafınızı kullanmışlardı. Belkim vardır haberiniz, belki de yoktur. Şu pazar hangisi ben de merak ettim şimdi:))

 6. Yanıtla
  AyçA :

  Pazar pazartesi günleri feneryolu-selamiçeşmede kurulan pazar ama dediğim gibi pek ürün gelmiyor benim aldıklarım hep geçen seneden ama başka pazarlarda ya da ihraç fazlası satan yerlerde de var bu ürünler..
  Aslı TV8 den pek tabii haberim yok:) muhtemelen youtubedan falan aldılar.. eğlence programı olduğuna göre ne güzel o zaman.. keşke bende seyretseydim diyelim 🙂
  Pınar gruba attım tiyatroyu.. gelirseniz ne güzel olur Taksimde ama belki gelirsiniz 🙂

Yorum bırak