2

Uğur Dündar da GDO’ya karşı

Her zaman güvenli gıdanın yanında olan Uğur Dündar’a teşekkür etmeye ne dersiniz: ugur.dundar@ugurdundar.com.tr

İşte haber.. destekleyelim lütfen.

Uğur Dündar gıda amaçlı GDO’lu soya için ithalat başvurusu yapan TÜGİDER’e bir mektup yazdıve “Bu hiç bir babanın göz ardı edemeyeceği bir endişe!” dedi.

1 Mart 2012

Uğur Dündar mektubunda GDO’lu soyanın gıda amaçlı ithalatı gerçekleştiği taktirde raflardaki tüm ürünlere karşı tüketicinin endişe ile yaklaşması gerekeceği ve “organik sertifikalı” ürünlere dahi kuşku ile bakılacağını ifade ediyor ve “Keşke GDO’ları tümden yasaklasak dediğimiz bir zamanda, istediği kadar AB standardı olsun, ürünlerde GDO bulaşığı olma durumu çocuklarımıza yapabileceğimiz en büyük kötülük.” diye ekliyor.

3 tür GDO’lu soyayı gıda amaçlı ithal etmek için üyeleri adına Biyogüvenlik Kuruluna başvuran TÜGİDER yönetimine Uğur Dündar tarafından bugün iletilecek mektup “Sizden, TÜGİDER’in Genel Sekreter’i olarak sesimi duymanızı, çağrıma katılmanızı ve çocuklarımızın geleceği adına Biyogüvenlik Kurulu’na yaptığınız bu başvuruyu geri çekmenizi talep ediyorum.” sözleriyle sona eriyor.

TÜGİDER’in Genel Sekreter’i Melahat Özkan’a hitaben Uğur Dündar tarafından kaleme alınan bu mektup, bugün muhattaplarına iletilmiş olacak.

TÜGİDER’in üye listesi için:

https://www.facebook.com/note.php?note_id=324632170907652

Slow Food, Fikir Sahibi Damaklar’ın kampanyası için:

http://www.change.org/petitions/dolfin-g%C4%B1da-t%C3%9Cg%C4%B0derin-biyog%C3%BCvenlik-kuruluna-yapt%C4%B1%C4%9F%C4%B1-ba%C5%9Fvuruyu-onayl%C4%B1yor-musunuz

Uğur Dündar’ın mektubunun tam metni için:

https://www.facebook.com/note.php?note_id=333996919971177

Paylaş :=)

Yorumlar (2)

 1. Yanıtla
  banu :

  ben teşekkür ettim! hem kendi adıma hem kocam (babamız adına).. hemen de cevap mesajı verdi:)))

  sonra yukarıdaki linkten imzamı da verdim..

  dahası.. bu dava bitmez diyorum, TUGİDER olayında son durumları takip etmek için: http://www.facebook.com/#!/permalink.php?story_fbid=10150552656730738&id=173108555737&notif_t=feed_comment_reply

 2. Yanıtla
  burcu şimdim :

  g d o suz bir hayat istiyoruz.

Yorum bırak