4

Uzun bir aradan sonra

Nereden başlayacağımı bilemiyorum.. en aşağıda sonbahardan kalan karelerim var.. paylaşmak için henüz fırsat bulduğum, oysa ki kış geldi değil mi ? Hani şu çok sevdiğim sonbahar mevsimi vardır benim, yazılarım coşar taşar buradan..olamadı bu sene..en azından fotoğraflarıma bakın aşağıda..keyifle, kendim için çektiğim mantarlarım 🙂

Dün akşam senenin sonuna gelirken geçen seneki dileklerimi düşündüm. Neler yaptım yapamadım sorguladım. Her sene böyle bir liste yapmak işe yarıyor biliyorsun bunu artık sevgili okur.

Neler yapmışım ?

** yeni bir yer istiyorum, kendime ait, sabah gidip kahvemi koyup, albümlerimi görmek isteyen anne adaylarımı misafir edebileceğim, yine koca kişimle paylaştığım, şirin, küçük hatta bahçesi olan bir yer! Yani bir ofis bekliyorum yeni yıldan.

Yorucu oldu, bahçesi olamadı ama yeni bir ofisimiz oldu. Tüm yaz bizi oldukça uğraştırdı hala da tamamlamadı ama olsun çoğu gitti azı kaldı 🙂  Yakında albümlerimi göstermek için anne adaylarını oraya davet edebileceğim. Başka hayallerim de var .. hadi inşallah!

** hayalini kurduğum sergiyi sorunsuzca açabilmek istiyorum.

Bu olamadı.. yeni yıla kaldı.. hayal etmeye devam.. yolun yarısındayım. Bir diğer yarısı için maalesef güzel ülkemde TANIDIKLARIN olması gerekiyor.. hadi inşallah!

** Erin’in başladığı oyun evinde hayal kırıklığı yaşamayalım istiyorum.

Allah’ımm!! Ne korkunç günlerdi ilk günler. Ya yine olmazsa diye.. Hayal ettiğimiz yeri bulduk  bulmasına. Erin de biz de çok mutluyuz! Seneye ilk okul başladığında nasıl olacak ya ? Çıtayı biraz yükseltti.. ama sanırım yaklaşımı öğrendik .. seneye bakalım aynen az sorunla yeni bir yola girebileceğiz.. ..hadi  inşallah!

** Geçen sene yazmışım: sağlığımla daha yakından ilgilenmek istiyorum diye. Bundan kasıt tiroidlerimdi nail amcacım, her nevi problem başıma gelsin uğraşayım değildi. Dişlerimle ilgili sıkıntıların hızlıca sona ermesini istiyorum.

Değişik bir sene oldu. Bir kaç gögüs kisti ile başladık. Çok şükür yazın bir kaçını yok etmişim. Bir tanesini de yeni yılda uçuracağım! biliyorum. Ancak sene biterken tiroidlerimde de nur topu gibi bir nodülüm olduğunu öğrendim! Bunu da yok edeceğim biliyorum. Yıl biterken bana çok iyi gelen bir doktor buldum. Tirodlerim, enerji meridyenlerim, homeopati, bach çiçekleri v.s derken başka bir noktada hissediyorum kendimi. Aracın ya da kılavuzun ne olduğunun önemi yok sadce daha güçlü giriyorum yeni seneye, 35 yaşıma!! hadi inşallah!

** yogaya başladım evet de biraz daha tamamlanmak istiyorum. Belki bir “teacher traning” ?? neden olmasın. Teacher olmak istemiyorum bu kesin hele ki 3-4 ay yoga yapıp da sertifika alıp “teacher”lık yapan kitlenin içinde olmayı hiç hayal etmiyorum ancak kendi yoga gelişimim için derinleşmek istiyorum.

Henüz teacher training açılmadı.. sanırım hayat benim biraz daha bu konuda olmamı bekliyor..beklesin de.. ama Bebek Yogası eğitmen eğitimi aldım. Henüz gerçekleştiremediğim derslerim var.. yeni yılda yapmayı hayal ediyorum. Hadi inşallah!!

** Bu tombik Buda bey yogatime yılbaşı çekilişinde bana çıktı ) Göbeğini okşamak bereket getirirmiş..Buda’nın bereketi tüm yıl boyunca ailemin yanında olsun diliyorum. Sen de arada gelip ekrandan da olsa göbişini okşayabilirsin sevgili okur! O bereketler sana da saçılsın diliyorum!

Buda’nın göbeğine yılbaşı piyango biletleri koydum.. hadi inşallah!!

** Daha önceki senelerde vermeyi hayal ettiğim 15 kilonun 7 adetini vermiş olabilirim ama 5 adet daha vermek istiyorum!

Bu bahsi kapatıyorum! 8 kilo kaybettim gerisi duruyor ama ben konuyla barıştım.. gerekirse o 5 kilo da gider!.. hadi inşallah!

** tüm aileme “SAĞLIK” diliyorum.. hepsinin başı sağlık. O olmadan hiç bir halt olmuyor bu hayatta. Bol bol hastanelerde yaşayan biri olarak iyice farkındayım bunun. Allah kimseyi o hastanelere mutlu ziyaretler dışında göndermesin diliyorum!

Çok şükür.. çok şükür…

** Starbucks’ları ofisim gibi kullanmış biri olarak yıl boyu kahve stoğumun artık sponsoru olmasını diliyorum!

I-ıhh.. duyamadı Starbucks sesimi .. amann duymasın benim kendi ofisim var artık 🙂 mis gibi türk kahvesi pişireceğim misafirlerime! .. Hadi inşallah!

Yeni yıl için başka dileklerim yok mu? olma mı?? 35 yaşımı bekleyin!..

Paylaş :=)

Yorumlar (4)

 1. Yanıtla
  Deli Anne :

  Haha! herkesi aynı telaş almış desenize.. Ben de bir farkettim ki, yıl sonu gelmiş ve benim dilekler yarım kalmış.. Ama dediğin gibi hayal etmeye, ümit etmeye devammm…

  Sağlık sorunların içind e büyükg eçmiş olsun Ayça’m.. ama ben senin bunların üstesinden geleceğine inanıyorum.. (inşallah) öyle ışık saçan bir yüzün var ki, ne denli pozitif olduğun fotoğraflardan bile taşıyor..

  öperim:)

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   bir dilek de seninle tanışmak için tutacağım bu sene haberin olsun!:)))

 2. Yanıtla
  Begüm :

  Umarim, tüm dileklerin tek tek, ve tam zamanında gerçekleşir ve sana yeni, suprizli ve umdugundan daha buyuk kapılar açar..
  Şimdiden iyi yıllar.. :))

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   :)) inşallahhhh..

Yorum bırak