Henüz yorum yapılmamış

Yeni ay

Serçe parmağının tırnak boyu kadar bir tohumun, toprağın altından gökyüzüne uzanma arzusu ve adanmışlık yolculuğunun sonunu gördüğün yerde sarılmalisin.
Başkası mümkünlü olmamalı.
.
Yanağını dayar uyursun dediğinde böyle bir yerlerdeydi belki de @cafefernando
.
Ve öyle de oldu
.
Burada hava burnun ucunu göremezsin kadar sisli ve tam bir Kasım sabahı.
Serin
Sisli
Sessiz
Biraz üşüyorum üstüme birşeyler alınca geçecek. Bir canımın sesini duyuyorum iyileşmiş gibi geliyor, çok özlemişim diye düşünüyorum birden hem ne çok. Şifa gönderiyorum sabahın bu erkeninde iyi olsunlar niyetimle.
Mutfaktan kahve kokusu geliyor. Yakın gözlüğümü, içimi şişirmiş illa da bitecek kitabımı_ Zahir olmasyindan mi acaba 🤔_ yanıma alıp,bu sabah yürüyüşü erteliyor ve sırf canım koltukta battaniye altında kitap okumak istediği için bunu yapmaya hazırlanıyorum. Bu sabah yürüyüşunu yapmazsam da. Dünya’nin dönmeye devam edeceği bir durum bu.Vazgectim şu “her Allah’ın günü” tutunmamdan.İki onceki post gibi : sınırlar çünkü!
Oğlan nezle, okul gönderme dedi. Dedim covid değil,olsun burnu aksa rapor alınacak. Nerden alınacak? Sinav da var üstelik? Ahhh! Birak kenara guzelim canım ben şunları bak O’nun Canına minnet. Hala uyuyor. Ev sessiz. İçim dingin. Bulunur bir yol.
Kahve artik yanımda.
Çok şükür bir sabah
.
Sis kalkacak gökyüzü yine görünecek.
.
Küçük bir tohumdan nerelere geldik.
Yeni ay ya sahi.
Yeni tohumların olsun ekecek 🙏
.
Uçusmadan daha fazla şuralar; . .Nasıl uyandın bu sabah ? .

Paylaş :=)

Yorum bırak