5

2014 dilekleri

 

2009 –> Bunları Diledim
2010 –> Bunları diledim
2011 –> Bunları diledim
2012 –> Bunları ve bunları diledim
2013 –> Bunları diledim.

Merak ediyorum kaç sene daha BUNLARI diledim diye link koyacağım bu yazılara! Ama inan sevgili okur geriye dönüp, yılların su gibi akmasını dehşetle izlerken dileklerimi tekrar okumak, bu akıp gitme sırasındaki değişimlerimi görmek, değişimi görmek, değişimin ta kendisi olmak çok büyük haz!

2013 ten neler dilemişiz bir bakalım.

25 Ekim’de dilek defterime kocaman harflerle PARİS yazmıştım, Paris’te fotoğraf çekmek istiyorum sadece fotoğraf çekmeye gitmek istiyorum demiştim.  Yazdıktan 1 hafta sonra 40 Renk projesinin 10. rengi Paris olarak duyuruldu! Hem de müzik bayramı hem de foto maraton!

Evet haziran ayında heyecanla gittim Paris’e.. rüyalarımın ülkesi Fransa.. daha başka şehirlerini de görmek nasip olsun ! Buradan okuyabilirsin sevgili okur neler yapmışız .

Yine uzun bir tatil istiyorum.

Bundan daha uzunu olabilir mi ? 1.kamp2. kamp3. kamp 
Dedetepe sen hep ol hayatımda..

Stüdyomu kurmak istiyorum.

Ah sonunda! Bir cesaret yol aldım. Hem daha önce çalıştığım ailelerimle hem yeni tanıştığım birbirinden değerli aileler ile küçük mağaramda harika vakit geçiriyorum :=)

İşime yenilikler getirmek için ilham meleklerini bekliyorum.

Evet geldi meleklerden bir kaçı sanırım, yeni yılda yenilikler peşindeyim, kafamdakilerin kuyrukları dolandı durdu çıkabilirim dilerim alnımın akıyla

British Shorthair yavru kedi istiyorum mümkünse gri olmasa da olur sadece SATILIK değil sahiplendirilmek istenen bir yavruyu bekliyorum!

Bir british olamadı ama simsiyah Gölge’miz oldu ancak kendisi azılı bir sokak kedisi çıkınca annemin evindeki bahçede yaşamaya başladı. Erin bu durumdan dolayı oldukça üzgün, ben de! ama bahçesi olmayan bir eve hayvan almanın hayvancağız için ne denli zor olduğunu görünce bu dileği tekrarlamamak üzere rafa kaldırdık. Akvaryumdaki balıklar, anneannemizdeki Gölge ve Reçel ile teselli bulacağız!

Evet geçen sene çok şey istememişim, dileklerime ulaşmışım. Önümüzdeki maçlara bakalım şimdi.

Geçen yıllarda kilo vermek ile ilgili dileklerim gerçek oldu biliyorsun, bu sene yazın 24 beden bir pantolona bile girdim oysa şimdi giremiyorum yine. Bu sene dileğim tekrar o pantolonu giymek ve bunu daimi tutmak. Dilek değil de kendime bir söz bu !

35mm 1.4 lens diliyorum.

İşim için gelen meleklerin gelmek dışında güç vermesini diliyorum.

Bir kahve makinası diliyorum. Hem filtre kahve hem kapsül ! Gülme ! Kahve-kolik bir insanın filtre kahve makinası kırılınca kolu kanadı kırılmış gibi oluyor.

Yazın uzun bir tatil diliyorum farklı yerlerde!

10. yıl evlilik yıl dönümümüz için özel bir fotoğraf çekimi ayarlamayı diliyorum.

Bir çiftlik hayal ediyorum, hem şehirde olsun hem çiftlik olsun. Karavan dileğimden geçtim şimdilik ama çiftliğin içinde bir de karavan olsun.. güzel olmaz mı?

Görmediğim şehirleri görmeyi istiyorum. Planda iki tane var.. heyecanla mart ve nisan aylarını bekliyorum.

Erin’in bir futbol maçına futbolcuların elini tutarak çıkma hayalini gerçekleştirmek istiyorum ( var mı bir yiğit nail amca bu dileği gerçekleştirecek ? buradan sesleniyorum ! )

ve her sene olduğu gibi 

sağlık.. sağlık ..sağlık..

huzur..huzur.. huzur..

aşk.. aşk.. aşk

para..para..para..

ve ve

senin de “keşke” dediğin tüm güzelliklerin yanında olmasını diliyorum.

Paylaş :=)

Yorumlar (5)

 1. Yanıtla
  DALYA :

  ERİM HANGİ TAKIMI TUTUYOR 🙂
  GERÇEKLEŞTİREYİM HEMEN DİLEĞİNİ :DD

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   ah bu yorum gelsin diye bekliyordum :=) GS ama milli takım olursa daha iyiyimiş 😛 bence fark etmez ama gs olursa daha cok sevinir :=)

   • Yanıtla
    DALYA :

    Beyimin siparişi de varmış:))
    Tamam ön hazırlığı yaptım detay vereceğim canım 🙂

 2. Yanıtla
  Mommy's Lifetime :

  mutlu ve sağlıklı yıllar
  mommyslifetime.blogspot.com

 3. Yanıtla
  2023 biterken – Pinik-Kuş | Ayça Oğuş Blog :

  […] diledim2012 –> Bunları ve bunları diledim2013 –> Bunları diledim2014 –> Bunları diledim.2016 –> Bunları dedim2017 –> Bunları […]

Yorum bırak