6

2.ayım bitti

Bir süredir ne yapıyorum yazamadım, annem benimle çok meşgul artık. Ben çok konuşuyorum, oynuyorum, daha uzun zaman uyanık kalıyorum eh annemde artık evde benimle yalnız olduğu için neler yaptığımı yazamıyoruz.
Geçen hafta sonu babam ve annemle beraber yine dolaşmaya çıktık, bu sefer babam beni boğazla tanıştırmak istedi ancak arabamız serviste olduğu için tabanvay gitmek durumundaydık ve parklardan geçerek Dolmabahçe Sarayının oraya kadar yürüdük. Tabii beni beni bu arada yollarda hıçkırıklar tuttu annem İnönü stadına karşı beni emzirmek durumunda kaldı malum biberondan nefret ediyorum, annem yanımdaysa hiç tercih etmiyorum değilse n’aapalım diyip biberonu zorla kabul ediyorum, bir de emzik var ondan çok daha fazla nefret ediyorum, biberonun içinde en azından mama var yahu..
Yol kenarında emzirme seansından sonra babam bana lunaparkı tanıttı, hemen arkasından deniz kenarına kadar indik. Ohhh mis gibi deniz kokuyormuş ama ben rüzgardan nefes alamıyorum. Bu işe çok sinirlendim tabii. O kadar yol yürü bir de nefes alama, üstelik süt yine biberondan takdim edilsin.. bastım yaygarayı böylece eve döndük. Ama ben gerçekten yorulmuşum bayılıp kaldım.Annem çok mutlu oldu çünkü gece 6 saate yakın uyudum süperdi .. çok seviyorum uyumayı ben zaten .

bogazgezisi.jpg

Bugün ise tam iki aylık oldum. Artık sadece a-guu demiyorum agg-gguu–guu diye uzun cümleler kuruyorum. Kendimi sırtüstü yatarken sola doğru fırlatıyorum neredeyse döneceğim ama daha erken diye yapmıyorum, gülücüklerle uyandırıyorum ev halkını onlarda karşımda komik komik surat hareketlerine birde dil çıkartma ekliyorlar ki gülmemek elde değil .. hatta çığlık bile atıyorum. Geçen hafta yatağımın üstüne dönen müzikli bir oyuncak taktılar, aman Tanrımm .. harika birşey.. onlar dönüyor ben heyecanlanıyorum, ayaklarımı nerelere fırlatacağımı şaşırıyorum , hepsini takip ediyorum .. aslında hep aynı yere gidip geliyorlar ama neyse..

Yorumlar (6)

 1. Cevapla
  ebru :

  allahım bu 2 aylık bi turuncu tosuncuk olmuşşşş…:)
  o ayak bileklerindeki bilezik halkalarını ısırırım ben haberiniz olsun..:)
  maşallah maşallah muhteşemmmmm olmuşş…

 2. Cevapla
  AyçA :

  Ebruuucuumm.. gelde ısır kardeşşş 😛

 3. Cevapla
  Anne ve Bebisi :

  Ay maşallah ben görmeyeli sen ne kadar büyümüş ve tatlı olmuşsun böylee:) Maşallah maşallah:)))

 4. Cevapla
  AyçA :

  Teşekkür ederiz Esra Teyzesiii 🙂 Seninde Kaan’ın böyle büyüyecek bak gör ne hızlı hemde .. tutamıyorsun vallahi :))

 5. Cevapla
  arzu :

  ay bu oglan cooooook tatli, masaallah, masaallah ona:))

 6. Cevapla
  AyçA :

  :)) şimdi olmuyor demeye utanıyorum ama 0-3 aylıkları kaldırdım 3-6 aylıkları giydiriyorum. Enden değil ama boydan olmuyorlar bodylerin altı kapanmıyor tulumlar zaten hiç bacakları sokamıyorum. Uzatma çıtçıt yapmıştım hatırlarsan bir süre onlarla idare ettim ama bu sefer yukarı doğgru kalcadan acılıyor bodyşer. Çok fazla alma yıkar yıkar giydirirsin. Birde hazır ağırlaşmamışken P.tesi ve cuma pazarına git ( kadıkoy ) ve sanırım perşembe Kozyatağı pazarında harika şeyler var bebekler için hepsi yurt dışına yapılıyor Hele ki bir marka var po.p diye (http://www.polarnopyret.se/) İsveçe yapılıyor burada fazlası pazarda acayip güzel penyesi var. Bu markayı aynı zamanda Caddebostan Hotiçin altında kalan bebek ürünleri satan küçük bir mağaza var oradanda bulabilrisin ama pazarda daha ucuz. Bende hep Mothercare aldım başta ama sonra anladım ki hiç gerek yok 🙂 hele yenidoğan aldığım 7 li body paketinde hiç yıkanamayan bir body bile var 🙂 sen daha şimdiden ikinci diyorsun hadi bakalım doğur da bir :))))
  Biraz fotoğraflarda iri çıkıyor aslında görenler bilir yüzü minyon küçük öyle tombul tombul değil ama kilosu yerinde boyuda 60 cmdi ikinci ay kontrolünde 🙂 hala gürbüz diyorum ben …:)

Yorum bırak