1

45

Resmi olarak bugün 
Yaşınız: 45 yaşındasınız.
Gün Alma Durumu: 46 yaşından henüz gün almadınız.
Haftanın Hangi Günüydü: Bir Salı günü doğdunuz.
Sonraki Doğum Gününe Kalan Gün Sayısı: Yeni yaşınıza girmenize 365 gün kaldı.
Yaşanılan Gün Sayısı: 04.01.2022 tarihi dahil toplam 16.437 gün yaşadınız.

45 yaşımın son düzlüğüne girdiğim bu yıl sonu kendimle ilgili bu sene karşılaştığım/tanıştığım yanılgılarım, doğrularım, dengelerim bıraktıklarım artık yapışmadıklarım pişmanlıklarım “iyi ki”lerim, hepsi yerli yerine otursun, oturdu ve de yerleşiyor. Zamanıyla kendi zamanıyla.

Sakin sessiz az insanlı az konuşmalı az dinlemeli az düşünmeli çok topraklı çok üretmeli az tüketmeli bir yaş ve yaşlar diliyorum kendime.

16.437 gün sonunda artık bunu _yazan Meryl Streep midir Jose Miscar mıdır kimdir bilemem_ buraya yazmayı hak ettim. Her bir satırını değil sadece seçtiklerimi.

Bazı şeyler için artık sabrım yok; ukala biri haline geldiğim için değil, aksine hayatımda artık beni mutsuz eden ya da üzen şeyler ile vaktimi daha fazla kaybetmek istemediğim bir noktaya ulaştığım için. Laf sokmalara, haddinden fazla eleştirilere ve hangi türden olursa olsun talep ve beklentilere artık sabrım yok. Benden hoşlanmayan insanları memnun etmeye, beni sevmeyen insanları sevmeye ve bana gülümsemeyen insanlara gülümsemeye yönelik arzumu kaybettim. Yalan söyleyen ve beni yönetmek isteyen insanlara bir tek dakika bile harcamak istemiyorum. Oyunların, iki yüzlülüğün, sahtekarlıkların ve ucuz övgülerin olduğu ortamlarda bulunmak istemiyorum. Çok bilmişliğe ve akademik ukalalığa tahammülüm yok. Uyuşmazlıklardan ve karşılaştırmalardan nefret ediyorum. Abartılar beni sıkıyor ve hayvanları sevmeyenleri kabullenmekte zorlanıyorum. Ve her şeyin de üzerinde, sabrımı hak etmeyen hiç kimseye sabrım yok 

Paylaş :=)

Comment(1)

  1. Yanıtla
    | Pinik-Kuş | Ayça Oğuş Blog :

    […] arzum ise artık yok., görsem bile” o da böyle işte” diyip geçiyorum. Allah bana Meryl Streep sabrından bahşetti galiba ya da […]

Yorum bırak