Henüz yorum yapılmamış

Ağustos ’20

Ağustos
İncir üzüm bağı bozmak sonrası şarap sirke pekmez işler çok yani. Bu sene şaraba da girisecegiz pekmez konusunda geçen sene kadar iddialı olamayabilirim, sirke her daim.Fotoğraftaki üzüm papaz karası bundan ilk sirke kuracağım. Öküzgözü fena iddialı bir sirke bakalım bu ne olacak.


Ağustos işte böyle geçer sonbahar geldi bence, sabah erkenden uyandığımda 6 gibi yani sesini duyuyorum bir iki gündür. Adada sonbaharın sesi var biliyor musun? Geriden geliyor kulağa oradan tene serin serin. Bu günlerde beni mutlu eden bir bu bir de sağlıklı oluşumuz. Gerisi biraz keyifsiz sıkkın bıkkın ve gri..
Bu seneyi böyle devirecekmisim gibi. Sessizliğim de bundan soranlara Allah razı olsun eksik olmayın,biraz kapalıyım içime.

İncirleri de sürekli yemek yerine kesip güneşte kurutup incir cipsi yapayım dedim. Bol bol domatesler kururken yanında neden olmasın
.
Zamanında yiyeceğimiz şeyleri zamanı değilken yemek için saklamayı pek anlayamıyorum lakin kilerin önemini karantinada anladım. Ne bulursam biriktirip saklıyorum.
.
İyi sonbaharlar madem.

Paylaş :=)

Yorum bırak