3

alternatifanne[nokta]com

Sevgili okuyucu bilir benim online dergi maceramı.. severim ama bir iş olmazsa olmaz değil mi .. olmadı ilki.. olması için de çok çaba sarf etmedim; enerji tutmazsa yol gitmez!

Konum eskiyi deşmek değil önüme bakmak.

Geçtiğimiz günlerde Çiğdem şu yazımı yayınlamak için bana www.alternatifanne.com dan bahsetti. Benim de bu güzel proje hoşuma gitti ve konuya hemen dahil oldum. Zamanla kurumsal kimliğinin tamamını bulacak olan bu online dergide olmak, katkıda bulunmak ya da v.s v.s.. isterseniz  info@alternatifanne.com adresinden Gülüş ile irtibata geçebilirsiniz.

NEDİR?
Alternatif Anne” isimli bir online dergi.

İşleyeceği konu başlıkları (annelik, ev hayatı, iş hayatı, moda, gezi…) diğer yayınlarla benzer olsa da yaklaşımı farklı. Özetle:

1) Çocuk eğitimi, karı-koca ilişkisi gibi konulara Avrupalı ve Amerikalı bazı uzmanların (ekollerin) bakış açısıyla yaklaşıyor. Okumaya devam edin, “kokuyu” alacaksınız!
2) Çocuklarını önemseyen annelere hitap ediyor ancak çoğu kaynaktan farklı olarak annelerin kendilerini “feda” etme yaklaşımına sıcak bakmıyor. Çocukların bireyselliğini önemsiyor.  Anne-çocuk ilişkisine ve bu ilişkinin sağlıklılığına iki taraflı (bir başka deyişle uzun vadeli!) bakıyor.
3) Ailelerine ve kendilerine farklı yaşam tarzları yaratan annelere mikrofon uzatıyor. Okurlarını, kendilerini mutlu eden yaşam tarzını yaratmaya cesaretlendiriyor.

İHTİYAÇLAR NELER?

1) Bazı konu başlıkları altında düzenli veya düzensiz yazılar yazacak (ya da mevcut yazılarını dergiye de vermek isteyecek) yazarlar (ücretsiz*).
Yazılar haftalık, iki haftalık veya aylık bazlı olabilir.
2) Banner olarak (ücretsiz*) reklam vermek isteyenler
3) Site veya bloglarında derginin banner’ını (ücretsiz*) yayınlamayı kabul edenler
4) Sitenin hukuki ve mali işleri hakkında bana bilgi vermek isteyebilecek, konu uzmanı arkadaşlar

*Ücretsiz derken?
Yayına tamamen ücretsiz başlanacak. Eğer yüksek sayıda ziyaretçi almaya başlarsa site ücretli reklamlar almayı (veya sitesi satmayı) düşüneceğiz . Bu durumda herkes komik meblağlar da olsa bir karşılık alacak. Bu konuda sanırım Gülüş’e  güvenmeniz gerekecek… Her tür sorunuz için buradayım.
Bu oluşumda yer almak isteyenler yazarken lütfen aşağıdaki bilgileri versin:

1) Bir paragraflık özgeçmiş (hakkınızda ne bildirme ihtiyacı duyuyorsanız)
2) Yazı yazacaklar için, yazma deneyiminiz olup olmadığı

Paylaş :=)

Yorumlar (3)

 1. Yanıtla
  Özge B :

  Önce hayırlı olsun.
  Ardından dedikodu: İyi ki bırakmışsın o dergiyi. Sırf meraktan senden sonraki sayılardan birine girdiğimde bir Anne gururla anlatıyordu ki ” Oğlum istediğim şeyi yapınca onu ödüllendiriyorum; çikolata, şekerleme veriyorum.” Y*h yani, bu zamanda bunun obeziteye, hadi en hafifi beslenme bozukluğuna yol açtığını bilmeyen, akıl etmeyen kalmış mıydı? O an ben de gözlerimi istemsiz olarak belerttim. (Erin’in 4 yaşında olduğunu sana hatırlatmak için yaptığı gibi:P Bir daha gir(e)medim tabi…

 2. Yanıtla
  kiraz :

  gecen gun konustuk bi arkadasimla, minimui noldu artik bana ebulten gelmiyor demistim.
  her iste bir hayir, dedigin gibi olmuyorsa olmuyor

 3. Yanıtla
  AyçA :

  Özgecim umarım hayırlı olur :=) güzel bir fikir ben de destekliyorum :)ve evet o sayıya senin yönlendirmenle bakmıştım vecidden şaşırtıcı..!!! ben onu yayınlamazdım :=))
  ilkaycım minimui devam ediyor başka bir format ve yayın yönetmeni ile ben 5. sayıdan itibaren yokum dergide :=) hayırlı da oldu zaten 😉

Yorum bırak