No public Twitter messages.

Bizim “atta çantamızın” pabucu dama atılalı çok oldu. Artık oğlum kendi çantasını sırtında taşıyor ve içi bilimum o gün canı ne istediyse oyuncağı ile dolu oluyor. Çantasını beraber hazırlıyoruz ama oyuncaklarını o seçiyor, “böylece benim çantamın içinde unutulan oyuncaklar stresi” yaşanmıyor. Bir de yan cebine kavanoz sışıktırıyorum : acil durumlarda tuvalet bulamazsak diye.

Birden aklıma geldi: daha önce buna benzer bir sobem olmuştu. Aradım buldum. Eskiden olan atta çantamızda neler varmış :Vallahi bunları yazmamış olsam o kadar şeyi taşıdığıma ben şu anda inanmazdım.

Bu konu ile sobelendiğim anda kendi çantamı Açalya‘nın kuralına göre hızlıca döktüm masaya.

İçinde neler var ? Sol alt köşede göründüğü gibi kozalak bile var!! Çok süslüymüşüm gibi çeşitli kremler, deodorantlar, parfümüm, dudak parlatıcıları, anti hijyen jelim( asla kullanmadım bu arada!! su ve sabun şart benim için ama nedense çantamda.) not defterim, su bidonum, ıslak mendil, cüzdanım, kartvizitlerim, cep telefonum, sakız, “bir dakikalık anne” adlı cep kitabı (asıl kitabımı koltuğun yanına çıkartmıştım çantamda değil, her zaman çantamda bir asil bir yedek kitap olur. bu küçük kitap yedek olan), bu kitapları okumak için sonradan görme astiğmat gözlüğüm, kalem kutum, fotoğraf makinem (küçük olan ve ne fena yakalandım, kendi çantasında olmalıdı!! ve son olarak düğün davetiyemiz (bir kopya almak için günlerdir yanımda taşıyorum) ..ah kozalağın yanında bir de dal parçası, 4 taneydi topladığımda, bu sobe sayesinde bulamadım bir tanesini buldum hem de çantamı sonradan temizledim toparladım ..

Şimdi SOBE : Devrim

Sobenin adı “atta çantanızda neler var?” Çocuğunuzla birlikte taşıdığımız çantalarda neler olduğunu cümle aleme gösteriyorsunuz. Ben sobeye kural koydum;
Zırt diye açacaksınız çantanızı. Öyle ele güne rezil olurum diye düzene sokmak, şirin görünmek için ekleme/çıkarma yapmak yok.

You may also like

7 Yorum

 1. Açalya dedi ki:

  Dogru bak, Dante de epeydir kendi oyuncaklarini secip kendi sirt cantasina koyuyor. Ama ben yine de acil durumlar icin (ne demekse) her zaman cantama iki araba, bir kitap sokuyorum, bir yerden aniden bir restorana gidersek orada yemek bekleyene kadar oyalanmasi icin.

  kozalak ha? :o) su ünlü davetiyenizi bir de biz gorsek.

 2. Blogcu Anne dedi ki:

  Kavanoz çok iyiymiş 🙂

 3. Açalya dedi ki:

  plastik su şisesi de çok işe yarıyor acil durum çişlerinde. P.ipileri tam şişenin ağzına göre.

 4. burcu demirel dedi ki:

  davetiyeyi gormek istiyoruuuuz! 🙂


Önceki yazıyı okuyun:
Çocuk Ruhu Ödülü

Sevgili Sirar (Remziye :)), Beni ne kadar duygulandırdığını tahmin edemezsin .. Kaç gündür ne yazsam diye düşünüyorum: bulamadım. Ne yazsam...

Kapat