11

Bebek Taşıma Sırt Çantası

Uzun zaman kullandığım bu sırt çantasını çok soran vardı ve o dönemlerde ülkemizde çok kolay bulunmuyordu. Bulunanlar ise çanta dahil max 15kg. taşıma kapasitesine sahip çantalardı. Benim kullandığım Deuter marka Kids Comfort ise çanta dahil 22 kg taşıma kapasitesine sahipti. Şehir içinde otobüse binerken inerken pusetin ne kadar zor olduğunu kullananlar bilir! Bu çanta ile İstanbul sokakları, dağ tepe yolları, orman içi, zirve, yayla yürüyüşleri.. bizim için mucize gibiydi. Görünüşte taşıması zor gibi görünebilir ancak belden desteği ile bebeğinizi içine koyduğunuzda ve sırtınıza attığınızda kalçaya binen yük nedeniyle sırtta ve belde bir rahatsızlık hissetmiyorsunuz. Sling kadar bu çanta da kullanışlı. Bebek oturmaya başladıktan sonra ortalama 9. ayından itibaren kullanılabiliyor bu çanta. Ancak çok uzun süre taşımak yerine ara molalar ile bebeği çıkartmak ve bacaklarını hareket ettirmekte fayda var.

Neden mi yazdım bu kadar? Bu haftasonu Bayrampaşadaki Decathlon mağazasında Deuter marka bebek sırt taşıma çantasına rastladım 🙂

İlgilenenlere.

Fiyatı da 200TL gibi birşeydi tam aklımda kalmadı 🙁

Paylaş :=)

Yorumlar (11)

 1. Yanıtla
  Çiseren :

  Ayça herkesi fotoğrafçılığa özendiriyor olabilirsin ama beni fotoğrafçı anneye olmaya özendiriyorsun =))) bayıldımmm şu anaoğul gülüşen fotoğrafınıza

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   o da olacak inşallah :))

 2. Yanıtla
  tubi :

  fotoğrafınız çok güzel. baktıkça tebessüm etmeme sebep oluyor 😀

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   :)) ne mutlu o zaman 😉
   teşekkürler

 3. Yanıtla
  Tuba Sönmezöz :

  Vakti zamanında ben de bu çantalardan araştırmıştım ve bir arkadaşımın deuter marka çantaların distribütörlüğünü yapan bir firmada çalıştığını öğrendim. İlgilenen olursa buradan da bilgi alabilir çantalar ile ilgili.
  Meydan Av Karaköy
  http://www.meydanav.com/kamp.htm

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   Teşekkürler Tuba..

 4. Yanıtla
  ÖZLEM TURAN :

  yaaa gerçekten muhteşem bir fotoğraf:)ne güzel gülmüşsünüz enerji kalbine giriyor gibi oluyor insan bu fotoğrafa baktıkça ne demekse:)

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   :))))

 5. Yanıtla
  Deli Anne :

  Bana hepsi hayal buların. Ne slingler, ne çantalar. Hem bel sıkıntım var, hem kilolarım, hem kilolarla artan daha şiddetli bel ağrım:)

  Ama evet, fotoğraf harika!

  Ne güzel kadınsın yahu!

 6. Yanıtla
  Ozgeee :

  Müthiş poz:) Erin çok minikmiş…

 7. Yanıtla
  hayriye yağcıoğlu :

  çok doğalsınız…

Yorum bırak