No public Twitter messages.

Bu haftaki “BAHAR” konumuza uygun yaptığımız etkinlikler tabii ki dışarı çıkmak üzerine kurulu oldu.

Öncelikle bol bol çiçek kokladık beraber, çimlerde top oynadık ve piknik yaptık. Erin doğduğundan beri -hatta karnımdayken bile :D- doğanın içerisinde büyüyen bir bebek olduğu için çimen ve toprak üzerindeki engramı,aşkı,sevgisi,dengesi hepsi bir arada gelişmiş durumda.. içeri sokamıyoruz diyebilirim.

Ertesi gün biraz burun akıntısı ile geçen gecenin sonunda anneannede pineklemek ile geçti..

Bahar etkinliğine ek olarak bahar şenliklerine katıldık bu da Erin’in sosyalleşmesi için iyi bir fırsat oldu. Bol bol 8-9 luk ritmlerde dans ederken bulduk kendisini 🙂 Bu sene için Ahırkapıda kutladık İlkyazı umarım seneye Kakava şenliklerinde buluruz kendimizi.. 🙂 Bu sefer çingene eteklerimi giyip Erin’i şopar yapacağım .. eline verdik mi bir de darbuka 😛

Bu haftasonu ise “BAHAR” konusu kapsamında bir piknik doğumgününe gideceğiz..

You may also like

3 Yorum

 1. pinarbk dedi ki:

  Bahar bebekleri eve girmiyor birtürlü. Duru evde bulduğu çantaları koluna takıp kapıya gidiyor, el sallıyor. Hadi gidelim demek bu:)))

 2. AyçA dedi ki:

  Evet Pınar Erinde kahvaltı biter bitmez başlıyor ” atta atta” diye :S kapıya da vurmayı ihmal etmiyor.. ama bu her gün çok yorucu oluyor di mi ??:)))

 3. sanem dedi ki:

  selam ayça, sürekli okuyorum yazdıklarını..bazen gözüm doluyor aynı şeyleri hissediyorum..benim oğlumda 16 mart doğumlu..14 aylık şu anda..
  uyumayı sevmiyor, gezmeyi çok seviyor, yoruluyor uyumasını istiyorum ağlıyor :))) böylece gidiyor işte..


Önceki yazıyı okuyun:
Dokuları tanıyalım

Teaching Touchables Texture Squares buradan ve Montessori Blogumuzdaki posttan yola çıkarak elişimi geliştirdim bu hafta . Kalmış kumaşları çeşitli şekillerde...

Kapat