8

Büyüyor..

Sonunda ele geçirdi. Yemek yapmamı fırsat bilip sandalyeye çıkıp aynı benim gibi lapotopumu kullanıyor. Kendi fotoğraflarını görüp” ENİN hiiii ayyy” yapıyor..dahası yemek masasının sandalyesine çıkıp oradan masanın üzerine oturup bulduğu dergileri karıştırıyor..tırmanma devri hoşgeldin 🙂

Uzun süredir salonumuzun ortasında duran oyuncakların hepsini artık Erin’in odasına düzenli bir şekilde yerleştirdik, odasın şeklini değiştirdik, oyun alanı kısmını büyüttük. Kutulara oyuncaklarını içeriklerine göre yerleştirdik. Hemen ertesi gün çaya gelen komşum Selmin ve kızı Ceren – Erin’in deyimiyle Cecen – ile test ettik. “Hadi Erin’cim arkadaşını odana götür oynayın orada” dediğimde büyük bir heyecanla odasına çağırdı ve onlar odada gerçekten uslu uslu oynadılar!!! bizde salonda çayımızı içtik. Ara ara Erin gelip bazı oyuncaklarını gösterse de yine içeri gidip oyununa devam etti. Oyuncakları odasında toplamak iyi bir fikir oldu galiba artık gün içersinde odasında oynamaya başladı.

Tabii yatağına olan sevgisini yazmasam olmaz. Uyandıktan sonra en az 20 dakika içerisidne keyif çatmak gibi bir alışkanlığı oldu. Hatta bazen durup dururken içine girmek ve ayıları- Erin’in deyimiyle PİTİ PİTİ leri” ile oynamak diye birşey başladı.

Bir başka durum ise dün oyun grubu buluşması Kuruçeşmede olunca bir ilk deneyimlemek istedim. Toplu taşıma araçlarını kullanarak gitmek.!! Bizim burdan otobüse bindim, Beşiktaş dolmuşlarına gelip Beşiktaşa indim oradan da Sarıyer otobisine bindim Kuruçeşmede indim. Yaz dolayısı ile trafik az olunca otobüsler de kalabalık olmayınca çok kolay gittim. Bu değişik bir deneyim oldu ve Erin sanırım çok hoşlandı sesi çıkmadan indi bindi yaptı benimle 🙂 Bende son derece keyif aldım.. bundan sonra bu şekilde devam..

Ve dünkü oyun grubu buluşmamızda hayatımıza yeni bir renk katıldı. Şebnem’in yaptığı un-su karışımı hamurla oyun hamuru kavramını tanıdık. Artık masa başında oturup oynamaktan çok daha fazla zevk almaya başladı ve hamur çok ilgisini çekti Erin’in.. gitti geldi oturdu oynadı..

Hergün yeni bir kavram giriyor hayatımıza, yeni kelimeler ekleniyor dağarcığına ve yeni kelimeler üretiyor muzur kafasında.. armuuu(armut), babu(karpuz),minoyo(pinokyo),myayo(palyaço),babaddıım( babacım),alma(elma).. parmakla kağıda yuvarlaklar çizmek( boya kalemlerini talep etmek), Babbaar( Cabbar oyuncağı),Piti piti( tüm yumuşak oyuncaklar),ıdız(yıldız),deydin(zeytin),mamu(maymun)… ve ve

-“senin adın ne ? ”
-“enin” 😀
liste uzayıp gidiyor…

Her güne yeni heyecanlar ile uyanmak..süprizlerle dolu bir yaşam bir bebeği büyütmek.. yaşlanmak değil yeniden doğup dünyayı yeniden keşfetmek..

Paylaş :=)

Yorumlar (8)

 1. Yanıtla
  Sabahnur :

  ben de sabah kahvaltıya anneme gittiğim de toplu tasıma araclarını kullanıyorum.Gunu o saatleri genelde boş oluyor ve yolculuk zevkli geciyor. Kısa mesafeler de pek eglenceli hale geliyor bu yolculuklar:)

  Oyun hamuruyla henuz tanısmadı ze,ama boya kalemleri ile cooook sanatsal calısıyor-kapıduvarpencere- Allah ne verdiyse:)

 2. Yanıtla
  Kuaybe :

  Ayçacım belki çoktan halletmişsinizdir ama tırmanma devriyle ilgili ufak bir öneri.. Tüm açılabilir pencerelere ve balkon kapılarına çözüm üretmek.. Ben bazılarını birbirine bağladım kurdelalarla bazılarını da çok yüksekten kilitledim.. Hiç tahmin edemeyeceğin bir anda, camı açarken görebiliyorsun çünkü bu küçük afacanları.. Ben Yusufu bir kere yakaladım ve sanırım ilk kalp aritmimi o gün yaşadım!!

  Erin’in masa başında oturabilen ve yatağında sıkılmadan vakit geçirebilen bir çocuk olması çok güzel.. Maşaallah.. Yusufta bunu hiç başaramadık şimdiye kadar.. Sabit duramıyor benim oğlum.. Ne yemek yemek için ne de oynamak için!! Sürekli ayakta ve hareket halinde olmak zorunda hissediyor kendini 😛

 3. Yanıtla
  burcu demirel :

  bizim de ayni sisme havuzdan vaaar 😉 bu yaz ilk kez kullanicas..

  annem ben kucukken bana cam macunu verirmis oynim diye..tabi biraz buyudugumde, ondan once ayni bole tuz, un ve su karisi..o yesil harika macunun kokusu hala burnumda 😉

 4. Yanıtla
  AyçA :

  Sabahnur erinde boya kalemleri ile masayı çizebildiğini keşfetti 🙂 gözümün içine baka baka kağıdı itip gülerek masayı boyuyor 🙂 yakında kapı pencere duvar başlar 😛
  Bu toplu taşıma güzel aktivite oluyor :))
  Kuaybe evet bu konuda önlemlerimiz var.. balkon kapısına parmaklıklı şu bebek kapılarından koyduk umarım oraya tırmanabileceğini keşfetmez 🙂 pencereler kapalı hep klima geldiğinden beri 🙂 bir de sineklikler var .. şimdilik sorun yok umarım olmaz.. 4. katta oturduğumuzdan ve apartman yüksek olduğundan benimde içim gidiyor aklıma her geldiğinde.. uyarın için teşekkürler.. 🙂 Erinde çok hareketli ama biraz keyfine düşkün arada böyle sakin sakin takılıyor 🙂
  Burcu çok büyükmüş havuz yaa pişman oldum ben bunu aldığıma 🙂 arkdaşımızın terasında duruyor 🙂 bizim balkona sığmıyor 😛 bu cam hamuruda ne ola ?

 5. Yanıtla
  burcu demirel :

  buyukluk sorun degil de ben nasil sisirecegimizi dert ediyorum..beyin kanamasi gecirir insan..bunun icin bi alet var mdir ki? walla cahilim bu konuda..

  cam macunu..hani su pencerelere camlari tutturmak icin koyu yesil bi macun vardi ya eskiden, hala var mi bilmiyorum tabi..

 6. Yanıtla
  AyçA :

  Burcu şişrme pompaları satılıyor ayakla basarak şişiriyorsun biz onu aldık.. nefesle olmaz 🙂 ciğerleri patlar insanın..:)

 7. Yanıtla
  ilkay :

  Özlemişim Erinciğimi ben 🙂

 8. Yanıtla
  AyçA :

  bizde sizi..iyileşin rahatlayın görüşelim:)

Yorum bırak