12

Cumartesi Keyfi

Bu oyun grubu fikrinin doğmasında enerjiye her zaman müteşekkir olacağımı düşünüyorum; çok güzel insanlar tanıdım ve tanımaya devam ediyorum.. Daha önce tanıştığım ama tanıma fırsatını bulamadığım Şebnem‘in arkadaşı Aslı’yı bugün güzel daveti sonucunda az da olsa tanıma fırsatım oldu.. güzel insan Şebnem güzel insan Aslı ve güzel insan ben 😀 güzel bir cumartesi geçirdik..

Sabah erkenden yol aldık.. çocuklar biraz bahçede koşuşturup biraz havuzda yüzdüler.. ne olduysa Efe ve erin saat 13:00’te uyuyup saat 16:00’ya kadar uyanmadılar.. biz bahçe keyfi yaptık..güzel yemekler yiyip,güzel sohbetler ettik.. yayıldık yayıldık.. bu yayılma için Erin, Efe ve İda’ya teşekkürler sunmalıyız..

Bu gece Alpay çalışıyor, normalde olsa gerilirdim “yalnızım şimdi gece Erin uyanacak meme isteyecek offf” diye.. oysa nasıl güzel ve dinlenmiş bir gün geçirdim ki hafiflikten uçacağım neredeyse..

Bugün Erin’in ilk defa kendini savunan yüzünü gördüm.. elinden oyuncağı alınınca nasılda bağırdığını ve Efe Şebnemle oyun niyetine kafaya vurmaca oynarken nasılda Şebnem’e birşey oluyor diye ağlayışını gördüm..

Annem,pi-nik kuşum bir tanem.. n’oolur bu kadar duygusal olma n’oolurrr…yol boyu gözyaşların gözümün önüne geldi eve dönerken, yol boyu gözlerim doldu;sen görme,öğrenme ağlamak nedir diye sustum .. ne olur bu kadar “balık” olma…

Bağırmayı öğrendi, bir de geceleri sık sık uyanmayı bizi kontrol etmeyi.. gece korkuları diye bir kavram var mı?? bu güne kadar standart şu ayda bu olur bu ayda bu gelişir gibi davranış stillerimiz hiç olmadı bundan sonra olacak mı? korkuları çıkacak mı??

Paylaş :=)

Yorumlar (12)

 1. Yanıtla
  turkan :

  lale’de gece uyanıyor odaları kontrol ediyor ve yere (hep aynı yer)yatıp uyuyor.ben uyurgezer olduğundan ciddi ciddi şüphelenmeye başladım.şimdi sendende duyunca dönemsel mi acaba diye düşündüm?
  bir de tuvalet alışkanlığıyla ilgili bir ara bez bağlamadığını yazmıştın.o nasıl gidiyor onu merak ediyorum.neler denedin ya da denemeyi düşünüyorsun bu konuyla ilgili deneyimlerini paylaşırsan sevinirim.

 2. Yanıtla
  Açalya :

  Yeni yeni tepkiler gormek ne kadar heyecan verici ve bir o kadar da endiselendirici degil mi? endiselendirici cunku sanki hazirliksiz yakalaniyoruz bunlara…hergun degisiyorlar…sana bir link daha gonderdim bak bakalim emaillerine.

 3. Yanıtla
  sebnem :

  üff Ayça ya,Erin’in gözyaşları aklıma geldi gözlerim doldu! adam öyle güzel ağlıyor ki kıyamam ben ona!
  biz de seninle aynı duyguları hissediyoruz. iyi ki tanışmışız:)
  zaten sana da söyledim.bu doğum-bebek durumundan akli dengemi yitirmediysem bunu sadece sana-bağlantılı olarak oyun grubuna bir de iman gücüme bağlıyorum.
  tenk you

 4. Yanıtla
  annevebebisi :

  Acımasız olmasındansa duygusal olması iyidir be AYçacım:) İyidir balık erkekleri, ben severim :)))

  Çocukları birlikte oynarlarken izlemek ne keyifli değil mi?

 5. Yanıtla
  Asli :

  Fotoğraflar süper : ))Ama ben picasadakileri ne yazık ki göremiyorum, ofisten açılmıyor. Evet bende bu sitenin doğmasında seni etkileyen enerjiye müteşekkirim, paylaşmanın gücünü gösterdiğini ve iyimserliğin yayılmasını sağladığını düşünüyorum. Hem bana da ilham oldu, proje sahibi oldum, ben de site kurucam, sonra başka işler yapıcam biliyosunuz(şimdilik gizli, bi siz biliyosunuz : )) )Öptüm , görüşürüz…

 6. Yanıtla
  AyçA :

  Türkan.. bir dönem sanırım biraz araştıracağım sonra paylaşırım .. tuvalet konusunda ilerlem kaydetmedim. gün içerisinde altını bağlamadan gezdiriyorum, çişini ve kakasını söylüyor ikisine de çiş diyor ama yaptıktan sonra.. kakayı anlıyorum tuvalete oturtuyorum ama bir süredir yapmıyor kalkınca yapıyor.. bende üzerine düşmüyorum o yüzden .. şimdi yazlığa gidiyoruz orda ilerleriz herhalde.. bu arada kız ve erkek çocukların tuvalet alışkanlıklarının süreci farklı oluyor.kız çocuklar daha çabuk alışıyorlar/mış.. bilgine

  Açalya bu linkler için çok teşekkür ederim 🙂 birden karşılaşınca insan ne yapacağını şaşırıyor ama davranış devam ettikçe bir yaklaşım buluyor galiba..

  Şebnem :)) bende bu buluşmalara çok şey borçluyum 😉

  Esra ama çok duygusal.. dün dolap kapağına parmağım sıkıştı benim canım acıdı diye göz yaşı döktü 🙁 çocukları bir arada oynarken görmek geçen sene hiç bu zamanların gelmeyeceğini düşündüğümde daha da keyifli oluyor :))

  Aslı projelerine bende parmak sokacağım ona göre 😉 ama başkana iki çift lafım var ona göre biliyorsun :d

 7. Yanıtla
  burcu :

  Ayça, konuyla alakasız ama Erin’in ayacıklarınlarındaki mavi terlikleri nereden aldın? Rahat görünüyor. Kullanışlı mı?

 8. Yanıtla
  tülin :

  Yine cok güzel bir hafta gecirmişsiniz Ayca inan nette görünce kıskanıyorum valla 🙂
  Cağan Denizde yengec burcu ama Erin kadar duygusal gecengün teyzesi kırmızı ojelerini cıkarırken canının yandığını düşünüp ağlamaya başladı bu tepkisi karşısında bizde cok şaşırdık.Bebişlerimizin nelere nasıl tepki verecekleri hic belli olmuyor.
  Umarım en yakın İst.ziyaretimde sizlerle tanışma fırsatı bulurum okadar aileden gibi oldunuzki Cağan Deniz bile Erini görünce “anni bak eyin”diyor.

 9. Yanıtla
  AyçA :

  Burcu markası crocs ben caddeden almıştım ama yeşil mağazaları satıyor.
  Tülin yengeç de su grubu ya ondandır 🙂 çağan denizi öperiz o zaman :))

 10. Yanıtla
  FulyA :

  Benim kızım da balık burcu ve Erin gibi çok duygusal. Kendisi olayların dışında olsa bile iki arkadaşının mücadelesi veya birbirlerini itmeleri bile ağlamasına, hatta evde gece uykularında sayıklamalara sebep oluyor.Gerçekten onları ağlarken görmek bir anne için çok zor.
  Sizi çok iyi anlıyorum… Umarım hayat gerçeği büyüdüklerinde onları incitmez.

 11. Yanıtla
  Zuhal :

  Vayyyyy sen görüyomusun Erin Bey’i… Eeeee hep öyle kalacağınımı sanıyordun:))) Sorsaydın bize söylerdik ama daha nelerini göreceksin arkadaşım şaşıracaksın. Bu arada benim kızımın bloğunu da eklersen sevinirim.

  http://minailaysu.blogspot.com/

  Ya bir gün görüşelim mi çok özledim bir kere görmeme rağmen çok özledim.

 12. Yanıtla
  Crebro :

  Yazık Erin’e bize Arelin doktoru onbeşinci aydan başlayarak kabus görmeleri sıklaşır demişti.Geceleri sık sık uyanıp annesini görmek isteyebilirmiş. Nedenine beyin gelişimiyle ilgili demişti. Öğrendikleri arttıkça korkuları da artıyormuş. Çok uzun sürmüyormuş. Arelde henüz böyle birşey yaşamadık ama hazırlıklıyız.

Yorum bırak