5

kanımızda mı var sonradan mı böyle olduk!

kötü bir fotoğraf biliyorum iphonela bu kadar 🙂

Bu aralar sık sık yazabilmenin hafifliğini yaşıyorum: mutluyum. Yazdıkça rahatlıyorum. Beynimde duracağına burada duruyor. Diyorum ki bir yayın evi bu yazılarımı bulsa da beni keşfetse de şu koca bloğu bir kitap etsem de elimizde basılı kalsa. 3-5 insan da alır herhalde….

Şimdi değineceğim konu milletçe kabalığımız efendim! Geçen yazımda hafif ve kibarca dokundurdum ama bu sefer kibar olamayacağım izninle sevgili okur! Şimdi konuya dibinden girdim ben başında kibarlıkla başlayayım anlatmaya.

Bu sene sağolsun Özge (aslında bir şey kaçırmadın ama yine de canlı dinlemek çok keyifliydi ) sayesinde (gidemedikleri için biletlerini aldık da:D) gitmeyi çok dileğim Pink Martini ve arkasından kafa kafaya verip annelerimiz alıp nereye götürsek diyerek yola çıktığımız Ahu’m ve annelerimizle gittiğimiz yine gitmeyi çok dileğim Candan Erçetin konseri bu yazıyı yazmaya itti beni.

Evet Pink Martiniyi sahnede canlı dinlemek büyük bir fark yarattı ancak çok sönük bir organizasyondu sanki boğazın kenarında cd koymuşuzda dinliyormuşusz havasındaydı yine de canlı görmek güzeldi.

Candan Erçetin!! Ahh ahhh… canımım içisin sen. Melek şarkısıyla aklıma bir bebeği soktuğun, İşte ben böyle bir hal içindeyim derken bebeğimi kollarıma aldığım, 3. yaş gününde ” sana değdiğimden beri ellerim bütün kış dallarında tomurcuklar var” diye dönenip salya sümük ağlattığın için, ahh ahhh o koca sahnede devleşerek Bahar şarkısıyla konsere girdiğin için .. iyi ki varsın! Ne güzel insansın ne güzel kadınsın! Ne güzel gözlerinin içi yeşil yeşil ışıldıyor!

Ne yazık ki seni dinlemeye gelenler o  kadar ışıldamıyorlar biliyor musun! Aynı şey Pink Martini konserinde de oldu ve yine aynısı çok üzüldüm ki Harvey Karp konferansında Gülnihal Şarman konuşurken de.. Hepsi birer tesadüf mü yoksa biz milletçe cidden çok kaba mıyız ? Kim bize öğretmiyor bunu acaba?

Konser, konuşma v.b bitmeden, SAHNEDEKİ ADAM SAHNEYİ TERK ETMEDEN İZLEYİCİ SALONU TERK ETMEZ!

O konserlerden, o konferanstan sahnedeki adam inmeden salonu/açıkhavayı terk eden herkesi buradan kınıyorum. Terk etmeyenlere, hala dinleyenler/eğlenenler ve sahnedeki adama karşı son derece kabaca ve düşüncesizce bir hareket hatta hakaret!

Ayrıca konsere oturup surat asmaya değil dans edip eğlenmeye bol bol alkış ile tempo tutulmaya hatta ayağa kalkıp dans edilmeye gidilir! Dans eden adamın omuzuna tık tık vurulup ” oturur musun kardeşim” DENMEZ! Hani derler ya camiye mi geldin usta!! Konsere geldin hocam konsere.. accık sende kıpraş da negatif enerjin dağılsın gitsin.. bütün seyirciler ayakta bir sen değilsin farkındaysan!! töbeeee

Haydi dinleyelim açılalım!

İyi hafta sonları olsun.

Paylaş :=)

Yorumlar (5)

 1. Yanıtla
  pinar :

  Aynı şeyi Ankaradaki Pink Martini konserinde yaşadık biz. KAdının teki arkadaşımı omzundan sarsıp oturtmaya çalıştı. Ayaklarım koptu gene de oturmadım inadımdan. MAdem oturuyum gene de görüyüm istiyosun kenarda vardı öyle yerler geç otur, ben senin için oturmak zorunda mıyım!!! Sinir stres oluyo insan hakkaten..

 2. Yanıtla
  sebnem :

  ablam sen hep tatile git yahu.bak ne güzel yazmaya başladın gene..
  ayrıca bu şarkı da gerçekten çok damardır.biz de ofiste onu dinliyorduk
  sana yıldızı bol bir tatil diliyorum(yani gökyüzünde)

 3. Yanıtla
  Tomurcuk :

  Bunun tamamen kabalıktan kaynaklandığını düşünmüyorum. Geçen ay annemi bir Bach konserine götürdüm. Taaaaa Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nün yakınlarındaki MKM’deki konseri zevkle izledik ve sanatçıyı zevkle alkışladık. Ancak bisi bekleseydik İstanbul’un diğer ucundaki evimize giden son toplu taşıma aracını kaçıracaktık. Biz de alkışlar devam ederken kalktık. Yaklaşık üç yıl yer göstericilik yaptığım için ışıklar açılınca çıkmak isteyenlerin çıkabileceğini biliyordum ve arkamızdan söylenenlere de kulak asmadım. İstanbul gibi bir metropolde arabasız böyle etkinliklere katılıyorsanız kabalıktan değil, bazen mecburiyetten erken ayrılmak zorundasınız. Ama Candan konserinde yerinde oturanlar, eğer eklem rahatsızlıkları yoksa cidden ruhsuz olmalılar, katılıyorum.

  • Yanıtla
   AyçA :

   Tomurcuk ben bisi beklemekten değil hala sahnede şarkı söylerken konser devam ederken açıkhavanın yarısının kalkmasından bahsediyorum 🙂 bisi seyretmeyebilir ok ama millet kalktıktan sonra kadın hiç söylemediyse 3 şarkı söyledi ..konferansta ise kadıncağız konuşuyordu bildiğin.. tamam ben de bir tuvalete gittim geldim ama bir anda sahnede konuşan için salonun yarısının kalkmasını sen düşün işte :=)
   Sahnede konuşma yapmış biri olarak zamanında çokça ben de yaşadım aynısını ama ben lise öğrencilerine konuştuğum için çok da aldırmıyordum ama düşün işte ağaç yaşken eğiliyor!! sahnedeki insan iyi hissetmiyor kendini..
   ve Candan konserinde oturanlar.. öyle eklem rahatsızlığı olacka yaşta görünmüyorlardı e hadi birinin var da diğerleri ?? fenaydı yanii :=))

 4. Yanıtla
  Ozgeee :

  Daha sanatçı sahnedeyken çıkılması sanatçıya saygısızlık en başta. O kadar saymıyor/ sevmiyorsan bu kadar para verip, deli trafikte bu kadar işkence çekip konsere gitmenin alemi yok ki zaten:)
  Tomurcuk’un otobüs saati işin farklı bir yönü de harbiye açikhavanın yarısı konserde kalan insanların önüne geçip beklemek için uyanıklık etmiştir zannımca.

Yorum bırak