1

hayal~e ermek

Pek bir hayalini kuruyordum : yazlıkta yan yana bisiklete binelim oğlumla diye! Geçen seneden beri o koca bisiklete binen sanki başkasıymış gibi burada eski küçük 3 tekerlekli bisikletine biniyor ve yanında mutlaka YÜRÜYEREK durmamı istiyor ancak bu şekilde güvende hissediyor kendini. Sanırım kendisi hariç kimse kask kullanmadığı için birden kendini güvensiz hissetti: bu bisiklette bana bir şey olabilir o bakımdan bu kaskı kafama geçiriyorlar o zaman ben küçüğüne binim de birşey olmasın mı dedi nedir nuh der peygamber demez şekilde bisikletine binmiyor. Ancak arkadaşı Kayranın ablasının eski bisikleti var kendisininkinden bir boy küçük hem de kontra-pedal ( böyle mi yazılır ?) ondan aşağıya inmiyor! Kayra bu işe pek bozuk birbirlerine girip duruyorlar 🙂 Bugün hatta öyle bir girdiler ki ben Erin’i alıp içeri kapatmak ve yarım saat dışarı çıkartmamak üstelik bir de azarlamak durumunda kaldım! Ben de insanım canım..vicdan azabı falan duymuyorum arada lazım, annemiz gözünü açtımıydı sünerdik biz köşemize ne oldu ?? ezik büzük insan mı olduk ?? fazla ihtimama gerek yok! heyt yakarım !! ama yine de çocuk tabii.. sol beyinleri duruyormuş ya Karp amcaya göre, anlamak lazım. Kelimeleri unutunca el işaretleri ile anlaşıyorlar. Kayın-annemde eski insan tabi bana “bazı anne – baba senin çocuun şöyle böyle diye birbirine girer normalde” demesin mi !! nassı yani dedim??
Gel kız Berna bir girelim birbirimize 🙂 ..ama haklı eskiden olsa öyle olurmuş ya! Eskiler Karp amcayı OSHO paşayı tanımazmış ki ! Hoş bu adamlarda bizim eskilerin dediklerini diyorlar ! Bilemedim…

Şimdi benim oğlum ben geldiğimden beri UYUMUYOR öğlenleri. Haklı beni özledi ve uyursa belki ortadan kaybolacağımı düşünüyor ya da vakit kaybı olarak görüyor uyumayı : dışarıda deniz, arkadaş, bisiklet ne ararsan var tabii.. ben de uyutmak için çaba harcamıyorum lakin geçen gün denedim ikinci masalı bitmeden ben uyuyakalmışım! Eh canımı sıkmaya ne gerek var hem öğlen uyumayınca akşam erkenden uyuyor! Hem bu çocukların beden dili var bak misal bugün kendisi girdi içeri “anne ben şeftali yemek istedim” dedi bahane olarak da. Verdim şeftalisini koltuğa uzandı bana kitap oku dedi ve birden uykuya daldı. Kimsenin canı sıkılmadı. Neden uyudu ? vücudu istedi! Vücudu istemeyen çocuğu ben nasıl uyutayım zorla.

İnsan kendini eksik hissediyor canım kay(ınvalidesi)nanası “aa ama koca kişin uyutuyor sen niye uyutamayasın ki” dediğinde..

Neyse sonunda  ikna oldu ben de yanında yürümek yerine bisiklete bindim, sanırım güveni yerine geldi bir site turu bir hayal gerçekleştirme bir hız bir gaz bir havalar bende..

Uyansın yine yapçam!!!

Bir günüm kaldı, tatilim bitiyor. Biter ayak deniz şahlandı hava şahlandı bahçelere mahkum kaldık. Eh ben değil miydim rüzgar olsun sıcak olmasın diye. Körün istediği bir göz.

Paylaş :=)

Comment(1)

  1. Yanıtla
    Ozgeee :

    Ooh bak bekledi bütün bebekler seni:)
    Kiyas kötû ama yapmayan da yok, boş geç:P

Yorum bırak