No public Twitter messages.

atam
Öykü‘nün Mim’i
Ey Türk gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyet’ini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.
Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok nâmüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hiyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir.
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda, mevcuttur!
Dayanamayacam :
16 Nisan 2009 Ayça Şen başkan!!.. buyrun buradan okuyun..

You may also like

8 Yorum

 1. Neslihan dedi ki:

  Ellerine saglık, cok tesekkurler 🙂

 2. bernacan dedi ki:

  Aynı şeyi yazmışız Ayçacım. Ben zaten her 29 Ekim’de 500 kişilik şirketime bıkmadan usanmadan bu Hitab’ı gönderiyorum.

 3. Iraz dedi ki:

  Ellerine sağlık Ayça,
  Ben de hemen yazdim bir post..
  Sevgiler..

 4. Esra dedi ki:

  Eline sağlık , aynı yöne bakıyor olmak güzel. bende yazmıştım dün

 5. e buna ne yorum yazılır ki şimdi?

 6. Nalan dedi ki:

  Çok üzgünüm aslında, neden hala bunlar tartışılıyor. İnsanlar yapılan fedakarlıkları ve Cumhuriyet mücadelemizi bu kadar mı hafife alıyorlar yoksa?

 7. migi dedi ki:

  2oyda bizden:)ben ve faklı bir katagoride aday olan ablamdan:)
  http://www.emelsen.net

 8. öykü dedi ki:

  Merhaba katılım ıcın sonsuz tsk edıyorum
  sevgılerımle


Önceki yazıyı okuyun:
Doktor mu Fotoğrafçı mı?

Olmak isterim diye çok önce düşünseydim ama gerçekten çookk önce doktor olmak isteyeceğimi çook sonraları fark ettim.. Öyle ilkyardım eğitimleri...

Kapat