8

istanbul (not constantinople)

En çok neyi özlediğim konusunda çeşitli cevaplarım var: mesela dağa gitmeyi özledim, uzun yürümeyi, sırtımda çanta taşımayı,gitmeden önceki hazırlığı. Ne var ki ruhumun gücü henüz hazır değil ki pek yapamıyorum. Bir de elime fotoğraf makinemi alıp da yollara vurmayı özledim kendimi, amaçsızca. En çok da Eminönü – Beyoğlu hattını.
Hamileyken “yaparım ne var ki ” dediğimde sırtımda çantayı ve elimde tripodu taşımak zoruma gitmişti, sonra doğum, Erin’i fotoğraf çekmek için bırakmama çılgınlığım, derken geçen gün birden kendimizi Erin ve annemle Eminönünde bulmaya kadar geldi bu iş. Küçük bir turun ardından Karaköy köprüsünün rüzgarından yadigar burun tıkanıklığı sebebiyetli uykusuz bir iki gece ve çekmeyi becerebildiğim kareler kaldı bana bir de tabii ayaklarımdaki tatlı ve özlediğim yorgunluk. Biraz İstanbul turu:

 

 

Paylaş :=)

Yorumlar (8)

 1. Yanıtla
  nilgun :

  ahhh öğrenciliğimi geçirdiğim şehir, kokunu özledim senin

 2. Yanıtla
  Güneş :

  Müziği dinleyemedim,kareler çok hoş 🙂

 3. Yanıtla
  Seren :

  Ayca’cigim, yine harika fotograflarin! Gozlerim dolarak baktim onlara. Ne kadar da ozlemisim Istanbul’u !
  Neyse 10 gun kaldi :o)

 4. Yanıtla
  Banu :

  ben istanbul’a aşık olmadan önce bir şehre aşık olan insanları çok komik bulurdum. hadi canım nasıl olurda insan bi şehre aşık olabilir alaylığında… gelin görünki başıma geldi. şimdi new york’ta yaşıyorum, buraya gelmeden önce de izmir’de çok uzun yıllar yaşamıştım (izmir’in tadı da ayrıdır ama) İstanbul gerçekten başka! bu arada arka fonda çalan şarkının kime ait olduğunu öğrenebilir miyim?

 5. Yanıtla
  izgün :

  Ayça fotoğraflar süper olmuş,fonda çalan müzikle beraber kısa bir istanbul turu yapmış oldum.
  Ellerine,emeğine sağlık

 6. Yanıtla
  Muptela :

  gercekten guzel bır sıtenız var blogödüllerinde oyum sizindir.

 7. Yanıtla
  songül :

  ne hoş kareler 🙂

 8. Yanıtla
  Açalya :

  Muzikle beraber çok hoş olmuş.

Yorum bırak