Henüz yorum yapılmamış

Dhamada bostan 2023 bölüm 2

Bir önceki yazıda dediğim gibi moralim çok bozuk girdim bayrama. O sırada yalnızım burada. Gelir gelmez örümcek saldırısında alerjik tepki de verdim feci durumdayım. Yaparım herhalde ya diyerek elime çapa aldım ve de geri bıraktım çünkü sıraların arasında yürümek mümkün değildi otlardan. Daha fideleri göremeden ot biçme makinesini ele alıp bütün bahçeyi temizledim ki bu sanırım 2 gün sürdü.
Sonra en üst sıradan renkli renkli görmeyi hayal ettiğim kabaklardan başladım. Şansıma hava hep serin böylece tüm gün çalışma mümkün vefekat bu çalışma vakti Temmuz başı değil de Mayıs esasen! Küçücük fideler bi bakıyorum tohuma gitmeye çalışmış. İki sıra yapıyorum ertesi sabah hangi sırayı yaptığımi hatirlamak için çapayı bırakmış olmama rağmen yapılmamış olarak sıra bana bakıyor, bir gecede yeni otlar çıkıyor zaar. Ben bir kaç sıra ve 3-5 gün debelendikten sonra Alpay adaya geldi. Bahçenin başında durdu ve bu olmaz kapatalım minvalde birkaç cümle sarf ettiğine yemin ederim ancak şu an ispatlayamam. Dedim ki “iki kök bile kurtarsam ben bu bahçeyi yapacam” hani çayı koyduk ya baştan diyerek!
Bende bu inadı ve inancı görünce Alpay da eline çapayı alıp e hadi madem uyalım sana dedi. Sabah 5 te uyanıp hava ısınmadan akşam da güneş düştüğünde çalısıp otları teker teker temizledim/dik .
Gece uyumak için ilk birkaç gün kas gevşetici aldığımı itiraf etmeliyim. Ellerim ot yolmaktan açılıp kapanma konusunda bana zorlu zamanlar geçirtti. Zamanı hesaplamadım hikayesini yazacağımı bilsem kaç gün diye sayardım ancak belirsiz bir sürede o kadar sıra capalandı otlardan kurtuldu.
Diyeceksin niye? İşte eleee 🤣 çünkü #ilaçsıztarım yapıyoruz yoksa zaten bu otlardan başka yollarla kurtulmak mümkündür. #temizgıda ya ulaşmak çabası hep. Şimdilik hikaye buraya kadar devam edecek. Bu salatalık domates semizotu roka ne bileyim arada biraz börülce sepeti gururumdur. Her ne kadar geçen senelerde bu dönem sepet sepet ürünü bütün adaya dağıtmak suretiyle üretmiş olsak da bu sene durum bu ve fakat şu salatalığın lezzetini de hazzını da bana başka ne verebilir ki ?
Devamı gelecek 🧿 bırakmayı unutma lütfen 🙏

Paylaş :=)

Yorum bırak