Henüz yorum yapılmamış

Doğu Karadeniz Notları

23:17
Termedeyiz. Mehmet yine beni tavlada harcadı ; ne de olsa uzun ve yorucu bir gün geçti.. Mehmet bütün gün arabanın arkasında uyumadı .. o yüzden olmalı!!Sabah ki Abana kumsalındaki kahvaltıdan sonra nasıl uyunurdu ki ???

Dün gece deliksiz uyumuşuz ama ben gün doğumunu kafama takmış olmalıyım ki tam güneş denizin tepesinde belirdiğinde gözlerimi açtım . Hayatımın – şimdilik – en güzel gündoğumunu burada izledim diyebilirim. Biraz daha uyuduktan önce denize girip sonra Alpay’ın merkezden aldığı malzemelerimizle kahvaltımızı yaptık.

Toplanıp yolumuza koyulduk. Sahilden önce Çatalzeytin’i geçip Ayancık’a geldik.Yoldan aldığımız bir amca bizi köylü pazarına bıraktı.Biraz alışveriş yaptıktan sonra amcanın bizi pazarda bulmasıyla köyün çınar altında birer çay ısmarlamasıyla tatlı bir sohbet yaptık.Fazla oyalanmadan yola devam ettik.Yine sahilden Sinop yoluna çıktık ancak Sinop yoldan uzakta kaldığı için direksiyonu Samsun’a çevirdik.Yol üzerinde tütün nasıl toplanıt nasıl kurutulur derslerimizi alıp Samsun’a vardık. Artık haritamızın 3. bölümünü kullanıyoruz.Şimdilik hava çok güzel , yolda durup yüzmeye , güneşlenmeye izin veriyor… en azından şimdilik.

Samsun’dan sonra Çarşamba’ı geçip Terme’e geldik. Terme yol boyunca kampingler ile dolu.bu kampingleri çevre halkı yazlık olarak kullanıyor; çadırlarını kurup yazı orada geçiriyorlar. Kampingler genelede çamlıkların içinde ve deniz kenarında. Bizde bunlardan birisine kampımızı kurduk ancak pazardan aldığımız bulgur ve fasulye birkaç gün daha arabada kalmaya mahkum oldular; kendin pişir kendin ye modeli etimiz alıp Alpay’ın yaktığı mangalda 1.5 kilo eti midemize indirdik.

Birgün daha bitti.. günler hızlı geçiyor.. yarında tatil formatında yolumuza devam edip sonrasında yağmurlu yaylalara kendimizi atmayı planlıyoruz.Hayat her zaman planlandığı gibi olmuyor.. bakalım güneş yarın nelerle doğacak..

NOT: Ayancıktan sonra Sinop yolu üzerinde 15. kmde çadır kurulabilecek deniz kenarında bir kamping var.

Paylaş :=)

Yorum bırak