Henüz yorum yapılmamış

Doğu karadeniz notları

15:26
Oldukça güneşli bir hava var. Biraz esintili ama 2800 metrede normal olmalı. Güneşin altında polarla oturuyorum.
Bugün 4,5 saatlik bir yürüyüşle Olgunlar’dan Dilberdüzü’ne geldik. Yol hafif eğimli. Kamp yüküyle 4 saat civarında bitiyor. Dün yaptığımız yoldan sonra hiç bu kadar zorlanabileceğimi düşünmemiştim sanırım beslenmemle alakalı.. çok az yiyebiliyorum.
Yarın zirveyi deneyeceğiz. Deneyeceğiz diyorum çünkü havanın ne olacağı belirsiz. Bugün buraya gelirken bir güneşten yandık bir kafamız dolu yedik. Dilberdüzü’ne vardığımızda yağmur vardı şimdi güneşleniyorum. Burada ne zaman ne olacağı belli olmuyor. Ancak bildiğim birşey varsa yöre halkının da değimiyle “ çok şanslıyız ” : buralar son 2 aydır güneş yüzü görmüyormuş.. oysa geldiğimizden beri hergün güneşi görebildik hemen hemen.. şansımız yaver giderse zirveyede çıkabileceğiz.

Bugün buradaki 3. günümüz. Günleri tutamıyorum burada , aslında yazmıyor olsam tarihide unutmuş olabilirdim zira hangi gündeyiz bilemiyorum .. zannediyorum Cumartesi. Herhalde Salı günü şehirde oluruz.. artık biraz yorgunum , hayatımın ilk transını yaptım; hiç bu kadar kamp yükümle yürümemiştim, üstelik öbür gün ikincisini yapacağım ; önce kuzeyden güneye sonra tekrar güneyden kuzeye.
Başta küçümsüyordum yaptığımızı şimdi vücudumdaki ağırlık arttıkça hiçde küçümsenemeyecek bir şey yaptığımızı fark ediyorum.

Paylaş :=)

Yorum bırak