7

7

1 —3 — 4 — 5 —

ve şimdi de 7 bitti.

Senin 7 yaşının bittiği bugün babanla benim de 10. senemiz bitti. Senin yeni yaş ve evliliğimizin 10. senesi yazına siyaseti karıştırmayacağım ama eklemeden edemiyorum: kitaplara geçecek tarihi dönemlerden birini yaşıyoruz küçüğüm.
Büyüdüğünde “ben daha 7 yaşındaydım o zaman” diye anlatacağın.
Hepimize ve sizin geleceğinize hayırlı olmasını, güneşli günleri, özgürce düşüncelerinizi demokratik bir ülkede konuşabilmenizi diliyorum.

Bu yaşın ve bundan sonraki yaşların için sağlıktan sonraki tek dileğim budur!

7 yaşını bitirdin ama 8 yaşındayım diyorsun. Ergenlik tohumlarını yavaştan ve erkenden hissediyoruz evimizde biliyor musun?

Dilin pabuç kadar oldu! 2 yaş sendromu yaşamadık hiç seninle çok sakin bir çocuktun ama evinden çıkıp okul diye bir kavramla yaşamaya başlayınca öğretiler değişti, bizim savaşlarımız değişti ve sen değişmeye başladın. Hala huzurlu bir çocuksun senden yana şikayetim yok ama ergenlik denen şey doğanın bir dengesi kanımca ve aramızdaki derin duygusal bağın kör düğümünü çözmek için hormonların bize verdiği bir hediye galiba yoksa büyüdükçe aynı yatakta uyumaktan kendi isteğimiz ile vazgeçmemiz zorlaşacak gibi!

Sana doğum günü partileri yapmıyorum, yapmayacağım da onun yerine aldığım bir karar ile her doğum gününde sana yeni bir yer göstermek en büyük arzum. Bu sene dilini de öğrendiğin İtalya’ya gittik. 7 günlük uzun bir yol tatili yaptık. Zaman zaman çileden çıkarttın bizi yalan söylemeyeceğim bazen de yaşından büyük olgunluk gösterdin. Hepsi için teşekkür ederim, seninle büyüyorum, seninle öğreniyorum, seninle kendimi tanıyorum.

İyi ki varsın, iyi ki doğdun!


erin-7-yasinda

Paylaş :=)

Yorumlar (7)

 1. Yanıtla
  Esra Özgüven :

  Nice mutlu ve sağlıklı yıllar dileriz Erin’e. Umarım aydınlık bir gelecekleri olur.

 2. Yanıtla
  Nurdan Gençtürk :

  sağlıkla ve mutlulukla çok yaşa Erin! Ömrünce keyifle gezmelerin bol olsun…

 3. Yanıtla
  Bezen :

  Yeni yasi kutlu olsun Erinin, delikanli olmus cidden. Yuzundeki huzur hic eksilmesin, gozleri hep mutlu baksin insallah. Her dogumgununde yeni bir yer projesinde buraya da gelirsiniz umarim bir yil:)

  optum cok

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   10 yaşında Amerika istiyormuş beyfendi :=)) teşekkür ederiz :=))

 4. Yanıtla
  11 | Pinik-Kuş | Ayça Oğuş Blog :

  […] 6  — 7 — 8 — 9 — […]

 5. Yanıtla
  15 | Pinik-Kuş | Ayça Oğuş Blog :

  […] 1 — 2 —3 — 4 — 5 — 6  — 7 — 8 — 9 — 10 — 11 —  12 […]

 6. Yanıtla
  8 | Pinik-Kuş | Ayça Oğuş Blog :

  […] 1 —2 —3 — 4 — 5 — 6  — 7 […]

Yorum bırak