24

HADİ HAM YAP

Hadihamyap.com fikri internet üzerinde tanışan gönlünü mutfağa vermiş, çocuklarını doğru gıda ile beslemeye ve büyütmeye çalışan iki güzel annenin birlikteliği ile hayata geçmiş bugüne kadar gördüğüm en akıllıca ve sağlıklı atıştırmalıkların bulunabileceği bir mutfak. Kendi çocuklarına yedirmedikleri ve pişirmedikleri hiç bir gıda satışta değil !

hadihamyap-1

 “Organik/ekolojik tarım ürünlerinden yapılmış, içinize sinerek çocuğunuza yedirebileceğiniz sağlıklı ve lezzetli atıştırmalıklar” hazırlıyorlar.

Neden mi ? 

Çünkü çocuğunuzun aldığı gıdalar, kişiliğini ve düşüncelerini de etkiler. Yani sizin kalsiyum deposu sandığınız hazır meyveli bir yoğurt, çocuğunuzu huysuz, söz dinlemez, hiperaktif yapabilir, GDO’lu mısır şurubuyla yapılmış, içine koruyucu maddeler katılmış bir kek, çocuğunuzun zeka gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir.

Her çocuk atıştırmayı sever, ama çocuklarımıza ancak çocukluk çağlarından itibaren verebileceğimiz “sağlıklı olanla sağlıksız olanı ayırma ve tercih edebilme” alışkanlığını da çok ama çok önemsiyoruz.

 hadihamyap2

Nelere dikkat ediyorlar ? 

Öncelikleri kullandıkları hammadeler : Un, süt, yoğurt, sebze, meyve, yağ. Tümünü Türkiye’nin en temiz tarımının yapıldığı topraklarda, kimyasal gübre ve GDO’lu tohum kullanmadan, sadece yerli tohumlarla üretim yapan yerel çiftçilerden tedarik ediyor, çiğ süt kullanıyor ve yoğurdu kendileri mayalıyorlar.

Şeker konusunda ise

Şeker konusunda ise karar vermek bizi de oldukça zorladı aslında. Önceleri balla veya pekmezle tatlandırılmış atıştırmalıklar yapmak üzere yola çıkmıştık ancak bal ve pekmezin yüksek ısıya maruz kalması sonucu ortaya çıkan istenmeyen maddelerden haberdar olduktan sonra “organik şeker” konusunu araştırdık. Türkiye’de malesef organik şeker üretilmiyor ve kullandığımız şekerin tamamı rafine ediliyor ve beyazlatılıyor. Oysa biz bunun da sağlıklı olanını araştırdık ve yurt dışından organik rafine edilmemiş ve beyazlatılmamış şeker kamışından üretilen esmer şeker getirtmeye başladık. Şimdi tüm tatlı ürünlerimizde (Granola tipler hariç) bu şekeri kullanıyoruz. Şeker konusundaki tercihimizi niçin bu şekilde kullandığımızı ünlü onkolog Prof.Dr.Erkan Topuz’un ağzından okumak için “Rafine şeker zehir, doğal şeker şifa” başlıklı şu yazısını da paylaşmak isteriz : http://www.gidahareketi.org/Rafine-Seker-Zehir,-Dogal-Seker-Sifa-750-haberi.aspx

 

hadihamyap3

Ayrıca

“Kendi çocuklarımıza yedirmeyeceğimiz hiçbir gıdayı satmıyoruz” derken hassasiyetlerini sadece kullandıkları malzemelerle sınırlı tutmayarak , birer anne olarak had safhada titiz davranarak hijyenik olarak da çok dikkatli çalıştıklarını özellikle vurguluyorlar

Sonuç itibariyle çocuğunuzu çocukları gibi görüyor, O’nun gelişimi için en sağlıklı, en lezzetli atıştırmalıkları hazırlıyorlar.

 

Peki ya teslimat ?

 

İstanbul içine özel kurye ile gönderim yapılıyor. Kurabiye grubupek gevrek, pek kırılgan olduğundan kurbiye gurupları hariç diğer ürünleri kargo ile İstanbul dışına da gönderebiliyorlar.

Hadi Ham Yap İletişim bilgileri aşağıda.

www.hadihamyap.com

Instagram : @hadihamyap

Twitter :  @hadihamyap

Facebook : https://www.facebook.com/Hadihamyap

Ben nefis kurabiyelerinden tattım özellikle ay çekirdekli olanı efsane. Sen de  gönderilecek iki paketten birini tatma şansını elde edebilmek için aşağıya bir yorum bırakıp belki başkaları da bu sağlıklı atıştırmalıklardan haberdar olsun dersen sosyal medyada da paylaşabilirsin.

Afiyetiniz olsun !

Paylaş :=)

Yorumlar (24)

 1. Yanıtla
  Ayça Oğuş (@AycaOgus) :

  @Hadihamyap diyor ve sağlıklı çocuk (büyük) atıştırmalıklarıyla tanışıyoruz.. http://t.co/yqDJRouleo

 2. Yanıtla
  Gülsüm Çınar :

  çk güzel bir paylaşım olmuş ben butik pastacılık yapan biri olarak bu arkadaşlardan en azından şeker konusunda yardım almayı isterim henuz bir çocuğum yok ama olduğunda da mutlaka dikkate alacağım ürünleri var emeklerine sağlık

 3. Yanıtla
  ozlem :

  saglıklı atıstırmalık istiyoruz. ama ankaraya da teslimatları var mıdır acaba?

 4. Yanıtla
  Ayça Oğuş (@AycaOgus) :

  @hadihamyap atıştırmalıklarını tatmak ister misiniz ? http://t.co/yqDJRouleo

 5. Yanıtla
  bahar sakin :

  cok guzeller kalkip kurabiye yapicam bende simdi. basarilarinin devamini dileriz.

 6. Yanıtla
  gunes arslan :

  harika görünüyorlar… çok tatmak isterim 😀

 7. Yanıtla
  Aysun Unsel Gulener :

  Bu kurabiyeler harika !

 8. Yanıtla
  eren kale :

  çocuklarımız için çok sağlıklı ürünleriniz var teşekkür ederim 😀

 9. Yanıtla
  Ayça Oğuş (@AycaOgus) :

  HADİ HAM YAP atıştırmalıklarından tatmak isterseniz sizi buraya alalım – http://t.co/ucvxFlnBeb @Hadihamyap

 10. Yanıtla
  @FilizMorkoc :

  RT @AycaOgus: HADİ HAM YAP atıştırmalıklarından tatmak isterseniz sizi buraya alalım – http://t.co/ucvxFlnBeb @Hadihamyap

 11. Yanıtla
  sibel yaman :

  Önceki yorumum çıkmadı 🙂

 12. Yanıtla
  Elif :

  Sağlıklı atıştırma konusunda hazır gıdalarda çok zorlanıyoruz denemeyi çok isterim ……

 13. Yanıtla
  @FilizMorkoc :

  RT @AycaOgus: Bu akşam çekiliş var son gün yorum bırakmak için :=) http://t.co/yqDJRoMusw

 14. Yanıtla
  Neslihan :

  Ellerine emeklerine sağlık

 15. Yanıtla
  buket :

  Ben de bu konuda çok hassasım ve elimden geli yapmaya çalışıyorum fakat şeker konusunda elimden pek bişey gelmiyor. Organik rafine olmayan şekeri nereden bulabiliriz bilemiyorum.Sanırım gitgide bu konuda araştırmalar çoğalacak umuyorum sadece…
  Ben de katılıyor ve istiyorum.

 16. Yanıtla
  Nilay Altun :

  teşekkürler böyle güzel girişimler için ve bunu duyurduğunuz için.

 17. Yanıtla
  Öznur Demir :

  ne güzel düşünülmüş, ne güzel hayata geçirilmiş… denemek için sabırsızlandım,heyecanlandım; çünkü zorlandığımız anlarda imdadımıza yetişecek bir girişim olmuş 🙂 hemen arkadaşlarımla da paylaşıyorum 😉

 18. Yanıtla
  banucd :

  hepsi nefis

 19. Yanıtla
  Aslı Selçuk :

  Sevgili Filiz ve Dalya, yolunuz açık olsun 🙂 Mis kokuları burnuma geliyor adeta!

 20. Yanıtla
  bernacan :

  Kadın girişimcileri seviyorum 🙂

 21. Yanıtla
  kader :

  Guzel gorunuyor

 22. Yanıtla
  Ayça Oğuş :

  TEBRİKLER !
  http://pi.web.tr/wp-content/uploads/2014/03/hadi-ham-yap-kazanan1.jpg
  Eren Kale ve Öznur demir şimdiden afiyet olsun 🙂
  E-posta kutunuzu kontrol ediniz :=) Sevgiler

  • Yanıtla
   Öznur Demir :

   en son çocukken bir çocuk dergisinin yarışmasında hediye kazanmış biri olarak pek sevinçliyim şu an 🙂 hediyeler hep güzeldir de bu hediye Nehir’ime olunca, bir de sağlıklı olunca, bir de Ayça ablasından olunca… yeme de yanında yat derler ama inşallah Nehir ham ham yiyecek :))
   çok teşekkür ediyoruz, sevgiler…

 23. Yanıtla
  Burcu :

  Kızımın doğumgününde hadi ham yap’tan sipariş verececeğim. Tam da aradığım şey. Çok teşekkürler bayanlar

Yorum bırak