5

İlk yumurtamı aldım

Bugün annem ve ananem beni sarıp sarmalayıp kangurulara oturtup sokaklara fırladılar ne de olsa artık sihirli 40 gün geride kaldı diyerek beraber ilk alışverişimize gittik ayıptır söylemesi artık büyüdüm ve kıyafetler biraz küçük geliyor. Önce gittik Nişantaşında – gidebildiğimiz en uzak yer burası çünkü ayrıca ben de Nişantaşı çocuğuuuyumm 😀 – bir mağazadan bana yeni ciciler aldık ama orası o kadar sıcaktı ki ben bastım yaygarayı zaten kat kat giydirdiler beni birde dükkan sıcak böylece ne aldıklarını bilemeden para verip çıktılar oradan 😀 Daha sonra ikinci durak hayatıma başlamadan her karesini ezberlediğim hastanemiz oldu. Annemin 6. hafta kontrolü için gittik. Bende tabii hayattaki ilk nefesimde gördüğüm ilk kişiye yani annemin doktoruna görünmek istedim 🙂 ama annem bu ilklerimi nedense tahta kafası yüzünden fotoğraf makinesi yanında olmasına rağmen karelemedi!! ama en azından ilk arkadaşıma yaptığım ilk ziyaretimde bol bol fotoğraf çekti. Marcello benim ilk arkadaşım, daha biz annelerimizin karnındayken Tülay – teyze mi diyeceğim ?? – ile tanışmış annem ile beraber hamileliklerini geçirip aynı hastanede aynı doktor tarafından bize kavuşmuşlar ve çok iyi arkadaş olmuşlar. Bende Marcello’yu pek bir inceledim sanırım bizde iyi arkadaş olacağız 😀

Ayrıca annemin tutturduğu yumurtamı şekerimi unumu ipimi hepsini aldım, artık annem rahattır sanırım ..

Paylaş :=)

Yorumlar (5)

 1. Yanıtla
  Anne ve Bebisi :

  Yeni cicilerini güle güle giy pamuk şekeri:)))

 2. Yanıtla
  Meltem Sozer :

  Fotoğraflar çok şirin nazar değmesin sizlere…

 3. Yanıtla
  Oznur :

  Ayça ve Erin Bebek Merhaba ,

  Öncelikle tebrik ederim , Erin ile beraber mutlu , sağlıklı yıllar dilerim.Ben de oğluş bekleyen bir hamile ( ehh yaklaştı ;36 hf 5 gün ) olarak yazılarını takip ediyorum ; hımm.. herkes söylüyordu kıyafetler konusunda acele etme diye , sanırım haklılar çok çabuk büyüyorlar , olsun ama 🙂 zaten alışveriş hep zevkli olmuştur hele bebişler için yapılan daha da zevkli .
  Deneyimlerinden faydalanmaya devam edeceğim ,
  İkiniz de çokkkkkkk tatlısınız ( Nazar Değmesin !!! )
  Sevgiler

 4. Yanıtla
  AyçA :

  Teşekkür ederiz Esra ve Meltem 🙂
  Öznur hoşgeldin.. sende inşallah sağlıkla oğlunu eline al doya doya koklayabil.. her zorluğuna rağmen bir gülüşü bir koklaması dünyalara bedel ..acele etme çok fazla yeni doğan kıyafeti alma 0-3 ay ve 3-6 ay için mevsimleri hesaba katarak al zaten 2. aydan itibaren çıkıp kendin pek kolay olmasada alabiliyorsun ..:)
  Umarım deneyimlerim işine yarar..
  Sevgimle..

 5. Yanıtla
  yaban eriği :

  kimbilir yine ne yakışıklı olmuşsundur yeni cicilerinle Erin..

Yorum bırak