Henüz yorum yapılmamış

Karantina Günlükleri

Bugün 32 mart olmasın? Diye sormuş biri. Bana da Nisan 1 gibi gelmedi. Haftanın Çarşamba günü olduğunu pazar olduğu için hatırlardim adada, diğer günler yine zaman menfumu yoktu. Bugün pazar da yok, günlerden hangisi bir önemi de yok. Hava bahar diyecektim içeride soba yanıyor dışarı rüzgarlı güneş bulut arkasında ne var ki tam yerinde! Hala orada! Bulutlar geçecek rüzgar dinecek.
Fotoğraftaki resim geçen gün oğlumun eline birden fırça alıp yaptığı bir resim. Küçüklüğünü bilen bilir elinden çizim eksik olmazdı. Malum resim öğretmenleri!! (@blacklightart
Seni tenzih ederim 😘)
“Ben yapamıyorum” cümlesini kafasına soktuktan sonra artık hiç sevmiyor ama böyle bir resim yaptı. 13 yaş çok arada ne çocuk ne genç. Onun da içinde birşeyler oluyor lakin benim bu resimde gördüğüm maviye inaniyor ve de köklerinin sağlam olduğuna ve o sağlam köklerin arkasında güvende olduğuna.


Ben ise sağlam olduğuma inanmak için örüyorum. Sabah 8 de poğaça mayalıyorum. Evin içinde biraz hamur kokarsa herkese iyi gelir diye inanıyorum. Fırından sıcak çıkmış bir gıda ne kadar kötü olabilir ki? Yemişim gluteni karbonhidratı.Olmayana da ver Allah’ım diye dua ediyorum hamuru yoğururken. Bu günler yokluk, ulaşamamak en çok takıldığım yer oysa adada yaşayarak olmayana eyvallah demeyi öğrendiğimi düşünüyordum. Lodos olur vapur çalışmaz pazar gelmez, sabah gidersin roka bitmiştir daha saat 8 de,beklersin öbür haftayı. Öbür hafta gelir, fırtına biter vapur çalışır güneş çıkar ortaya gökkuşağı görünür (roka yine kalmaz e kendin yetistirirsin 🤷). Böyle olur hayat. Her zaman. Köklerine güvenmekten başka neyim var ki ?
.
#coronagunlukleri bugün böyle
.
Örgünün linki. Deli işi. Delirmeyelim de taşa mı dönelim?
.
Not: pazar yok ama belediye sipariş alıp eve kadar getiriyor,herkese. Kendimi resimde duran arkadaki küçük ağaç gibi hissettiriyor bu.

Paylaş :=)

Yorum bırak