Henüz yorum yapılmamış

Karantina günlükleri

Bu sabah biraz kızgın uyandım,sebebini bulamadım sabah sabah. Kuşların sesini dinledim geçmedi, paskalya çöreğine vurdum ellerimi olmadı, dün Hamdi abiden süt almıştım yoğurdumu mayaladım kalanından sütlaç yaptım, çıkamadım mutfaktan, olmadı. Kızgınlık başıma ağrı sapladı neden başım ağrıyor diye dolandım bu sefer.
Sonra pazar alışverişi geldi. Adada 2 haftadır pazar kurulmuyor,mavi masa (@bozcaadabld) siparişleri alıp kapı kapı teslim ediyor. Bu hafta ilk teslimatimızdi. Kaç kere teşekkür etmem gerektiğini hesaplayamadı kafam çünkü yetmezdi. Biz evde kalalım diye hizmet eden bir bölüm insan var ve kızgınlığın altındaki o duyguyu limon ve potakalları sabun, sirke köpük köpük yıkarken buldum: utanç!
Adaletsiz ve eşitsiz bir dünya içindeyiz ve bu benim içimde utanç yaratıyor.
Kızıyorum. Hayvanlar çiftliği geliyor aklıma
Bütün hayvanlar eşittir bazıları daha eşittir!
Sahi böyle mi?
Sana kargo ile gönderirim diyen biri olunca sakın diyorum gönderme,sonra şimdi değil. Kargoyu taşıyanın benden daha az hakkı olmamalı bu yaşamda.
Elbette diyeceksin sayın okur ne yapalım? Mümkün olanı ayağımıza getirtmeyelim bu bile bir çok kişiyi kazandırır.
Minnet duydum bugün biz evde kalalım diye hizmet veren herkese, hakkınızı helal edin.
İçim bugün çok kırgın, eşitsizliğe, adaletsizliğe.
.
İçeride bir kaç şişe içkim varmış. Neden orada duruyor dedim. Alkol de sevmem ama her akşam 1 kadeh içersem belki geceleri bölünen uykum bölünmez,hem başka hangi hayatta içilecek onlar. Bugün mutfaktan çıktığım zamanlarda yün ördüm yine. Tespih çeker gibi saya saya içimden de söve söve
.
Hallerden hallere geçiyoruz. Bugün böyle. Hava hala soğuk lakin güneş vardı tüm gün.
.
Sağlıkla kalın
İyi olun
Güvende olun 🙏

Paylaş :=)

Yorum bırak