Henüz yorum yapılmamış

LGS bitti

Yeni bir haftaya günaydın
.
#lgs bittiğine göre yavaştan yaşamsal değişiklik için de hareketler artacak şimdilerde. Malum lise için bir şehire geçeceğiz. O şehir kısmetse Çanakkale. Daha dün gibi #bozcaada da yaşıyoruz artık hoşçakal İstanbul diye yazışlarım oysa koskoca dört sene bitti. Atatürk heykelinin önünde bacaklarının arasında bir kedi ile 10 yaşında bir çocuk var gözümun önünde orta okula başlamış dün akşam sofrada bana “anne ya ben liseli mi oldum şimdi” diye hafif bıyık altindan gülüşü ile soran. He cocuk ben de liseli anası oldum !! Ne zaman buraya geldik bu filmde hiç anlamadım.
Şimdi ben ev aramalar taşınmalar yeniden bir şehire alışma fikrine alışmalar geceleri uykudan ” oyy yaaa nasıl olacak” diye uyanmalar sonra da ” ammaann olur işte ko gitsin” diye tekrar uykuya dalmalar arasında gidip geliyorum.
.
#lgs sayısal fena zormuş sabah beri her yerde zorluğu konuşuyor haklarında hayırlısı. Bence keşke 1.5 senedir okula gitmedikleri, Son 1.5 senedir eğitim eşitsizliği vs göz önünde bulundurularak hazirlansaymis. Hoş benim icin fark etmiyor bu sisteme hiç inanmadim inanmayacagim da. Sadece 13-14 yaşındaki çocukların üzerine kurulan bu baskı hoş değil.
Döktüm içimi şimdi dağılabilirim.

Paylaş :=)

Yorum bırak