12

Mekan Önerisi: Botanik Bahçesi

Dün oyun grubumuzla yeni bir yer keşfettik. Nezehat Gökyiğit Botanik Bahçesi.

Anadolu yakasında TEM otoyolun hemen kenarında küçük bir cennet bahçesi diyebiliriz. Öğrencilere,çocuklara yönelik çeşitli çalışmaları var, bahçesindeki tahta masalarda küçük pikniklerinizi yapabilirsiniz en güzeli ördeklere ve minik yavrularına ekmek atabilirsiniz. Tek kötü tarafı otoyolun yanında olmasından kaynaklı arabaların sesi ancak 2002 yılında kurulmuş olduğu göz önünde bulundurulursa ağaçlar büyüdüğü zaman o ses nispeten azalabilir; bu benim düşüncem.

Paylaş :=)

Yorumlar (12)

 1. Yanıtla
  Gökşen :

  Burayı bir TV programında izlemiştim bir sene kadar önce. Hep aklımdaydı bir gün gitsek diye. Resimlerden gördüğüm kadarıyla da çok güzel vakit geçirmişsiniz. Fakat bu yaz kokan resimleri görükçe şunu düşünmeden de edemiyorum: biz bu bıcırları kışın evde nasıl zaptedicez? Bizler bile mevsim geçişlerine ayak uydurmakta ne kadar zorlanıyoruz! Bekleyip, deneyimlemekten başka birşey gelmiyor elden 🙂

 2. Yanıtla
  AyçA :

  Gökşen benim kış geldiği zama yuvaya göndermek daha doğrusu yarım gün gibi bir zaman diliminde kreş/yuva hangisi ise neyse öyle bir planım var .. hem benden ayrılması, hem sosyalleşmesi hemde non-stop aktivite ile buluşabilmesi için..:)

 3. Yanıtla
  Açalya :

  aman ne güzel şeyler yapıyorsunuz oyun grubunuzla! aktivite çılgını Amerikalıları geçtiniz efenim. bravo!

 4. Yanıtla
  AyçA :

  Açalyacım apartman çocuğu olunca bizimkiler çözüm bulmak gerekiyor 🙂 evlere sığamıyoruz biz Erinle artık :d bu vesile ile İstanbul’u baştan keşfediyoruz sırada daha neler var 😛 gez gez bitmez bu koca şehir..

 5. Yanıtla
  Yasemin :

  Merhaba Ayça,

  Erin’in ve senin daimi takipçisi olduk.Ama sizin gibi bizde aktivite nerdeeeee? Erin ve senin sayende yeni yerler yerler aktiviteler öğreniyoruz ,keşfediyoruz.Bu arada blog resimlerini ve videolarımı damgalamak istiyorum bu konuda bana yardımcı olursan sevinirim.
  Selamlar
  Yasemin&Ege

 6. Yanıtla
  AyçA :

  Yasemin merhaba,
  Wordpress kullanıyorsan watermark diye bir eklenti var fotoğraflar için ancak ben çalıştıramadım.
  Videoları ise bir video edit programında yapıyorum. Windows movie maker da olabilir ben pinnacle 11+ kullanıyorum. Fotoğrafları da bir fotoğraf edit programında yapabilirsin photoshop gibi..
  Sevgiler.

 7. Yanıtla
  Yasemin :

  Çok teşekkürler Ayça.
  Deneyeceğim.
  sevgilerimle

 8. Yanıtla
  Annecugun :

  Benden tavsiye:
  Botanik denince akla İstanbul Üniversitesinin Biyoloji Bölümüne bağlı Süleymaniye Camii’nin hemen arkasında yer alan Botanik bölümü görülmeli. İstanbul Müftülüğü ile aynı bahçeyi paylaşmakta olan bu yerde bitkilerin yanısıra Galata manzarası görülmeye değer.
  Bir diğer yer ise Atatürk Arboratumudur (Ağaç müzesi). Hafta içi üye olmayanların girebildiği parka yiyecek ve içecek sokmak mümkün degildir.

 9. Yanıtla
  AyçA :

  Annecugun teşekkürler.. Arboretum listede vardı gidilecek listesinde ama öbür yeri bilmiyordum:) çok sağol:)

 10. Yanıtla
  Sermin :

  Ahhh İstanbul ahhhh

 11. Yanıtla
  Crebro :

  Ayça fotoğrafların ve yazıların çok güzel seni ve Erin’i takip etmek çok keyifli.

 12. Yanıtla
  AyçA :

  Sermin istanbulun dışı seni içi beni yakar bir durumu var 😀
  Meltemciğim sizi de öyle.. teşekkür ederim 🙂

Yorum bırak