14

Nostalji..

– İlk defa arabaya oğlumu attım tek başıma karşıya geçtim… Asya kıtasını fethettik beraber..
– Hamileyken pimpiriklenmiş yaptırmamış kendim yapmıştım uzun süredir ilk defa manikür pedikürcüme gittim.Benden daha güzel yaptığı kesin!!
-Doğduğum büyüdüğüm özlediğim kokusunu içime çeke çeke Erin’e gösterdiğim Kalamışımı ziyaret ettim.. Büyüdüğüm odanın penceresinden yaşlı bir teyze bakıyordu.Kapısını çalıp “biliyor musun teyze sen burada yaşlanıyorsun bende burada büyüdüm” demek geldi içimden annemin yanında duygusallaşmayayım dedim.. boğazıma düğümlendi evim arabama bindim yoluma gittim..

kalamis.jpg

-Bir başka park Fenerbahçe parkı.. yine sırf koşmamak için antrenmalara yarım saat geç gittiğim ama cezalı koşmaya mahkum olduğum parkta annemin 30 senelik lise arkadaşlarıyla buluştuk.30 sene sonra ben hala lise arkadaşlarımla buluşacak mıyım diye düşündüm topu beşi kim kaldı ki..
– Erin temiz hava araba sesi korna sesi insan bağırtısı olmadan iki saat kesintisiz uyudu biz sohbet ettik. Uyandı deniz kenarında yürüyüş yaptık.


-Ahu geldi Amerikadan. Bizde Onu görmeye gittik. Sevgi de yedi bitirdi Erini iki dakikada.. Erin bundan memnun tabii.. şiddet seviyor oğlum nazik sevilmekten hoşlanmıyor 🙂 Kayhan ( Ahu’nun ağabeyi benim  çook eski arkadaşım) evlendi;Jamie ile..İNANILMAZ bir durum bu 🙂 Tebrik edelim buradan tekrar…

kay.jpg

Bizde bundan sebeplendik. Ahu dedi ki “Söyle o Kaan sponsoruna soruyordu ne getirecek Ahu ablası diye ” :)) Teşekkür ederiz hepsi çok güzel..

ahu.jpg

– Kaan sponsoru dayısı ise Şile bezi gömlekler getirdi onları da yazayım şimdi ” bende alıyorum ammmmmaaa” demesin .. lakin çamaşır makinesindeler yıkansınlar gösteririz.. ama hakkaten çok komik şile bezi bebek gömleği :)))Teşekkür ederiz dayısı
– Ben dün çok duygusallaştım hala sürüyor etkisi..yazmayacağım derinini içimde kalsın.. umarım birgün yeniden diyelim…
-Sıcakta bastı Erinde bugün azıcık uyudu.. tabanlarım hala sızlıyor Erin kucak istiyor..
-Son 3 gündür Erin “ga gaa , ba ba ba, aguugunn ” gibi sesler çıkartarak mütemadiyen iletişim hatta karşısında tekrar ettikçe dialog kuruyor. Alpay BABA dedi zannediyor!!!
-Sol eliyle dizini dövmekten keyif alıyor,
-Parmakla dudaklardan “brrrıınn”sesi çıkartıldığını keşfetti ellerimi alıp parmaklarımla dudaklarına “brıınnn”yaptırtıyor..
-“bbee beee ııııı “gibi hecelerle bozuk atıyor istedikleri olmadığında,
-Kafasını gömüp emekleme çalışmaları kapsamında artık elleri üzerinde yükselip ilerleyebiliyor.. önüne hedef koyulduğunda ona doğru emekleme/sürünme tarzı bir yaklaşımla hedefe kitlenip elde ediyor..
-Tam da şu anda “ababaaabbb abbbaaa brülüüü”diye söyleniyor.. kime benzedi ki bu çocuk ??? :)))
-ben gittim!!!

Paylaş :=)

Yorumlar (14)

 1. Yanıtla
  sabahnur :

  bir solukta okudum. : )
  su sile bezi bebe gömleğini merak ettim hemen bir foto isterim: ) Masallah Erin’e emekleme calısmaları yapabiliyor artık. Zeynep Erva da bugun ilk kez dizleirnin ustunde uzunca durup,bir diz hamlesi ile öne geldi sonra tekrar yattı 🙂
  zamanla hersey tabii :p

  bir deeee biz de GSliyizz.. olleeeyyy

  sevgilerrr

 2. Yanıtla
  AyçA :

  Kurusun bir foto çekeceğim Sabahnur.. Z.E ‘yi öp benim için tebrik te et :)))
  Zamanla hepsi oluyor haklısın :))
  Sevgiler bizden ..

 3. Yanıtla
  Minik Patikler :

  Biz de gsliyiz efendim 🙂

  Ayrıcaa gidip bakalım senin doğduğun eve 🙂

  Umarım duygusallaşmanın sebebi kötü değildir..

 4. Yanıtla
  archi*sugar :

  🙂 Yerim ben onu!
  Boncuk boncuk bakiyor!!!

 5. Yanıtla
  Oyku :

  Ay ne var bulusuruz tabe:) Hatta soole yapariz, bi italyada bi turkiye de bi guetamalada bulusuruz. Tuze restoran accekmis ona gideriz icabinda

 6. Yanıtla
  köşenin delisi :

  Ne güzel anlatmışsın :)) Umarım duygusallaşmanın sebebi seni üzen bir şey değildir. Bu arada, cdleri çekemedik hala çünkü bilgisayarımızın dvd writer’ı bozulmuş!! :(( Barış işyerinde çekecek, yani haftaya anca yollıcam özür dilerim 🙁

 7. Yanıtla
  Didem :

  Bende onu haşince sevmek ısırmak istiyorum, bizim oralara gelmişin bana da bir çaya gelseydin dicem ama gündüzleri işteyim. Ahhh bazen bebeklik dönemini özlüyorum bende ne güzel atardım oğlumu sahilde yürürdüm , o arabada uyuyunca gölgeliğe park eder bişiler içerdim ahhhh ahhhh şimdi ne arabada uyuma kaldı nede oturma, hep koşalım hep koşalım…….

 8. Yanıtla
  AyçA :

  MP kalamıştasınız galiba sizde ??:) İşte doğup büyüdüğüm yerlerde dolanmak yaptı beni öyle duygusal önemli değil geçti bile.
  Archi teşekkür )
  Buluşuruz di mi Öyküüü??..Tüzeye özellikle gidelim ama..:)
  Delicim sorun değil bende daha kopyalaadım senin için bugünde evde yokuz h.sonuda yokuz artık pazartesi kopyalayacağım.. Üzen birşey değil duygu selim.. dedim ya 1 sene lohusayım ben!! öyle gelip gider bana..:)
  Didem neredesin ki ??Bir gün karşıda buluşma yaparız yine blog buluşması ne de olsa artık tek başıma araba kullanabiliyorum :)) eheemmss o zaman beraber sahilde dolanırız… olmaz mı??

 9. Yanıtla
  Minik Patikler :

  Evet Ayca ordayız, çok çok memnunum ‘karşı’da hiç yaşayamayacağımı düşünürdüm ama iki senedir burdayım ve kopamam gibi geliyor. Gerçi minik biir taşınma durumumuz söz konusu içim acıyor nasıl bırakırım bu yelkenlilere bakmayı diye düşünüyorum 🙂

 10. Yanıtla
  AyçA :

  Hmm benim orası iş bankası lokalinin sokağı ben orada doğdum büyüdüm 18 yaşına kadar sonra göztepeye geçtik ama ben sonra izmite gittim.. insan her yerde yaşıyor 🙂 Evlenince işime ve şehir merkezine yakın olabilmek için bu taraflara geldim 🙂 Ama sonra işim’karşı’ya gidip gelmemi gerektirdi..:)
  Her zaman Kalamış burnumda tüter.. o yelkenlilere baktığınız yerle bir zamanlar denizdi doldurdular oraları 🙁 dedemle denize taş atmaya giderdim hemen evin önünden.. baktım dün park acayip büyümüş kafe falan da koymuşlar..ama güzel olmuş.. yaa neyse derine girmeyeceğimdemiştim ya.. girmemeye devam ediyorum ..:)

 11. Yanıtla
  Açalya :

  🙂 o diape(red) tshirt’unu GAP’ta gordum, Dante ‘fena halde’ miziklamaya baslamasaydi aliyordum. Daha neleri var, admi(red), ado(red), inspi(red)…ben cok sevdim alicam. Bir de yine GAP’ta ‘hungry’ tshirtleri var cok sirin (tam benimkine gore)
  Erin’in gevezelikleri hic bitmesin. Geveze bebekler cok zeki bebekler…

 12. Yanıtla
  AyçA :

  Yess Açalyacığım o gördüklerinde GAP.. Bizde diape(RED) birde ado(RED) var.. ama kırmızı alma bugün giydirdim bütün ensesi kıpkırmızı kumaş tüyü oldu :(( boya değilde pamukçuklar yapıştı boynuna hep.. belki yıkadıkça geçer .. burada GAP olsa hemen değiştirirdim ama maalesef yok Ahunun bir daha gitmesi lazım :)) O da biraz zor .. :)) Neyse açık rengini tercih et alırsan..”hungry”leri görmedim yoksa ondan da sipariş ederdim.Emin ol bizede cuk oturuyor.. bakınız karpuz fotoları ve v.b :))
  Ben Erin’in gevezeliklerini çok seviyorum.. bır bır bır.. 🙂 Hiç susmasın inşallah …Dante de böyle bırbırlansın 🙂

 13. Yanıtla
  Kayhan :

  cok seker masallah masallah da neden G.S. li olmak zorunda bu bebek. Fenerbahceli yapalim sunu, delikanli olsun biraz.
  hadi optum sizleri.

 14. Yanıtla
  AyçA :

  ı-ııhh Kayhann .. olmaz Kayhan .. Oğlum FB li olmayack Kayhan !! :)))
  Sen Amerikalardan karışma Kayhannnn…. :)) Öperiz Kayhan!!

Yorum bırak