2

PARiS 2013

Dün geçmiş içerisinde dolanırken rastladım bu hayatımın ilk 5 ine giren anıya.

Paris, 38 yaşına kadar sayıklayıp ne sebeple bilemem gidemediğim, diline çocuktan aşık olup Fransız haber kanalları izleyerek öğrendiğim şehir. İlk gittiğimde dahi sokaklarına aşina olduğum, bütün Dünya size kalsın bana Paris’i bırakın dediğim, her bir karesini izlerken içimin titrediği fotoğraflarım.

Bir daha ne zaman nasiptir gitmek bilemem, bütün Fransız filmlerini konusundan bağımsız ağlayarak izlediğimi itiraf etmeliyim. 

Ne dersin bir parçam oralardan mı geliyor da hatırlıyor özlüyor? 

Keyifle izleyin dilerim. Bugün olsa başka bir düzenleme yapardım o zaman Ayça’nın düzenlemesi kalsın.

Sene 2013 Haziran, İstanbul Taksim Gezi olayları dönemi üstelik. Muammer Yanma projesi 40 Renk, aylar öncesi ayarlanmış, gittik. Sokak müzik festivalinde fotoğraf çekmeye.

Hikayesi de burada : 

Bu da Pont Neuf. Köprüyü ilk Köprü üstü aşıkları izlediğimde takıldı içim. Bu şehirde en sevdiğim yerin burası olmasının nedenini hiç bir zaman bilemeyeceğim.

Paylaş :=)

Yorumlar (2)

 1. Yanıtla
  İlker Yılmaz Türker :

  Sizi ilk kez bugün TV’de gördüm, tanıdım. Yılda bir kaç kez TV’yi açarım ve bunlardan birinde Bozcaada’daki hayatınıza rastladım. Sosyal medya paylaşımlarınız çok güzelmiş. Sorun, bu güne kadar sizi bana önermeyen algoritmada mı yoksa bana göre şeyler önermişse ben internette hep bana göre olmayan şeylerin peşinde mi koşmuşum? Paris 2013 paylaşımınızın daha yüksek çözünürlüklü halini nereden izleyebilirim?

  • Yanıtla
   Ayça Oğuş :

   Merhaba :=) Yüzümü gülümsetti mesajınız .. eski hesabımı dolandırıp çaldılar sonra da algoritam diye bir konu çıktı karşımıza bu süreçte benim hesabım da pek bu kurallara uyum sağlayamıyor diyelim :=) mail atarım size youtube da olması gerek Sevgiler

Yorum bırak