Henüz yorum yapılmamış

Peynirli bişey tartı

"hiç üşenmem, kalbimi sevdiğim gibi severim ellerimi.. Anneme benzeyen, kahverengi lekeleri erken gelen, gücünü her geçen gün kaybederken bile güzel ellerimi..Yarimdir, yarenimdir, yanımdır, yöremdir..Yazarım.. Toprağı kazarım, hamuru kararım, aşıma tuz katar, yorulunca yanağıma dayak yapar hülyalara dalarım"

Ah @meric.yasemin hep yaz sen kadın, yüreğimi öptü bu kelimelerin.
Günaydın.Dün mengeneler kalbimi sıkıştırıp dururken koltukta uyuyakaldigim bir akşamüzeri,uyandığımda geçmeyen bir sıkışıklık sonucu dilimde “en sinsi silahlar mutfakta pişer” melodisi attım kendimi mutfağa.
Yemiyorum, yiyemiyorum. Açlık tuttu. Hafifim lakin henüz tartı düşmedi 10 gün içinde. Yol uzun gibi. Yaparız di mi yine, bir kere yaptıysak..
Oğlan çok sevdi diye Peynirli bişey tartı. Çok uydurdum.Ölçü yok yine,gözümün gönlümün kararı.

Üstü için
Labne (1 paket koydum)
Krema yarım paket heralde
2 yumurta
Lor peyniri göz kararı
Bal
Hepsini cirptim iyice
Altı için
Yulaf
Badem Kuru incir HurmaTarçın Hindistan cevizi yağı
Hepsini rondoladım Kelepçeli kalıba önce altı yerleştirip biraz pişirdim. Üstünü ekledim fırına su dolu kabiı koydum pişirdim işte 🙂 süresi üstünü ne kadar yumuşak istediğine bağlı.

Mor salkım suyu vardı. Biraz nişasta ile pişirdim, ilininca bal ekledim.
Soğumuş kekin üstüne döktüm1 gece buzdolabında durdu.
Evdeki yavru çok sevdi. Bu sabah kahvaltısı olarak.,şekersiz hafif bence bende ilk öğün için küçük bir parça alabilirim sanki .Var mı önerin bana verecek uydurmakli cheesecakeler için ?

Öptüm o zaman. #aycaogusmutfakta

Paylaş :=)

Yorum bırak