Henüz yorum yapılmamış

Sıcak bir temmuz

Aşırı sevdiğim!! sıcaklık sanırım artık geldi. Burnumun ucunu dışarı çıkartma isteğim pek yok. Kısa bir süre böyle geçecek. Ben soğuk seviyorum gerçekten buna bir şey yapamam. Denizi özler ya herkes ben kar denizi özlüyorum. Bu sıcak Temmuz günümden paylaşmak istedim.

Temiz beslenmede 4. Gündeyim. Şimdilik iyi gidiyor gibi. Amma tombul olmuşum 3 ay yemesem stoklar idare eder. Kediciklerim hala huzursuz oysa çok alışık ikisi de doğada yaşamaya. Şu mahalledeki siyah beyaz kedi sinirlerimizi bozuyor geceleri uyku yok. Bir yolunu bulup anlaşma sağlanacak da ne zaman acaba?
Ben de aslında toprakta yaşamaya daha programlıyım baksana burada canım ne yemek ne kahve ne ıvır zıvır çekmiyor. Daha çok evimde ve güvende hissetmeyi özlemişim.
Örümcek saldırısına uğradığımı eklemem lazım. Aşılandım gelir gelmez. Bir de üstüne kaynar çorba koluma döküldü. İşte o nazar boncuğu o sebeple. Ezere büzere kem gözlere kötü sözlere diyerek. Şurada dursun.
Bir fermuar çektim ayak parmak ucumdan başımın tepesine öyle yap dediler 🧿
Bostan iyice toparlandı. İlk günler kas ağrısı uyutmazken hemen alıştı bedenim çapa işine. Her bir fidenin etrafini tek tek severek konuşarak temizledim. Havalar ısındı artık gelir yavaştan domatesler. Biraz fasulye bamya kabak gelmiş bile. Üzümler dizilmiş bağa ancak bu sene geç oluyor hepsi. #bagbozumu da kaydı büyük ihtimalle Eylül vaktine.
Tıbbi bitkilerimi özlemişim. #lavanta hasadı muhtemelen önümüzdeki hafta sonuna doğru. Bu sene biberiye ile ilgili hayallerim var. Melisa ve mercanköşk biraz bakım istiyor. Çilekler bitmiş sandım biraz sulama yapınca çiçeğe durdular.
Öptüm 💋

Paylaş :=)

Yorum bırak