4

Tatil Notları V

Yazdıklarımı okudum şöyşe bir baştan, geldiğimizden beri ne çok şey değişmiş onu fark ettim: Erin 10 günde inanılmaz büyüdü ve ben artık yavaş yavaş İstanbul’a dönecek olmanın endişesini taşımaya başladım. Yarın Alpay geliyor.. bende bir heyecan sanki ilk kez buluşmaya giden sevgili gibi, kolay değil ilk defa bu kadar ayrı kaldık ancak gelmesi demek geri döneceğimiz demek, geçen hafta olsa çok sevinebilirdim buna ama geçen bu son haftada buraya çok alıştım ve herşey yolunda gitmeninde ötesine geçti üstelik Erin çok mutlu.. şimdi eve dönünce nasıl alışacak daha doğrusu ben alışabilmesi için hangi imkanları sunabileceğim ?? bilmiyorum..

Büyüdü derken:
Dedesinin arkadaşı Ahmet’e arkasından “Ahmeee” diye bağıracak kadar !!!
Babannesine”mama aman” yani babanne amin yapalım diyebilecek kadar,
Akşam üzeri çayı geldiğinde “tay” diye çay isteyecek kadar – evet oğlumbir tiryaki!!-
Köpekleri isimleriyle tanıyıp uyuyor dediğimde rahatsız etmeme nezaketinde bulunacak kadar..
Ezan sesi duyunca elini kulağına götürüp” avvobbuu” diyebilecek kadar -bu benim sınavım galiba 😛 –
“Çiş” yaptığını söylecek hatta kendine bir çişlik belirleyecek kadar.

Artık yazmak çok zorlaştı herşeyini… Bir “beş vakit namaz bilmiyor” diyeceğim;  diyemiyorum..!!!

Paylaş :=)

Yorumlar (4)

 1. Yanıtla
  ebru :

  Ben bu çocuğu yerim yer,2 hafta oluyor ben de giremeyeli ve Erin ne kadar da fark etmiş,büyümüş.Şirinliğine,yakışıklılığına,sempatikliğine yorum bile yapmaya gerek yok,nazarlardan esirgesin Allah sizi.

  Sizi gördükçe aile olma isteğim daha da artıyor,çok iyi örneksiniz.

 2. Yanıtla
  AyçA :

  1 hafta da değişiyor bu yaştakiler sanırım.. çok teşekkür ederiz.. iyi örnek olduğumuzu düşünmen ne güzel..:)))umarım dülediğin gibi bir aile kurarsın.. gönlüne göre..

 3. Yanıtla
  pinarbk :

  Maşallah.Maşallah.
  Bizim evin dibinde cami var. Ezan okunduğunda Duru’ya “Hoca dedeleri camiye çağırıyor. Gelin beraber namaz kılalım diyor” diyorum. Duru da artık ezan sesini, duyunca “dede gel” diyor.
  Bu çocuklar beni çok şaşırtıyor:)))

 4. Yanıtla
  Ayse Sule :

  Ama benim bildigim, ezanla, sadece dedeler, nineler degil, herkesler cagirilir namaza ve huzura. Insaallah bunu arastirip ogrenecek kadar merakli, o dedeler, nineler kadar da uzun omurlu olur cocuklarimiz. Ve umarim, anne babalari olarak daima hayrini goruruz onlarin, hem bu dunyada hem de otelerde…

  Benden de kocaman birer maasaallah hem Duru’ya hem de Erin’e:)

  Sevgiyle,
  Ayse Sule

Yorum bırak