8

Tatilden I

Fazla birşey değildi istediğim..biraz maillerime bakabilmek, belki bir kaç satır birşeyler karalamak, uzaktaki arkadaşlarıma iyi olduğumuzu haber verebilmek v.b.. ve bunları tatildeyken yapabilme lüksüne sahip olabilmek.. çok da uzakta değilmiş: cep telefonu denen icat bu işe de yararmış.. geç de olsa akla gelirmiş. ve bu tatil kuzum uyuduğunda el ayak çekildiğinde biraz bilgisayarımda vakit geçirebilirmişim…
hepsi bu..

Biz buraya geleli 3 gün oldu . 3 saat gibi geçti..

Erin burayı hiiiçç unutmamış. Her santimini hatırlıyordu gelir gelmez: Mamu’sunu,Pa’sını,Hoapp hoapp’ını…herşeyi…en çok dedesini..dedesinin peşinden hiçbir şekilde ayrılamyıp adamcağıza nefes aldırmamayı..hiç unutmamış..beni gözünün gördüğü yok,sadece uykusu geldiğinde!! yani bir öğlen bir akşam 🙂

Alpay bugün döndü ,haftasonuna kadar yok. Bakalım O’nun yokluğunda da aynı şey olacak mı? öncelik dede sonra baba derken 3 gün su gibi aktı. Babasız deniz girmeyi sevmiyor Erin. Ben kucağıma alınca suda babasına gitmek istiyor yani bakalım Alpaysız denize nasıl sokacağız ..üstelik artık kafasını da denizin içine sokmayı başarmışken..

 

MamaTÖ yemeye başladı burada Erin.. yani domates.. Çanakkale domatesi severmiş 🙂  ne bilelim…

MamaDÖ ise bir numaralı sevgili dondurmamız..
yani bence kelimelerin başına yiyecek olanların mama koyup arkasına ilk hecelerini ekliyor gibi bir durum var..

Bugün maalesef ilk defa o peynir aromalı çubuklardan yedi..”aba”ları ile oynarken “aba”lar yiyince bir anne “kardeşe de verin” deyince o kadar çocuğun arasında “hayır” diyemedim. Hep cebimde tedarikli gezerken bu sefer çubuk kraker olmaması üzerine Erin ilk zararlı çubuğunu yedi;aromalı, peynirli v.s.. ve ilk ısırıkta şöyle yaptı” hmm nam nam”…
Tanrım!!!

İstanbuldaki sıcağa inat bugün burada akşamüzeri hava patladı..rüzgardan dışarı çıkılmıyor neredeyse..

Paylaş :=)

Yorumlar (8)

 1. Yanıtla
  Didem :

  Aycacığım, iyi tatiller Bora der ki yüzmek erkek işi anne , seninle yüzemem. Demek ki doğruymuş. Başını sokmak mı siz nasıl becerdiniz biz hala beceremedik. Bir kez denediğimizde nerdeyse suni solunum yapıcaktık. Bende denizden korkmasın diye kendine bıraktım yüzme işini.

  Aromalı ya da zararlı yiyecekler neden gözde oluyor anlamıyorum. Parkta bir anda biri bir şey çıkartıyor ve çocuk asla vermeyeceğin bir şeyin tadını alıyor. Ve ne yazık ki paketi tanıyıp alışverişte istiyor.

  Bol bol yüzün eğlenin buralar yanıyor.

 2. Yanıtla
  pinarbk :

  Dedelerde nasıl bir cazibe var, sırrı nedir, merak ediyorum. Duru, telefonda dedesiyle konuşurken, telefonu öpücüklere boğuyor. Yolda bir dede görmüşler geçenlerde. Durup konuşmuş. Ertesi gün yine aynı yerden geçerken, dedeyi aramış. Göremeyince de kıyameti kopartmış.

  Domates konusuna gelince, Erin domatesten anlıyor:))

 3. Yanıtla
  ebru :

  ay bu internet olayına çok sevindim hem sizden haber alacağımız için kendi adıma hem de senin eksikliğini arada hissedip sıkıldığını bildiğimden senin adına:)

  deniz resimlerine bayıldıımmmmm denizdeyken de poposu ısırılabiliniyor mu acaba erin’in…:)

  bol denizler keyifli günlerrr koccaman öptümm ikinizi dee

 4. Yanıtla
  Annecugun :

  neden olmasin,

  bir tane krakerin vucutta dagilabilecegi konsantrasyon ne olabilir ki? evet burnuna sokmamak gerek ama bir tane yediginde uzulmemeli diye dusunuyorum.
  bir de yasak olani merak etme durumuna gecmektense, secimlik olarak tercih edilmeyenler listesine dahil ettirebilmek daha makul gozukuyor.
  baskalarinin ne yaptigini algilayabilen akilli cocuk bunlar, baskalari kraker yerken kendileri yemezlerse bence merak ederler. neden olmasin diye…:)

 5. Yanıtla
  AyçA :

  Pınar bende bilmiyorum valla geçenlerde dede bizde kaldı sabah 7de gözünü açtı dede diye.. dede de geç uyanır diye gitmişti kıyamet koptu katıla katıla ağladı adam !!:)
  Didem babası soktu valla..:) bilmiyorum nasıl beceriyor ben beceremiyorum .. şapur şupur yüzüyorlar en son ağzıonı burnun kapatıp kafasını daldırıyor suya..:) işte sorun bu..senin asla vermeyeceğin şeyi millet bol bol veriyor!! bir de onların yanında almazsan kötü anne oluyorsun
  Ebrucum bende kendi adıma çok sevinçliyim 🙂 bir de hava bozdu burada.. iyi ki var yani 😛 poposu ısırılıyor tabii 🙂 kendisi de bayılıyor bu duruma .P
  Annecuğun sorun bir tane yediği çubuk değil bunun ne olduğunun farkında olması.Yarın öbür gün markette gördüğünde ” hayır sen onu yiyemezsin” demek nasıl inandırıcı olacak sonra ? bir kere yedi çünkü.. neyse ki bu sabah verilen – sabah sabah hemde – cipsi reddettim.. yasak etmek değil tabii ki mesela basit çubuk kraker yiyebilir..ama aromalı olanları maalesef engellemek durumunda hissediyorum kendimi.. başkaları onları yerken benim çocuğum biraz daha sağlıklısını yiyebilir diye düşünüyorum..

 6. Yanıtla
  esin :

  Ben oğluşumu bu abur cubur türü şeylerden uzak tutmak tarafatarıyım ama arada oluyor böyle kazalar 🙁 Geçen de dedesinin kucağında oturan ömere bir baktım elinde peynirli çubuklardan .Onu fazla üzmeden elinden aldım,meğer babam vermiş. Babama bu tür şeyleri yemesini istemediğimi belirttim.Hiç faydası olmadığı gibi zararlıda…
  Umarım babam anlamıştır .Ama çok umutlu değilim .
  Dedesi ömere çok düşkün olduğundan bir dediğini iki etmiyor ,haliyle de böyle küçük şeyler sık sık oluyor ,ne yazıkki 🙁

 7. Yanıtla
  anneannem :

  ahhhh,ne çok özlemişim,başka fotosu yokmu ayça?

 8. Yanıtla
  pastacı rapunsel :

  Su kuşu Erin’immmm, görüşemeden 2. tatili yapıyor minik yaa:)) Benim yerime de yüzsün söyle ona, Rapu Teyze bu sene denize hasret…..

  İkinizi de öpüyorum…..

Yorum bırak