7

Tatilden II

Hava rezalettt diyelim.. güneşli, nemli ama deli gibi rüzgarlı..nem esiyor sanki evin içinde..evden başka aktivite çok zor!!

Sabahları dede ile gezinti sonrası ev.. gezinti dediğin evin çevresinde..denize giremiyoruz,kumsala inemiyoruz ve bir kaç gün daha böyle geçecek sanıyoruz!!! Neyse 1 ay buralardayız elbet düzelir hava..

Dişler saldırıda.. dün sadece ve sadece 45 dakika uyuyan minik canavarım bizi mahvetti buna karşılık gece 12 saat deliksiz uyuyarak güzel bir ödül verdi. Bugün aynı saatte öğlen uykusuna yattı; bakalım!!..

Burada Erin’in yaşıtı yok.. pardon bir tane var ama pek dışarı denize falan çıkartmıyorlar.. diğerleri hep büyük.. bizimki de onlara yetişmeye çalışıyor.. onlarla koşmaya çaba sarf ediyor.. hatta onlarla konuşuyor.. taş topluyorlar beraber!! daltonlar burada da iş başında yani.. tek gardiyan ben varım; diğerleri tecrübeli ya o bakımdan gardiyanları evlerinde dinleniyor 🙂 Küçük Joe ise “tayşş tayşş” diye peşlerinde koşuyor. Onlar havaya atıyor bizimki atıyor, yerleri çiziyorlar bizimki de ” cidim cidim” diyerek taklit ediyor, her yere ” aydede” çiziyor..her gün kelimleri artıyor hatta artık bir süredir cümle kuruyor.. “annem en” anne indir beni gibi basit emir kipinde cümleler 🙂

Pilav canavarı olması “pulauww” gibi bir kelimeyi çıkartmasına vesile oldu 🙂 pilav aşkı burada doğdu: babaanne pilavı güzel anne pilavı “öğğ”

İştahı açıldı burada ilginç!!.. 4 günde değişti.. boyu,kilosu v.b..

Tuvaletini söylüyor artık ancak yaptıktan sonra!!klozete de oturuyor ancak inince yapıyor 🙂 az kaldı galiba..sabırla anlatıyoruz ..

Buralar yavaş yavaş boşalıyor, herkes evine yolculuğa geçti.. yaz başında olduğu gibi yine sessizlik hakim olacak ve bu çok güzel..

Yorumlar (7)

 1. Cevapla
  pinarbk :

  Ah Ayça, resmen kavruluyoruz burda. İnanır mısın klimalı yerlerden çıkmak, eve gitmek bile istemiyorum…

  12 saatlik gece uykusu? Tahtaya vuralım. Süper olmalı.

  Yazlıkların herkes gittikten sonraki hali çok hüzünlü gelir bana. Evlerin ışıkları birer birer söner. Sanırım vedalaşmaları sevmediğimden, yazlıkta en son kalmayı da sevmem. Neredeyse Erin’in yaşından beri…

 2. Cevapla
  AyçA :

  Burası serin olsa 🙂 değil sadece esiyor deliler gibi..
  valla bütün gün ayakta olmasını tercih etmiyorum.. ki 12 saat deliksiz değil uyku tabii 😀 gün içi,nde uyumadı mı çok yoruluyorum hele burada sürekli dışarıda!!! 🙂 12 saat ilaç gibi geldi valla.. yine de tabii gece de uyumaması ihtimali vardı. vuralım tahtaya 😛

  Ben yazlık işini pek hatırlamıyorum bayramoğlunda yazlığımız vardı.. dedem öldü ben 4 yaşındaydım sonra sattı anneannem orayı.. azıcık hatırlıyorum o da fotoğraflar olduğu için.. benim için boşalan yazlık sessizlik ve huzur demek o yüzden galiba :)) ama Erin buraya alışırsa O’nun için anlamı seninki gibi olabilir mi ?? belki ..

 3. Cevapla
  annevebebisi :

  Umarim hava hemen duzelir de kumsala da iner, denize de giersiniz Aycacim. Iyi tatiller:))

 4. Cevapla
  Gökşen :

  nedir bu miniklerin aydede hayranlığı?? çok güldürüyorlar beni : )

 5. Cevapla
  AyçA :

  Esracım teşekkürler.. bugün biraz daha iyi hatta dün sahile bile inebildik t-shirtlerimizle de olsa..:)
  Lal de mi gökşen 🙂 hehe.. sevimli geliyor herhalde zaten dede tutkuları var genelde :))

 6. Cevapla
  pinarbk :

  Erin de balık burcuydu değil mi? O zaman belki aynı şeyi düşünebilir:))
  Bir yere ait olma duygusu verdiği için yazlıkları seviyorum. yazlık zamanı beklenir, yazlık arkadaşları olur, yazlık arkadaşlarıyla kışlık buluşmalar yapılır, evlenirsin, onlara ayrı masa yaparsın falan gibi… Bu açıdan da Erin çok şanslı. Duru için de böyle bir ortam sağlamayı düşünüyorum. bakalım nasıl olacak?

  Biz her gördüğümüzde aydedeye el sallıyoruz. Gündüz soruyorum aydede nerde diye, üzgün üzgün ellerini açıp bir “dittii “deyişi var ki…

 7. Cevapla
  AyçA :

  Evet Pınar Balık burcu 🙂 ve ileri düzeyde duygusal…
  biliyorum hep çevremde gördüm ama benim olmadı işte 🙂 Bu yaz anladım ki Erin’i buradan zor ayıracağız ilerleyen zamanlarda..:)umarım sende yaratabilirsin bu ortamı Duruya

Yorum bırak