1

Yüz Kumbarası Fotoğraf Projesi | Her Yüz Bir Umut!

Bir şeye gönül vermenin ne demek olduğunun farkına vardığımız  günler yaşıyorum. Muammer bu projeyi ilk ilan ettiğinde hiç düşünmeden girdim. İlerleyen zamanlarda yapamayacağımı, iş yoğunluğumdan dolayı çekimlere gitmenin çok zor olacağını düşündüm, vazgeçmek istedim; itiraf ediyorum Muammer’den korkumdan “ayrılıyorum ben” diyemedim. İyi ki korkmuşum dediğim günlerin içindeyim.

Biz tam 40 kişiyiz. 40 farklı kişi, kişilik, tarz, fikir, göz, ekipman, çevre, çerçeve.. hepsi karışık, karmaşık ama tek bir kalp olmuş yolunda ilerleyen 40 kişi. Kırılma noktalarımız olmadı mı? oldu ama sanırım artık ok yaydan çıktı, herkes büyük bir dayanışma içinde çalışıyor. Öncelikli amaç alanında isim yapmış 1600 kişiyi fotoğraflamak ve geleceğe bir arşiv bırakmak ancak benim gönlümde, bana heyecan veren daha büyük amaç Dost Yaşam Vakfındaki çok özel arkadaşlarımıza, çocuklarımıza vereceğimiz destek, yaratacağımız fark yatıyor.

Biz aslında 41 kişiyiz.. 41. kişimiz “en birincimiz” 19 yaşındaki Deniz de bizimle birlikte bu projede çalışıyor. Onun da 40 kişilik bir listesi var ve iddialı isimler ulaşmak istedikleri, şimdilik bize de pek söylemiyor ama bildiğimiz kadarıyla futbolcular var ve Cem Yılmaz’ı kumbaraya eklemek istiyor, hayallerine ulaşabilmesi için hepimiz tek yürek çalışıyoruz. Sadece Deniz için değil vakıftaki tüm çocuklar için, vakıftan haberi olmayan aileler için, onların eğitimine, yaşamlarına ve en önemlisi bunu kendi maddi ve manevi imkanları ile ayakta tutmaya çalışan derneklerine bir el verebilmek için. Sorunun sahibi olanların çözümlerinin bir parçası olabilmek için.

Down sendromlu çocuklar aslında eksik değiller; onlar bir fazlalar sadece.. çok da duygusallar. El verildiğinde, destek olunduğunda bizlerden hiç bir farkları yok. 

Down Sendromu nedir okumak isterseniz buraya gidebilirsiniz. Burada da Alper Mumcu’nun daha teknik bir yazısı var. Başımıza gelmeyince bilmiyoruz aslında demiş Erdal bey. Ben yazdım yazdım sildim anlatamadım siz ondan dinleyin en iyisi

Şimdi güzel okuyucum, sende ucundan kıyısından destek olmak istersen onlara yanımızda olmak istersen bizi

FACEBOOK: https://www.facebook.com/yuzkumbarasi

TWITTER: YuzKumbarasi

hesaplarımızdan takip ederek destekleyebilirsin. Daha fazla destek olmak isteyen varsa elbette : www.dostyasam.org sitesinden onlara ulaşabilir 🙂

Proje çığ gibi büyüyor. Basının ilgisi arttı artık kendi çabalarımızla ulaşmaya çalıştığımız dönemden bize ulaşılmaya başlandı. Gurur duyuyorum bu projenin içinde olmaktan 🙂

Benim konum Fotoğrafçılar. Öyle büyük bir heyecan ki ..hocalarıma, daha önce tanışmadığım değerli fotoğrafçılara ulaşmaktan, onların kısacık da olsa hayatlarına dokunmuş olmaktan ve bana ayırdıkları zaman ile bu güzel çocuklara vermiş oldukları destekten..

Her yüz bir umut diyoruz biz..

siz ?

Belki bir blogger anne – baba toplantısının konusu olur muyuz ? 🙂

Paylaş :=)

Comment(1)

  1. Yanıtla
    ruzgarligunlervegeceler :

    Çok heyecanlandım! Hemen adresleri not alıyorum. Tebrikler….

Yorum bırak