Henüz yorum yapılmamış

Zuzubo’da bu ay : Mutfakta Bilim

Zuzubo’nun bu ay ki konusu Mutfak deneyleri. Biz ancak eski konuya vakıf olabildik : Sanat kutusunu ancak açabildik. Şubat tatili nedeniyle evde daha çok vakit geçirdiğimiz için kutumuzla bol bol oyalanabiliyoruz. Kutunun içinden çıkan oyunların haricinde malzemeler o kadar fazla ve çeşitli ki kendi sanatımızı da ayrıca icra edebiliyoruz :=)

İhtiyaç duyduğunuz tüm materyal ve yönlendirmelerin yer aldığı aylık faaliyet paketi Zuzubo’da her ay farklı bir tema 5 ana başlıkta işleniyor;

  • YARAT – ihtiyaç duyduğunuz her türlü materyal ve yönlendirmenin yer aldığı, çocukların yaratıcılıklarını ve motor becerilerini geliştiren 2-3 elişi projeleri.
  • KEŞFET – Her ay bir tema çerçevesinde çocuğunuzun doğayı ve dünyayı keşfedeceği zihinsel ve duygusal gelişimi için özel uygulama ve ürünler.
  • OKU – Ayın temasına uygun, tamamlayıcı, çocukların hayal gücünü zenginleştiren, iletişim becerilerini arttıran özenle seçilmiş kitaplar.
  • EĞLEN – Çocukların fiziksel gelişimleri için hareketli zaman geçirmelerini sağlayan oyunlar ve aktiviteler.
  • BAĞLAN – Ayın temasına uygun Zuzubo üyelerine özel web sayfasında çeşitli avantajlar ve eğlenceli aktivite önerileri.

Bu ayın konusu “Mutfakta Bilim”

Bu ay Zuzubo‘nun “Mutfakta Bilim” kutusu ile çocuklar birer kimyagere dönüşüyor. Çocuklar bir sürü eğlenceli karışım hazırlayıp, ölçümler yapıp birçok malzemenin karışımının yarattığı reaksiyona heyecanla şahit olacaklar…

Zuzubo bu ay çok eğlenceli, çok hareketli… Çocuklar önce tahminde bulunacaklar sonra duyularını kullanarak keşifler yapacaklar ve en son olarak ne gördüklerini ve sonuçları anlatacaklar. Bilime eğlenceli yolculuğumuz başlıyor…

YaratYARAT

ZIPLAYAN TOP

Çocuklar kendi zıplayan toplarını yapıyorlar… Etraflarında bulunan malzemeleri bir araya getirip birbirleri ile etkileşimleri sonucu ortaya çıkan sürprize bayılacaklar.

SİHİRLİ ÇAMUR

Sihirli çamurla oynamanın keyfi de bir başka… Karışım çok basit ama eğlencesi çok fazla… Kendi renkli çamurlarını yaratıp bir sertleşip sonra nasıl yumuşadığını görmek çocukları çok güldürüyor.

BÜYÜLÜ KRİSTAL

Özel formülle kendi kristallerini oluşturuyorlar, sonuç çocuklar için büyüleyici.

KeşvetKEŞFET

VOLKANİK PATLAMA

Bu ay evlerde volkanik patlama yaşanacak… Çocuklar kendi volkanlarını yaratıp kullandıkları farklı malzemeler ile yarattıkları patlamayla çok şaşıracaklar.

LAV LAMBASI

Su neden yağ ile karışmaz? Baloncuklar nasıl oluşur? Hepsi ve daha fazlası lav lambası deneyinde… Çocukların çok severek yapacakları bu çalışmalar bilimin aslında ne kadar eğlenceli olabileceğini ve hayatımızın içinde olduğunu keşfetmelerini sağlayacak.

OkuOKU

Da Vinci Learning Dergisinin içindeki birbirinden değişik konular ile hem şaşırtıcı bilgiler öğrenecekler hem de evde yapılacak deneyler eki ile evde daha birçok farklı deneyi yapmanın keyfini yaşayacaklar.

BağlanBAĞLAN

Her zaman olduğu gibi Zuzubo’ya bağlanmak sürprizlerle dolu. Size özel hazırladığımız sayfalara bağlanın farklı öneriler ve ayrıcalıkların keyfini yaşayın…

EğlenEĞLEN

İP ATLIYORUM

Çocuklar kendilerini hangi fiziksel aktivite daha çok yoruyor tahminde bulunup, deneyip sonuca varacaklar.

Bu ay bilim her yerde. İyi eğlenceler…

Paylaş :=)

Yorum bırak