Henüz yorum yapılmamış

Prof. Dr. Ahmet Aydın ile #sagliklicocuk Semineri

Ocak ayında katıldığımız Prof. Dr. Ahmet Aydın ” Çocuğumu nasıl beslersem hastalıklardan korurum” seminerinin ardından şimdi de Aile gelişim seminerleri kapsamında Montessori Derneğinin düzenlediği Sağlıklı Çocuk seminerinin duyurusu aşağıda ve facebook sayfasına. Bu etkinlik ücretsiz olarak 300 kişiye açık.
Bilginize

Montessori ve Kaynaştırma Eğitimini Geliştirme Derneği olarak düzenlediğimiz Aile Gelişim Seminerleri dizisi, 7’den 70’e Taş Devri Diyeti” kitabının yazarı Prof. Dr. Ahmet Aydın ile devam ediyor. Sağlıklı beslenen çocuklar üzerinde konuşacağımız seminerimiz, 15 Şubat 2014-Cumartesi, 14:00-16:00 arası, Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde ÜCRETSİZ olarak gerçekleştirilecektir. Seminerimizde;

• Hamilelikten itibaren, hatta çocuk sahibi olma fikriyle birlikte nasıl beslenmeliyiz?
• Çocuğunuzu nasıl sağlıklı besinlerle tanıştıracaksınız?
• Doğru beslenmeyle hastalıklardan korunmak mümkün mü?
• Çocuğunuzun alması gereken besinler nelerdir?
• Tuz, sakatat, kolestrol hakkında doğru zannedilen yanlışlar neler?
• Çocuğuma sağlıklı beslenme alışkanlığını nasıl kazandırabilirim?

• Beslenme aslında koruyucu tıp mıdır?
Sorularına konusunda uzmanlaşmış Prof. Dr. Ahmet Aydın’ın cevaplarını dinleyeceğiz.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek olan seminerimize katılmak isterseniz kayit@montessori.org.tr adresimize aşağıdaki detayları içeren bir e-posta göndermeniz yeterlidir.

• Adınız – Soyadınız
• E-posta adresiniz
• Size ulaşabileceğimiz bir GSM numarası ve sabit telefon

Kayıt için başvuran ilk 300 kişi katılım hakkına sahip olacaktır. Katılım başvuruları elimize ulaştıkça sizlere kaydınız tamamlanmıştır başlıklı e-postamız ulaşacaktır. Daha sonra sizlere mutlaka HATIRLATMA e-postası gönderilecek.

* Seminerimiz ÜCRETSİZdir.
* Katılım 300 kişi ile sınırlıdır. Katılım listesinde isimleri bulunmayanlar içeri alınmayacaktır.
* Çocuklar için uygun bir ortam olmadığından çocuksuz katılımınız rica olunur.
* Katılımcılar, isim kontrolünden sonra salona giriş yapacaktır.

Prof Dr. Ahmet Aydın Kimdir?
Prof. Dr. Ahmet Aydın 1953 yılında İstanbul’da doğdu. İstanbul Hobyarlı Ahmet Paşa İlkokulu, Samsun Anadolu Lisesi ve Ankara Fen Lisesi mezunu.
Ahmet Aydın 1977 yılında Cerrahpaşa Tıp Fakültesini bitirdi. 1982 yılında aynı Fakülte’nin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde uzmanlığını tamamladı. 1982-1986 yılları arasında Çorlu’da askerlik ve Eskişehir’de zorunlu hizmet görevini yerine getirdi. Tekrar döndüğü Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde 1988 yılında doçent, 1993 yılında Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı başkanı ve 1994 yılında da profesör oldu. Profesör Aydın evli ve bir çocuk sahibidir.
Taş Devri Diyetiyle büyük oranda tanınan, kutu sütleriyle, otizmle, kanserle ilgili söyledikleri başta olmak üzere demeçleri ulusal basında yankı bulan Prof. Dr. Ahmet Aydın, yurdun çeşitli yerlerinde doktorları ve halkı beslenme konusunda bilgilendirmeye yönelik seminerler vermekte ve büyük bir ilgiyle takip edilmektedir

Paylaş :=)

Yorum bırak