No public Twitter messages.

Bazen arabada giderken kafamı sola çevirdiğimde, yan arabada, ön koltukta oturan küçük bir çocuğu gördüğümde içim cız ediyor. Önüne kırıp : ” bari arkaya koyun şu çocuğu ” diyesim geliyor. Tabii şöförün elinde sigara tuttuğunu da eklemem lazım bu  görüntülere. Çıldırıyorum!

Oto koltuğu zorunluluğu geldi ama toplumun belirli kesimine! Buradan yazdıklarımızın şu yukarıda yazdığım ailelere ulaşabileceğini hiç sanmamakla beraber Damla ve Nurturia‘nın bu bilgilendirme kampanyasını destekliyorum.

Aşağıdaki likten bilgilendirme yazısını indirebilirsiniz. Detaylı bir şekilde yazmışlar bana yazacak bir şey kalmamış ..

Oto-koltugu

You may also like

4 Yorum

 1. nehirineylemleri dedi ki:

  Bazen ışıklarda durduğumda şok geçiriyorum. Geçen gün adam direksiyonda, kucağında bebek, yan koltukta küçük kız, adamın elinde cep telefonu vitese takmaya çalışıyor. Ne diyim ben ..

 2. cocuklacocuk dedi ki:

  Aynen kan beynime sıçrıyor, söylenip duruyorum sonra. Hatta bir komuşum var, iyi anlaşırız ama ne zaman ki bebeğini ön koltukta gördüm, direk soğudum. Benim için bir kriter maalesef
  😥

 3. melda dedi ki:

  nasıl cesaret ediyorlar anlayamıyorum. insanlar nasıl akıl edemiyorlar, şaşıyorum.
  kanun haline geldi, hala uymuyorlar. bu millet başına felaket gelmeden öğrenemez mi birşeyleri!?

 4. Defne dedi ki:

  Araba alma ve kullanma maddi gücüne sahip olan insanların, çocukları için oto koltuğu almak konusundaki bu ihmallerini anlamak mümkün değil.

  Anne-babalara diyorum ki, çocuğunuzu lafta sevmeyin!


Önceki yazıyı okuyun:
Bozcaada

İlk defa bu sene Bozcaada'dan, ada'm dan ve kalbimin büyük parçasını kaplayan bu kara parçasından çok zor ayrıldım! Döner dönmez...

Kapat