6

10 senenin ardından..

Tam 10 sene önce çok da saçma aslında hatırladığım ama bugünden sonra artık hiç de hafızamda kayıtlı olmasını istemediğim sebepler yüzünden yollarımız ayrılmıştı ev arkadaşım Müge ile.. “amanın bu feysbukda neyin nesi yahu.. ne işim var benim burada” deyip terk-i diyar eylemeden önce bana bir mesaj attı; çok şaşırdım.. ben olsam ve O’nu, O beni bulmadan bulmuş olsam acaba mesaj atar mıydım?? ya da bunca sene içerisinde bir mesaj göndermek ister miydim?? çok güzel bir hareket yaptı Müge ve bana bir mesaj attı.. bir kere daha yazacağım çok şaşırdım… bir süre baktım ve hiç düşünmeden cevap yazdım.. ne de iyi etti ve ettim.. Şimdi İstanbulda yaşamadıkları için buraya geldikleri sayılı günlerin birini bize ayırmış olmalarından dolayı son derece mutluyum ve Erin de yeni bir arkadaşa sahip olduğu için mutlu görünüyordu.

Bu perşembe bize geleceklerini bildiğim günden beri ” ne yemek yapsam” Arya’ya ne alsam” “ilk karşılaştığımda ne derim” sorularına kadar sordum durdum kafamda.. sanırım bu kadar seneden sonra heyecanlandım, hayır sanmam gerçekten heyecanlandım.
Müge yine aynı: sakin, yüzünde hüzünlü tebessümü ama daha büyümüş !! 😀 tıpkı benim gibi ve anne olmuş.. cadı mı cadı.. güzel mi güzel Arya’sı var  artık .. Arya gördüğüm en şirin, sevimli bebeklerden biri ve inanılmaz sıcak kanlı, pek tabii arada ufak kıskançlıklar yaşadı güzel prenses özellikle babası geldiğinde ama Mügeyi tebrik etmem lazım Arya hakkında..(Bu arada Samsun’da yaşayan ve 2,5 yaşlarında çocuğu olan var mıdır acaba?? Müge oyun grubu yapmak istiyor Aryasına!! bana mail atabilir varsa ben iletişim sağlayacağım)

Beni bugün ayrıca mutlu eden konu Erin’in keyfinin yerinde olmasıydı. Oyun çalışmalarında çok fazla katılımcı görünmediği için üzülüyordum ama bugün Arya ile Erin şaşırtıcı bir şekilde iletişim kurup oynadılar hatta bir ara Erin yere yatmış şarkı bile söylüyordu.. o kadar keyiflendi !!

aryaerin_k.jpg

Son olarak: bugün çok söylemek istedim ama fırsat mı olmadı ben mi yaratmadım bilemedim. geçen seneler için bir özür borcum var arkadaşıma yine de yüzüne söylemeliyim her ne kadar burayı okuduğunu bilsem de.. İstanbul’a dönüşünüzü dört gözle bekleyeceğiz 🙂

Paylaş :=)

Yorumlar (6)

 1. Yanıtla
  Büşra Erdem :

  Bu yazıyı okuyunca nedense sana yazmak istedim. Bizde görüşmeyeli çok uzun zaman oldu. Seninle ne kadar az zaman geçirmiş olsamda gerçekten güzel günlerdi. Bende seninle görüşmek isterim, daha fazla geç olmadan:-)

 2. Yanıtla
  pinar :

  Erin belki de kendinden biraz daha büyük çocuklarla oynamaktan hoşlanıyodur Ayça ne dersin?

 3. Yanıtla
  AyçA :

  Evet Büşra uzunca bir zaman oldu 🙂 Tabii müsait olduğumuzda konuşalım.. beklerim ..
  Pınar aslında bugün Marcellonun doğumgününde daha farklı olarak oyun günlerinden oynadı .. bence kafasına göre takılıyor ;)ama büyük olduğu zaman oyun arkadaşı takip ve taklit etmek hoşuna gidiyor galiba.

 4. Yanıtla
  Müge :

  Ayçacım,

  Yazını okuyunca hem duygulandım hem de sevindim. Aradan geçen yıllara rağmen, Erin ve Arya’ya baktıkça hayatlarımızda ne kadar çok şey değişmiş olduğuna şaşırsam da sanki seninle görüşmeye hep devam etmişiz gibiydi benim için…

  Erin inanılmaz tatlı, akıllı ve harika kokulu bir bebek. Onunla tanıştığım için çok mutluyum. Arya da çok güzel bir gün geçirdi ve dilinden düşürmüyor Erin’i. Umarım en kısa zamanda döneriz İstanbul’a ve bol bol bir araya getiririz ikisini. Biz de zaman içinde kaçırdıklarımızı telafi ederiz…

  Benim de geçen seneler için sana bir özür borcum var ama senden tek beklediğim sımsıcak, içten bir kucaklaşmaydı ve onu da aldım..

  En kısa zamanda görüşmek üzere…
  😀

 5. Yanıtla
  cihan :

  kızlar ne diyim ben de duygulandım şimdi bunları okuyunca..ne mutlu size ki tekrar biaraya gelmişsiniz..henüz bi arya ya da erinim yok ama ikisinide mıncık mıncık yapmak için bi daha ki sefer bende olmak çok isterim:))

 6. Yanıtla
  AyçA :

  Bir daha ki sefere seni de çağırırız o zaman ..daa gelmen için Mügelerin gelmesini bekleyeceksek ohooo 🙂

Yorum bırak