Henüz yorum yapılmamış

15

1 — 2 3 — 4 — 5 — 6   7 — 8 — 9 — 10 — 11 —  12

13 ve 14 yaşına yazmamışım bugün fark ettim. Bazen oluyor, kendinden gidiyorsun. Kendimden gittiğim bir iki sene. Kolay geçmedi. Bir salgın, bir ölüme yaklaşmak, bir şehire göçmek, bir ortaokulu bitirmek, bazı kayıplar, ve bir sürü olaylar geçti üzerimizden. Ve yaşadık. Her şeye rağmen buradaydık. Ayakta kaldık.

Kafamı kaldırdığımda baktım 15 yaşına gelmişsin. Sen ergenliğe bir oda içinde girdin diğer yaşıtların da öyle. Zor bir süreci yaşadınız küçük bedenlerinizle ancak kocaman kalplerinizle. Bu süreç içerisinde ne yapmak istediğini söyleyip bunun için gösterdiğin çaba için gurur duydum seninle. Orta okulu bitirdin artık liseli bir genç adamsın. Boyum kadarsın diyeceğim ancak iki boyum kadar oldun galiba. İçinde olduğun durumlara uyum sağlama çabaların, yönetemeyişlerin bazen, bazen aslan kesilmelerin, kapıdan her girişinde anlatışların ve sonra o kapıyı suratımıza kapatışların şanslıyız galiba ilk defa bir kere bu sene kapattın ve küstün bize bir akşam boyunca :=) hala ve hala bilgisayar başında harcadığın zamanlar dilerim yıldız olup yağsınlar bir gün üzerine biz anlayamıyoruz bu durumu zaar.

Her şeyinle öyle özel seni yaşamak. Bu yaşamda bizi rehber olarak seçmiş olman bizim şansımız. Allah dağına göre kar veriyorsa eğer çok şükür üzerimize sen yağmışsın.

Hep ışıldasın gözlerin çocuk. Bazen kendinden geçeceksin. Bırak geç. Sonra geri gelirsin. Bazen olur sonra yeniden gözlerini kendine çevirirsin. Ne olursan ol hatırla gözlerini çevirmen gereken yeri. Değerlisin, biriciksin. Önce kendim diyebilmeyi, kendinle çok iyi vakit geçirebilmeyi, sınırlarını iyi çizebilmeyi, yorulduğunda destek isteyebilmeyi ben 45’imde öğrenmeye başladım ancak bundan sonrasında birlikte yol alırız değil mi?

O yer tam merkezinde duran nefesin olsun. Nerede sıkışırsan sıkış o hep seninle olacak son ana kadar. Hatırla!

İyi ki doğurdum seni. Kendini temize çekmek gibi biraz verdiğin yaşam. Buna aracı olduğun için müteşekkirim. Sana ve hayata.

Seni ilk kucağıma aldığımda yani tam 15 sene önce BÖYLE BİR HAL İÇİNDEYDİM

Şükürler olsun, cenneti kokladığım için.

Paylaş :=)

Yorum bırak