Henüz yorum yapılmamış

BAL SÜT MASKE_Kendin Yap

Havalar bu kadar soğukken cilt kuruluğuna iyi gelen , cildi nemlendiren,hızlıca hazırlanan kolay bir maske paylaşıyorum. İki malzemesi var bal ve süt. Bal ve sütün cildi derinlemesine nemlendirdiği bilinmektedir. Sütte bulunan A vitamini, kış aylarında sık görülen bir sorun olan kuru, pul pul dökülen cildi tedavi eder. Ayrıca laktik asit ve bal birlikte cildin genç ve sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Aşağıdaki tarifte süt var ben videoda kaymağın dibindeki sütü aldım. Esasen çiğ süt kaynatılmadan bekletilince üzerinde biriken kaymak alınır ancak ben unuttun kaynattım bu hafta :=) Aynı miktarlarsa kaymaktan akan sütü kullandım

Malzemeler

1 yemek kaşığı bal
2 yemek kaşığı süt ( ılık)
1 kase

Nasıl Yapılır

Krem benzeri bir kıvama gelene kadar iki malzemeyi kasede karıştırıp ve dairesel hareketlerle yüzünüze uygulayın. 10 dakika uzanıp gözlerinizi de kapatın :=) Sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayıp ve hafifçe masaj yapın.
Hepsi bu :=) Kaymak olunca biraz yağ kalıyor ciltte bununla masaj daha kolay oluyor.

Gelelim azıcık teknik bilgiye:

Kaymak Cilde Faydaları
Sulu ve basit kaynamış süt tabakası yani kaymak yüz için büyülü bir doğal losyondur. İdeal olarak, kaymak sulu kıvamda olmalı ve tereyağı gibi yoğun ve katı kıvamlı olmamalıdır. Kaymağın sulu kıvamı cilt tarafından kolayca emilir ve bazılarının beğenmeyeceği kötü bir kokuya neden olmaz. Kaymak, yüz ve cilt için çok faydalı bir doğal bileşendir. Sütün yüzeyinde oluşan yoğun krema ​​tabakası yağ açısından çok zengindir bu nedenle cilt için en iyi doğal nemlendiricidir. Birkaç dakika boyunca cilde masaj yapıldığında, kaymak cildin derinliklerine gider ve cilt yüzeyinin altındaki hasar dokularını onarır. Kaymak sadece harika bir nemlendirici olmakla kalmaz aynı zamanda cildinize eski ışıltıyı geri getirmeye de yardımcı olabilir. Yapmanız gereken tek şey biraz kaymak ve balı karıştırdıktan sonra bu maskeyi yüzünüze uygulamaktır. Bal, cildi iyileştiren mineraller bakımından yüksek olduğundan, cildiniz daha önce hiç olmadığı kadar nemli ve parlak hale gelir. Kaymak, en büyük cilt tonu aydınlatıcı bileşen olarak bilinir. Kaymakta bulunan laktik asit cildi temizler ve doğal olarak aydınlatır, cildin genel görünümünü iyileştirir. Koyu lekeler için tek yapmanız gereken, etkilenen bölgeye biraz kaymak sürmek ve birkaç dakika bekletmektir. Daha iyi sonuçlar almak için biraz kaymağı, bir yemek kaşığı limon suyu ile karıştırın. Bu maske kuruduktan sonra, yüzünüzü normal suyla yıkayın. Kaymağın protein içeriği, koyu lekelere sebep olan ölü cilt hücrelerini yeniler ve yeni cilt hücrelerinin oluşumunu destekler. Ayrıca kaymakta bulunan bulunan protein ve vitaminler, yaşlanmayı önleyen kolajen üretimini başlatır. Böylece ciltteki ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümü giderilir. Cildiniz daha canlı, parlak ve genç görünür.

Bal Cilde Faydaları
Cildi ölü hücrelerden arındırıyor. Cildi nemlendiriyor ve yağ dengesini sağlıyor. Cildin yaşlanma etkilerini geciktiriyor. Sivilce ve akne oluşumunu engelliyor. Sivilce izlerinden ve güneş lekelerinden kurtulmanızı sağlıyor. Yeni hücre oluşumuna destek veriyor. Cildin parlak ve sağlıklı gözükmesini sağlıyor.Ciltteki yaraların hızla iyileşmesine yardımcı oluyor, cildin kendini yenilemesini hızlandırıyor. Cilt lekelerine iyi geliyor.

Süt Cilde Faydaları
Gözenekleri derinlemesine temizler. Gün boyunca cilt yüzeyinde biriken akneye neden olan bakterileri yok eden laktik asit içerir. Cildi temizlemek için veya yüz maskesi olarak süt kullanmak, size berrak ve pürüzsüz bir cilt saüğlar ayrıca akne tedavisine yardımcı olabilir ve sivilcelerle ilişkili iltihabı azaltabilir.
Çiğ süt A, D, B6, B12 vitaminleri, biotin, kalsiyum, protein,alfa hidroksi asitler ve güçlü antioksidanlar açısından zengindir.Çiğ sütün bu özellikleri cildinizi nemlendirir ve böylece kuruluk kaşıntı sorununu çözmenize yardımcı olur, lekeleri temizlemeye yardımcı olur, sivilceleri iyileştirir, kırışıklıkları, cilt hasarını ve ince çizgileri azaltır.

Paylaş :=)

Yorum bırak