13

Doomgünü çocuğu Erin

Eh büyüyoruz.. evet çoğul konuştum çünkü birlikte büyüyoruz.. çoğul konuşmaktan haz etmediğim için bu ayrıntıyı girdim; hadi altımızı değiştiriyoruz cümlesi gibi.. yine konunun dışında bir başlangıç yaptık bakalım.. haftasonu uzun geçti ne yapalım ..konu da uzayacak böylece..

bboy.jpg

Biz bu haftasonunu doğumgünlerinde geçirdik.. hem de Erin’in ilk ama gerçekten ilk arkadaşlarının.. Hem hamileliği hem son bir seneyi çokça beraber geçirdiğim iki arkadaşımın bebecikleri de ilk yıllarını geride bıraktılar.. İkisi de aynı gün doğdukları için nasıl olacak acaba konusu kafamı karıştırırken biri cuma biri cumartesi olunca işler yolunda gitti..

Cumartesi Duru’nın doğumgünü için karşıya geçtik.. Pembe prenses de 1 yılını devirdi..Dün gibi diye yazacağım yine ..klişe olacak..ama öyle işte; İlkay’ın bana” ben de hamileyim” deyipde benim” anlamıştım yüzünden belli yahu” dediğim o gün..

Biz bu karşıya geçme işini hemen avantaja çevirip anneanne yollarını arşınladık tabii.. böylece Arya dönmeden bir gece öncesinde tekrar görüşme şansını yakaladık… bir sürü kare çektim ama bunları bir araya getirince nedense üstüne bir de yazı eklemek geldi içimden.. belli mi olur..

ff-copy

Paylaş :=)

Yorumlar (13)

 1. Yanıtla
  annevebebisi :

  Oh ne guzel:)) Hem doom gunlerinde gezmis, hem de dislerini cikarip huzursuzlugu atlatmis:) Masallah diyelim, nazar degmesin:)

 2. Yanıtla
  Minel :

  konu ile hiç alakası yok ama durunun ayakkabılarına bayıldım,insanda “birde kızım olsa” düşüncesi uyandırıyor:)birde pempiş tokalarına

 3. Yanıtla
  Didem :

  İkinizinde neşesinin yerine gelmesine sevindim. Doom günü bebişlerininde yeni yaşları kutlu ve mutlu, az acılı olsun.

 4. Yanıtla
  Elif TEPE :

  Ayça’cım hadi geçmiş olsun.. bundan sonra gelen dişler daha az acılı olur.. yani genelde:) dilerim sende de öyle olsun.
  şu “-biz” li konuşma olayı zaten sakıncalıymış.. çocuğun kendisini anneden ayrı bi birey olarak algılamasını engelliyormuş. sonra da işte anneden ayrılma endişeleri falan.. ama dediğin gibi, çocuklar hem büyüyor hem bizi büyütüyor…:)
  sevgiler.

 5. Yanıtla
  aysun :

  ohh Ayça nasıl rahatlamışsınızdır. Hem Erin hem sen… Sonrakiler bu kadar sancılı çıkmaz inşallah… Doğum günü çocukları da çok şeker:)

 6. Yanıtla
  Kremali'nin annesi :

  Yeni disleri hayirli ugurlu olsun Erin’in 🙂 Darisi kolaylikla bizim basimiza insaallah. Bu arada yazmadan gecmeyeyim; Erin’in resmine bayildim. O ne guzel durus oyle 🙂

 7. Yanıtla
  pinar :

  ayça erinin crocslarına bittim, çok yakışmış yavruya, aslında düşündüm de ev içi kullanımda ayakkabıdan daha rahat olmalı ben de çağana alabilirim belki…

 8. Yanıtla
  AyçA :

  Herkese teşekkürler.. çok şükür diş işi şimdilik bitti rahata erdik 🙂 çok da şirin bir dişimiz var artık görünüyor bile 😉
  Pınar crocslar aslında gözümü korkutuyordu ama erin çok rahat kullanıyor ben sanırım bütün yaz onları kullancağım.. artık bir örnek yaşarız .. ben bütün yaz çıkartmadım ayağımdan bu yazda hep onlarla dolaşacağım.. vallaha yapandan allah razı olsun:) tavsiye ederim ..

 9. Yanıtla
  Gökşen :

  Erin’in 1.yaşını kutlarım. resimlerdeki gibi gülümsemesi eksik olmaz inşallah. dişini de patlatmış, ne mutlu ona. Lâl’in çok enteresan oldu, azı dişi çıkıyor. doktoru dahil hepimiz şaşırdık kaldık. geceler çok uzun ve zor geçiyor. darısı benim kızıma.

 10. Yanıtla
  Derya :

  sevgili ayça rahata erdiğinize çok sevindim konuyla alakası yok ama şu calpol konusu kafamı karıştırıyor .bizim doktorumuzda kullanabilirsin yanlış haber dedi. ama niye böyle bir gereksinim duydular anlamadım.ufaklığın yarın aşısı var. çok endişeleniyorum.lütfen fikirlerini bekliyorum.teşekkürler

 11. Yanıtla
  AyçA :

  Gökşen azı dişi erken değil mi yahu?? ilginç 🙂 kolay gelsin..
  derya bizim doktor da ver dedi . bende verdim ama ben mümkünse en son noktada veriyorum ilaç.. çok sıkıntıdaysa ya da ateşi 38’i geçtiyse.. bir de aşıdan sonra yarım ölçek çünkü aşılar Erinde genelde ateş yapıyor.. Kolay gelsin size..

 12. Yanıtla
  Müge :

  Çok güzel çıkmış resimler.. Bence de ikisi iyi arkadaş olacak, yaş farkına rağmen baksana ne güzel anlaştılar.. Erin’in pozuna da bayıldık bu arada 🙂

 13. Yanıtla
  AyçA :

  Teşekkür ederiz efenim:) ben ikisinin pozlarına bakıp bakıp bayılıyorum esas 😉 keşke burada olsanız.. ama olduğunuz zaman iyi anlaşacaklar buna eminim..

Yorum bırak