7

Kapak!


Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

Kendi kendime nazar değdirdim : çarşaf gibi deniz gitti poseidon şaha kalktı ve dev dalgalar ve rüzgar uzun sahilimize yerleşti.Videoda dalgalar pek belli olmuyor ama denize girdiği zaman kıyıda Erin’in boynuna geliyorlar!
Tabii oğluma sahile inemeyeceğimizi söylemek ne mümkün. Aldık tası tarağı indik. Dev dalgalar içine girmek istiyor. Denedim ama o kadar kuvvetli ki benim kontrol etmem mümkün değil; ya gelen cevap : ama baba beni omuzuna alıp sokuyor sen sokamıyorsun!!
Bozuluyorum : farkında değil tabii 😛

Ben de “hadi gel renkli kapakları toplayalım dedim. Hoşuna gitti. Önce oturduğumuz yerin etrafında dolanmaya başladık. Tam 5 dakika içinde yaklaşık 30 adet su şişesi, pet şişe hatta kavanoz kapağı dahil olmak üzere topladık!!
Sahilin durumu budur!Alabildiğine uzanan sadece kumdan ibaret bir koy burası, bir bakılsa sanırsın Patara! Bakılmıyor sanmayın, sürekli temizleme işlemi yapılıyor ama değişen birşey yok! Sahilde her şeyi bulabilirsiniz, kuma gömülmüş kakalı çocuk bezi bile!
Ey güzel milletim bok içinde yaşamayı kendinize layik görüyorsanız yaşayınız! ben oturduğum yerin çevresini temizlerim o zaman!

Genç insan uzanmış gözüne havlusunu kapatmış uzun uzun yatarak bronzlaşmaya çalışırken biz kapak toplarken bronzlaştık! Nasıl da rahatsız olmadan gözlerinin önünde temizlik yapmaya çalışan bir anne bir çocuğun şahitliğinde red.bu.ll kutularını ve sigara izmaritlerini bırakarak hayatlarına devam ederler bir bilseniz!

Paylaş :=)

Yorumlar (7)

 1. Yanıtla
  Açalya :

  Yaz sonu videosu gibi, buraya yaz bir türlü gelemedi desem inanır mısın?

  Sahillerin durumu hakkında ise neler hissettiğimi tahmin edersin. İki sene önceki Türkiye/Turunç tatilinden sonra o mavi bayraklı sahilin izmarit dolu halini bir yazımda yazmıştım.

 2. Yanıtla
  anne cafe :

  çok iyi bir iş yapmışsınız kapak toplayarak. çok hoşuma gitti.:)

 3. Yanıtla
  Nesteren :

  Geçenlerde babaevine gittim.
  Küçük bir sahil kasabası.
  Çok kalabalık ve heryer çöp tabii ki.
  Facebookta bu kasabanın sayfasına yazıyorlar.
  -Ayy bu sene burası çok pisssttiie.
  diğeri de cevap veriyor.
  -Evet evet doğduğumdan beri geliyorum her sene daha da pisleşiyor.(çünkü sen hersene olgunlaşacağına moronlaşıyorsun)

  Ama ben biliyorum ki bunu diyen kız gündüz plajda yediği dondurmanın kağıdını öylece bıraktı.Su şisesi bittikten sonra rüzgarla uçtu ve onu alıp çöpe atmaya tenezzül etmedi.

  Cevap veren o ve diğerleri de gece sigara izmaritlerini daha uzağa kim atacak diye denizde deneme yapan, bira şişelerini sahilde patlatan tipler.

  Ee kim pis. Ben size söyliyim.
  Tabii ki de Araplar.

  • Yanıtla
   AyçA :

   güleyim mi ağlıyayim mi şaşırdım!!
   en azından ben her fırsatta çöpleri topluyorum ..aslında herkes accık ama accık toplasa “DAHA” temiz olabilir her yer.. bu sadece sahiller için geçerli değil..
   ben eskiden sigara içtiğim dönemlerde şehir içindeyken bile izmariti atacak yer bulamazsam jelatiine koyupp cebime atıp eve kadar taşırdım! şimdi bazen camdan dışarı fırlattı mı soruyorum ” sen evinde yere mi atıyorsun halıya mı söndürüyorsun o sigaranı “diye ne alaka diyor ” e burası hepimizin evi benim evimde halıya atmandan farkı yok diyorum” ablaaa herkes atıyor amaaa” diye gevrek bir cevap alıyorum
   🙂 neyse deniz yıldızı hikayesi bir deniz yıldızı kurtasak kardır!

 4. Yanıtla
  minel :

  tebrikler!

  Bizimde arabamız aynı pislikten nasibini almakta dışarı birşey fırlatma alışkanlığımız olmadığı için,arabanın içinde birikir ve toplanıp atılır uygun zamanda:)

  O arabaların camından birşeyler fırlatanları şiddetle kınıyorum bende,keşke diyorum bir sistem geliştirilse arabanın camından fırlatılanlar aynı anda arabanın içine dönse,ne keyifli olurdu:)

 5. Yanıtla
  serpil :

  Nesteren Süpersiniz… 🙂

 6. Yanıtla
  Pınar :

  Piknik alanlarını temiz tutamayan insandan ne beklenir ki girdiği denizi de sahili de kirletir aynı şekilde…
  halk plajlarında yerler izmarit, çekirdek kabuğu hep…
  bu kadar zor mudur o çekirdeği çıtlatırken kabuğunu bir poşetin içine bırakmak…
  piknik alanlarını çöplük haline getiren vatandaşımız sahilini de bu hale sokuyor:(
  biz örnek olalım kendi yetiştirdiğimiz nesle, birşey değişir çok şey değişir belki…

Yorum bırak