10

İyiki doğdun Kerem

Ve iyi ki sevgili Şebnem bu günü anneler günü ile birleştirdi ve bize güzelim bahçesini açtı..

Bir anneler günü bu kadar güzel mi kutlanabilirdi.. bütün bir gün Rumelifenerindeki Şebnemlerin harika,günlerdir emek harcadığı ve yaptığı organizasyon ile şenlendi.. hava çok güzeldi, çocuklar çok güzeldi,anneler çok güzeldi babalara dokunmadan edemem çok güzellerdi, mangal güzeldi, yemekler güzeldi hepsi ama hepsi çok güzeldi.. Keremmimiz de 1 yaşını devirdi.. darısı tüm miniciklerin ve annelerinin başına sağlıkla …

Özgür ruhlar koşup oynadı biz güneş banyosu yaptık…boğaz havası aldık…o güzelim köftelerden Erin bile yedi..hatta yetmedi 2 tane sarma götürdü..iştahı açıldı uykusu kaçtı tüm gün hiç uyumadı bol bol oranın tadını çıkarttı.. yeni arkadaşları oldu ve gönüllerince oynadılar..

Bana gelince.. sanırım en güzel anneler günü hediyemi aldım: Alpay ve Erin bir olup gece emzirmelerime bir son verdiler.. son 1 haftadır süregelen çalışmalar sanırım sonunda filiz verdi.. artık Erin uyanıyor, Alpay yanına gidip benim uyuduğumu gösteriyor ve Erin uyumaya devam ediyor, sabah saat 7 de uyanıyor anne sütünü hak ediyor.. böylece gece uykusu artık bölünmeyip beslenmesi kesiliyor ve ve ve güne daha dinç başlıyor/başlıyoruz.. umarım ilerleyen aylarda gündüz kısmını da halledeceğiz ancak buna daha zaman var..
Nasıl olduğuna gelince: ilk gece oldukça zordu,Alpay insan üstü bir güçle 1 saat Erin’i taşıdı kucağında ve benim uyuduğumu,balıkların, cabbarın, tırtılın ve evdeki Erin’in tüm arkadaşlarının uyuduğunu anlattı,sonunda ikna oldu ama ben içeride ağlamasını duymamak için yastığı kafama geçirmiş içimden sayı sayıyordum,ikinci gece bu seans yarım saate yakın, üçüncü gece ise 5 dakika sürdü.Son iki gecedir uyanıyor benim uyuduğumu görüp devam ediyor uykusuna.. umarım bunu yazarak büyüsünü bozmadım ama bu benim anneler günü hediyem oğlum ve kocamdan 🙂
Neden gece emzirmelerini bırakmak istedim? çünkü artık Erin ben uyanıp emzirdikçe saat başı beni görmek isteyip bunu biraz oyuna ve alışkanlığa çevirmiş, buna bağlı olarak gündüz uyanmaları sersem gibi olmaya başlamış ve gündüz performansı azalmaya başlamıştı, son 1 hafatdır gündüz keyifli geçiyor, uykuları da düzenli, oyunları da.. umarım hepimiz rahat edeceğiz..

Ayrıcaaaa Aybala’nın çiçeklerini,Nesli’nin kolyesini ve Şebnem ile Kerem’in ilk yemek takımı hediyelerini teşekkür etmeden geçemem.

Hastalığa gelince; hala hepimiz köh köh öksürüyoruz ve hepimiz öksürük şurubu kullanmaya başladık.. bu sabah ben dah aiyiydim Erinde daha az öksürüyordu.. bahar çarptı ailece bizi 🙂 Dünün havası bizi daha kötü yapar diye endişe etmiştim ama galiba tersi oldu..

Anne olmanın satırlarca anlatımı yok artık kafamda..

Anneyim,Annesin, Anne.. -bir önceki posttan bir çalıntı :)-

Mutluyum, Mutlusun , Mutlu..

Hepsi bu ..

Bu da eve dönerken gözlerimize ve ruhumuza takılan boğaz havası..

Paylaş :=)

Yorumlar (10)

 1. Yanıtla
  toplagel :

  güzel bir blog olmuş, yazılar harika 😉

  benim bloğada beklerim ( http://www.toplagel.blogcu.com )

 2. Yanıtla
  AyçA :

  Teşekkürler Toplagel 😉
  Geliriz bizde ..:)

 3. Yanıtla
  toplagel :

  buyrun bekleriz 😀

 4. Yanıtla
  Elif TEPE :

  Ayça’cım gerçekten iyi bir anneler günü hediyesi olmuş, kutlarım..
  bu arada öksürük bizde de aldı başını yürüdü.. ben, NT, çocuklar, hatta babaanne ve dede bile.. Haziran ortaları olup mevsim sıcaklıkları sabitlenene kadar gider dedi doktorumuz.. bekleyeceğiz artık..
  bu arada oldukça keyifli görünüyor gerçekten organizasyonunuz.. ayrıca, bu ay sonu bir buluşma organize edelim diyoruz Başak’la, (http://efedenizim.blogcu.com)seni ve diğer anneleri de aramızda görmek isteriz efemmmm:)

 5. Yanıtla
  AyçA :

  Elifcim teşekkürler ve size de geçmiş olsun..
  Tabii ki katılırız nerede olduğunu haber verin 🙂

 6. Yanıtla
  aysun :

  Ne güzel geçmiş hafta sonu… Ve tabii ki en güzel hediyeyi almışsın… Darısı başımıza:)

 7. Yanıtla
  pastaci rapunsel :

  Canımmmm,

  Ooooohhhh, artık sen de Erin’de çok daha dinç olacaksınız sabahları demek ki:)) Alpay’ın sana verdiği en güzel anneler günü hediyesi olmuş bu:))

  Kerem’ciğe de nice yaşlar, uzun ömürler…..

  Sımsıcak sevgiler, öpücükler….

 8. Yanıtla
  pinarbk :

  Gece beslenmelerine ben de bir förmül arıyorum. 19 mayıs tatili uygun olur mu acaba? Ya da daha erken mi gece beslenmesini bırakmak için? Doktoruna sordun mu Ayça, ne diyor?

 9. Yanıtla
  AyçA :

  Aslıcım hoşgeldin gözümüz tollarda kaldı.. bol bol karadeniz havası yaramıştır Efeye ve sana artık..görüşürüz en kısa zamanda..
  Aysun darısı başınıza.. en azından gündüzü hallettin sen 😉
  Rapucum teşekkürler 😉
  Pınar tamamen annelik hislerimle karar verdim ama doktorum 1.5 yaşına kadar yavaş yavaş kesmemi önermişti ancak ben devam etmeye karar vermiştim. Erin meme işini biraz bağımlılık derecesinde oyunla karıştırmaya başlayınca bu işin yavaştan bitmesi gerektiğine kendimiz karar verdik..senin kalbin hangi zamanı uygun görürse bence o gibi biraz.Kolay gelsin 🙂

 10. Yanıtla
  pinarbk :

  Şu an için emzirmeyi bırakmayı düşünmüyorum.Bağışıklık sistemi için ciddi faydasını görüyorum çünkü. Ayrıca bana da iyi geliyor. Başbaşa keyifli anlar geçiriyoruz.

  Akşam mamasını yiyip sabah uyanan bebekler var. Duru da öyle olmasa bile hiç değilse bir defa uyansın istiyorum. Süt O’nu çok tok tutmuyor gibi. 2 saatte bir uyanıp meme emiyor, memeyi çekince uyanıyor, hadi sil baştan. En az yarım saat uyanık kalıyorum, işte halim perişan:(((

Yorum bırak