Henüz yorum yapılmamış

Kahve Peeling_Kendin Yap

Peeling, cildi ölü derilerden arındırmaya yardımcı olan, kan dolaşımını hızlandırıp gözeneklerin içinde biriken kirleri temizleyen bir cilt temizleme ve yenileme yöntemi. Kahve peelingi ölü deri hücrelerinden kurtulmanızı sağlayarak cildinizi yenilemekle kalmayacak aynı zamanda kahvede bulunan antioksidanlar ile daha genç görüneceksiniz. Bunlarla birlikte kafein cildinizdeki fazla nemi alarak pürüzsüz ve daha sıkı görünmesini sağlayacak, yüzünüzdeki şişlikler azalacak ve kan dolaşımınız hızlanacaktır.

Evveeet bu yararlı bilgilerden sonra ki hepsi alıntı ve derleme kendi kelimelerimle anlatıma geçeyim.
Ben sabah kahvemden kalan posadan bir kaşık alıp aynı kaşık miktarı esmer şeker ile karıştırıp içine hindistan cevizi yağı ekliyorum. Eğer buna alerjin varsa jojoba Cildin ince olduğu yerlerde :=) göz altları gögüsler gibi.
Hepsi bu. ( Ek: Şeker yzü çizebilir diye bi ruyarı geldi mısır unu ya da irmik yerine kullanılabilirmiş.)
Bir kaç dakika ovalayıp durula ve sonra nemlendiricini sür. 2 aylık düzenli kullanımda sonuç veriyor. Eskiden yapmışlığım var şimdi yine niyet ettim :=)
Şifalar olsun


BONUS

Kahveli Dudak Ovucu

İçindekiler
Öğütülmüş ( ya da posa) kahve // ölü dudak derisini pul pul döker
Bal, Hindistan cevizi yağı // kuru dudakları nemlendirir
Tarçın tozu // tarçın dudakların dolgun görünmesini sağlar
Hazırlama
1 tatlı kaşığı çekilmiş kahveyi 1 tatlı kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı hindistancevizi yağı ile küçük bir kapta macun kıvamına gelene kadar karıştır. Bu kahve dudak peelinginden bezelye büyüklüğünde bir miktar alıp nazikçe dudaklarını ovala. Yaklaşık 30 saniye ovalayıp ve ardından durulamadan önce bir dakika daha beklet.

Bir bonus daha :=) Kuru Ciltler için

1/4 çay kaşığı kahve ile 1 yemek kaşığı yoğurdu karıştır. Bunu yüzüne ve boynuna nazikçe masaj yap ve beş dakika beklet, ılık suyla iyice durula.
Haftada bir veya iki kez yapabilirsin.

Paylaş :=)

Yorum bırak