1

Uykudan Önce Kendimle

Merhaba! =)

26 Ocak Çarşamba (Türkiye saati ile) saat 21:30 da biraz yüzümüze dokunmak biraz iyi hissetmek, gevşemiş ve rahatlamış olarak uykuya hazırlanmak ve bunu birlikte yapmak için seni davet ediyorum.

Çalışma ücretsiz Google Meet üzerinden olacak, kayıt alınmayacak. İsteyene link göndereceğim.

Ne yapacağız ?
Yüz boyun egzersizleri ve masajı 1 saat kadar “ ben saati” yapacağız. 1 saatlik bir süre ayırdım aşmamayı diliyorum.

Ne işe yarar ?
Yüz egzersizleri ile cilt daha çok oksijen alır, kasların çalışması ile hücre yenilenmesi çoğalır ve kollagen seviyesi yükselerek cilde daha ışıltılı daha sağlıklı bir görünüm kazandırılır. Tüm bu kazanımlarla beraber yüzde zamanla ve mimikler ile oluşan yeni ya da kalıcı çizgilenmelerin de iyileşmesi sağlanır. Yüz masajı da ciltteki sıkıntıları giderebilmemizin en kolay ve en çabuk etki gösteren bir yoludur. Ayrıca günlük hayattaki stres yüklemelerine ve ruh halimize de iyi gelmektedir.

Çalışmaya gelmeden önce

  • Cilt temizlenmeli
  • Eller temiz olmalıdır. Ayrıca ellerde ya da yüze  zarar verebilecek herhangi bir yerde takı varsa çıkarılmalı
  • Mutlaka bir yağ eğer yağ kullanımı rahatsız ediyorsa bir yüz kremi olmalı.

Hangi yağ kullanılmalı ?

Nar çekirdeği yağı, jojoba yağı, çay ağacı yağı, argan yağı, Hindistan cevizi yağı, üzüm çekirdeği yağı veya kuşburnu yağı gibi kaliteli bir bitkisel yağ kullanımı yeterli olacaktır. Eğer güneş ışığına maruz kalınmayacaksa kantaron yağı da kullanılabilinir.

YÜZ MASAJININ FAYDALARI

Düzenli olarak yüz masajı yapmak hem fiziksel hem de ruhsal olarak iyileştirir.

Stresi azaltmaya yardımcı olur. Yüz bölgesi otonom sinir sisteminin bir parçası olduğundan dolayı bu bölgedeki uyaranlar stresi azaltırken, rahatlamayı ve ruh halinin de pozitif yönde düzelmesini etkiler.

Ciltteki kan akışının artmasına yardımcı olur. Her gün yapılacak 5 dakikalık bir yüz masajı bile kan dolaşımının artmasına fayda sağlar.

Kan akış hızınızı düzenleyerek ölü hücrelerin ve toksinlerin de atılmasını kolaylaştırır.

Yüz masajı yaparak üst deri ince kırışıklıkların giderilmesini sağlarken ayrıca daha parlak daha sağlıklı ve daha ışıltılı bir görünüme sahip olunur.

Paylaş :=)

Comment(1)

  1. Yanıtla
    fetiye :

    merhaba. link gönderirseniz cok sevinirim.

Yorum bırak